Zamieścił: mailman, nadesłał: A2
Wydawca Amigazynu oraz innych publikacji, przedstawił szczegółowe informacje na temat podręcznika systemu operacyjnego MorphOS. Pierwszy tom będzie obejmował tematykę kompleksowej obsługi, od rozruchu wersji Live, poprzez instalację i konfigurację wszystkich elementów, aż do rozbudowy o nowe funkcje przydatne na co dzień. Omówione zostanie także oprogramowanie, które nie wchodzi w skład plików systemowych, a które jest dołączane do płyty instalacyjnej. Książka pisana jest z przeznaczeniem dla użytkownika, który nie miał wcześniej kontaktu z systemem MorphOS. Zamierzeniem autora jest, aby po lekturze czytelnik był w stanie nie tylko obsługiwać system, ale także potrafił znaleźć i zainstalować programy dostępne w sieci, korzystać z popularnych serwisów, komunikatorów i protokołów czy też poradzić sobie w typowych sytuacjach awaryjnych.

Ponadto w książce znajdziemy oddzielne części poświęcone między innymi:
  • uruchamianiu programów przeznaczonych dla systemu AmigaOS 3 i procesorów serii Motorola 680x0
  • sposobom integrowania emulacji Amigi oraz przekazywaniu danych pomiędzy środowiskami
  • obsłudze oprogramowania Open Firmware, z uwzględnieniem platformy sprzętowej
  • ręcznej i automatycznej aktualizacji składników systemu
  • językom skryptowym Rexx oraz Lua.
Książka będzie miała formę podobną do serii "AMIGA OS 3.1" i liczyła 500 stron formatu B5 w twardej oprawie. Ukaże się w kwietniu 2016 r. Razem z wersją papierową dostępny będzie e-book.

Ze względu na duże zainteresowanie już teraz rozpoczęto przyjmowanie zamówień na stronie AMIGA.net.pl.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem