Zamieścił: grxmrx, nadesłał: alt_
Pod koniec maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja imprezy znanej pod nazwą "Dawne Komputery i Gry". Jest to wydarzenie, które ma na celu starszym przypomnieć, a młodszym pokazać, jak wyglądały komputery, gry oraz konsole w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Przez dwa dni będzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć oraz przetestować sprzęt informatyczny z dawnych lat.

Wydarzenie składa się z:
  • Interaktywnej wystawy, czyli sprzęcie (komputery, konsole) - oczywiście działającym i udostępnionym do użytku odwiedzającym. Co ważne, ekspozycja jest otwarta, każdy może uprzednio zgłosić chęć pokazania swojej kolekcji. W tej sprawie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z organizatorem wystawy - alt (małpa) dkig (kropka) pl
  • Prelekcje i spotkania z osobistościami z branży komputerowej ubiegłego wieku - będzie można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu retroinformatyki, w tym dowiedzieć się o historii Amigi czy też szeregu ciekawostek o tym, jak wyglądał rynek kaset do Commodore.
  • Konkursy wiedzowe, na których będzie można zweryfikować swoją wiedzę na dany temat i poszerzyć swoją wiedzę.
  • Turnieje klasycznych gier, w których będzie można wygrać współczesne nagrody tocząc bój na sprzęcie mającym kilkadziesiąt lat.
Najbliższa edycja "Dawnych Komputerów i Gier" odbędzie się we Wrocławiu w CRZ Krzywy Komin przy Dubois 33-35a w dniach 24-25 maja 2014 (sobota i niedziela).

Standardowe ceny biletów to 15 zł (jednodniowy) oraz 25 zł (dwudniowy).

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na stronie www.dkig.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem