Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: mailman
W 24. odcinku AmiWigilii gościem jest Rzookol - autor między innymi programów SCANdal czy RDesktop, jak również aktywny członek MorphOS Team. Z rozmowy dowiecie się co sądzi na temat MorphOS, klasyka i AmigaOS 4? Jak będzie mogła wyglądać przyszłość MorphOS i generalnie systemów NG? Czy AROS jest fajny?
zamieścił: mailman
Dla systemów AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.x udostępniono nową wersję biblioteki AmiSSL. Jest to pierwsza publiczna wersja oparta na ogólnodostępnych źródłach, która stanowi duży skok jakościowy w stosunku do poprzedniej edycji. Biblioteka zapewnia pełną kompatybilność z linią OpenSSL 1.1.x, oferując wiele poprawek bezpieczeństwa związanych z nową metodą szyfrowania wymaganą przez najnowsze protokoły oparte na SSL. Więcej informacji znaleźć można w dokumentacji.
zamieścił: mailman, nadesłał: Sir_Lucas
Amiga Ireland Group opublikowała pierwszy epizod nowego amigowego podcastu. Jego tematyka jest ogólnoamigowa, gdzie prowadzący prezentują aktualności oraz komentują wydarzenia. Na oficjalnej stronie znaleźć można również ankietę dotyczącą tłumaczenia książki Davida Pleasance'a. Jedną z opcji jest tłumaczenie na język polski.
zamieścił: mailman
Stowarzyszenie WArMUp przygotowało aktualizację zestawu programów dla systemu MorphOS, który do tej pory znany był pod nazwą Ultimate Pack. Pakiet pozwala szybko uzyskać kompletne środowisko zawierające wybór oprogramowania, gier i emulatorów dla systemu MorphOS 3.9. Nowości w tej wersji pakietu sprowadzają się do uaktualnienia starszych wersji programów oraz dodania kilku nowych pozycji. Archiwum w postaci pliku ISO można pobrać stąd.
zamieścił: recedent
Ola Söder przygotował dla systemu MorphOS port rozbudowanego unixowego edytora tekstu Vim. Program, bazujący na źródłach wersji 8.0.454, został wyposażony przez autora w interfejs użytkownika oparty na MUI. Edytor można pobrać z MorphOS Storage.
zamieścił: recedent
Niestrudzony Bruno 'BeWorld' Peloille nie spoczywa na laurach. Tym razem przygotował dla systemu MorphOS zaktualizowany (bazujący na wersji 0.8.1r9603) port gry Return to the Roots, będącej adaptacją gry "Settlers 2". Wymaga on do działania oryginalnych plików z wersji "Gold" na PC, a pobrać go można z MorphOS Storage.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W dwudziestym pierwszym odcinku anglojęzycznego podcastu AMICast Krzysztof Radzikowski gości Davida Pleasance. Podczas rozmowy zarejestrowanej podczas Amiga Ireland MeetUp, David opowiada o próbie ratowania Amigi przez Commodore UK oraz wspomina o swojej książce, którą można wesprzeć na Kickstarterze. Poza tym można liczyć na jeszcze jedną niespodziankę, więc warto posłuchać w całości. Dodatkowo dziś na kanale YouTube AmiWigilii pojawił się nowy filmik z kultowym "Lotus 2" oraz "Amiga Racer", jak i świetnymi wyścigami arkadowymi "Horizon Chase" (dla iOS).
zamieścił: mailman, nadesłał: waldiamiga
Dla systemu MorphOS ukazała się nowa wersja emulatora komputerów ośmiobitowych Amstrad CPC - ACE autorstwa Philippe "OffseT" Rimauro. Lista zmian i poprawek opisana została w dokumentacji.
zamieścił: recedent
Dune Legacy to klon, znanej także posiadaczom Amigi klasycznej, gry Dune II: Battle for Arrakis - strategii czasu rzeczywistego. Bruno 'BeWorld' Peloille przygotował dla systemu MorphOS port nowszej wersji silnika gry, oznaczonego numerem 0.96.5b. Można go pobrać z MorphOS storage. "Dune Legacy" do działania potrzebuje plików z pecetowej wersji gry (Dune II: The Building of a Dynasty). Recenzję wcześniejszej wersji portu można przeczytać tutaj.
zamieścił: mailman
Michael Pfeiffer udostępnił na licencji GNU GPL kody źródłowe programów swojego autorstwa. Wśród nich znalazły się takie narzędzia jak edytor dźwięków WaveTracer DS oraz odtwarzacz animacji IFF-ANIM - AnimFX. Całą paczkę można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Zgodnie z informacją zamieszczoną na profilu firmy A-EON na Facebooku, rozpoczęły się beta testy portu pakietu biurowego LibreOffice w wersji dla AmigaOS 4. Po raz pierwszy o pracach nad amigową wersją aplikacji usłyszeliśmy w 2012 roku. Nad projektem główną pieczę sprawuje Thomas Frieden.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: organizatorzy Decrunch 2117
Decrunch 2117 to już trzecia edycja wrocławskiego wydarzenia łączącego klimaty gier i komputerów retro oraz środowiska demosceny komputerowej. Tym razem motywem przewodnim imprezy jest Retro Future co w połączeniu z motywami industrialnymi miejsca dostarczy z pewnością doświadczenia niepowtarzalności.

Impreza jest okazją do spotkania fanów komputerów 8 i 16 bit popularnych w Polsce i Europie w latach 80 i 90 XX wieku (takich marek jak Amiga, Commodore, Atari czy ZX Spectrum) a także ludzi ze środowiska sceny komputerowej, zarówno tych aktywnych kiedyś jak i dzisiaj.

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca 2017 roku w ToTu przy ulicy Hubskiej 6 we Wrocławiu (ok. 600 metrów od dworca Wrocław Główny).

Tegoroczna edycja wydarzenia wzorem zeszłorocznej dzieli się na trzy główne części:
  • Decrunch Intro - koncertowa
  • Decrunch Play - otwarta w atmosferze giełdy komputerowej i retrogamingu
  • Decrunch Party - zamknięta w klimacie demosceny, w której odbędą się tzw. kompoty czyli konkursy prac demoscenowych na komputery retro


Wkrótce przedstawimy więcej informacji na temat nowych compo scenowych, seminariów oraz cen biletów.

Szczegóły na stronie imprezy.
Aktualizacje na temat wydarzenia można również śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.
zamieścił: mailman, nadesłał: A2
Już wkrótce dostępny będzie jedenasty numer czasopisma Amigazyn, na który można składać zamówienia. Tym razem przeczytać można więcej o Amigach klasycznych, a także m. in. o AmidzeOne X5000 i pakiecie AmiCygnix. Pełny spis treści numeru można przeczytać tutaj. Dostępne są także nowe opcje prenumeraty (dział Pakiety).
zamieścił: mailman
Thomas Wenzel przygotował nową wersję programu AmigaAMP. Oznaczona numerem 3.21 została przygotowana w dwóch wersjach: dla AmigaOS 3.9 oraz AmigaOS 4.x. Archiwa do pobrania ze strony autora programu.
zamieścił: mailman
Po kilku ostatnich niewielkich aktualizacjach Kai Scherrer zdecydował się na upublicznienie kodu źródłowego minimalistycznego edytora tekstu swojego autorstwa. Redit to program, który z powodzeniem zadziała również na Amigach z systemem w wersji 1.2. Jest objętościowo bardzo niewielki, ma bardzo niewielkie wymagania i podobne możliwości, choć to, co jest wystarcza, aby z powodzeniem mógł służyć w prostej edycji tekstu jako na przykład zamiennik dla systemowego edytora. Program pozwala pracować na wielu otwartych plikach jednocześnie.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Amiga 600 - moje zakup... (7) 
Mniej znane gry (88) »
Internet z portu druka... (8) 
Turbo 030 od Matze (92) »
Wicher 500 (462) »
Hexaco
Szukam informacji o ks... (9) 
[zbiórka] - nowe obudo... (992) »
100 zestawów nowych kl... (283) »
[zbiórka] Zbiorowy zak... (56) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

  • Reklama

Amiga Future

Amiga Future

Dwumiesięcznik wydawany w języku niemieckim i angielskim.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem