Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
Zamieścił: recedent, nadesłał: _arti
Już na najbliższej Nocy Muzeów (20 maja br.), tym razem w Łódzkim Domu Kultury mieszczącym się przy ul. Traugutta 18, po raz czwarty zagra "Retroboat", czyli interaktywna wystawa starych komputerów i konsol.
Podczas wydarzenia będzie można usiąść i pobawić się komputerowym retro-sprzętem z lat 80' i 90'. Dla zwiedzających zostanie udostępnionych ponad 30 stanowisk, na których będzie można zagrać w Prince of Persia, Mario, Superfroga czy kultowego Pac Mana.
Wśród wystawionego sprzętu znajdą się m. in. komputery marki Commodore, Amiga (500, 600, 1200, 3000), Atari, Apple oraz konsole Sony Playstation, Sega czy Nintendo.

Wstęp oczywiście wolny! Więcej szczegółów na fanpejdżu Retroboat oraz na stronie wydarzenia, gdzie można zaznaczyć chęć uczestnictwa.
Organizatorem inicjatywy jest nasz redakcyjny kolega _arti i fundacja "Dawne Komputery i Gry". Patronem medialnym jest Polski Portal Amigowy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem