[#1] Usterka graficzna usunięta
Chciałem zawiadomić, że usterka graficzna, polegająca na miganiu komunikatów została pomyślnie usunięta, a update jest dostępny pod oryginalnym łączem.

[#2] Re: Usterka graficzna usunięta

@Minniat, post #1

dzieki wielkie

jaka jest szansa odpalenia programu na 68000 2 MB CHiP 8 MB FAST ?

[#3] Re: Usterka graficzna usunięta

@HOŁDYS, post #2

Gra wymaga systemu AmigaOS 3.0 ponieważ używa bibliotek zawartych w tym systemie. Poza tym używa palety 64 kolorów. Zatem wersja dla takiego sprzętu nie jest planowana.

[#4] Re: Usterka graficzna usunięta

@Minniat, post #1

Właśnie przed chwilą odpaliłem na A1200. Działa bez problemów.
Pod WinUAE również działa prawidłowo. OK

Mam tylko małą uwagę odnośnie opóźnienia dźwięku - np. zbieram kryształek i zdążę przejść kilka kroków zanim dźwięk zebrania kryształka zostanie odtworzony. To samo jest z innymi zdarzeniami (wrzucenie kryształka do skrzyni, "zderzenia" z nietoperzem...).

[#5] Re: Usterka graficzna

@APC74, post #4

U mnie dźwięk OK, ale odkryłem inną ciekawostkę... Otóż na drugim levelu po puszczeniu kierunku rycerzyk staje w pozycji rozkroczonej (nie kończy kroku, tylko stoi z jedną nogą z przodu, a drugą z tyłu). Na pierwszym wszystko jest w porządku. Potwierdzi ktoś?

[#6] Re: Usterka graficzna

@recedent, post #5

Potwierdzi ktoś?

Chyba jest tak jak mówisz (o ile dobrze zrozumiałem twój opis). Ale czy to błąd?
http://www.apc74.ppa.pl/T/AM_s.rmvb

Film jest zmniejszony i rejestrowany z prędkością 25fps (zamiast 50fps), przez co grafika jest trochę rozmazana. Myślę jednak, że coś się tam da zobaczyć. ;)

Przy okazji - na początku filmu z dźwiękiem jest wszystko ok. Dopiero po pierwszym "zrzucie" kryształków do skrzyni dźwięk zaczyna się spóźniać.



Ostatnia modyfikacja: 06.07.2009 20:17:12
[#7] Re: Usterka graficzna

@APC74, post #6

Zdaje mi się, że to błąd, bo raz robi tak, a innym razem inaczej. Poza tym - udało mi się "rozkraczyć" rycerzyka na pierwszym poziomie - nie pamiętam niestety dokładnie przy jakiej okazji. Co prawda jak zebrał parę kryształków to się chłop wziął w garść, ale widać, że słabe ma cokolwiek uda :)

[#8] Re: Usterka graficzna usunięta

@Minniat, post #3

Moja a 600 jst wyposażona w rom 3.1. paletę 64 kolorów tez da się obejść EHB. Szczerze nie mam pojęcia czym to się rożni od zwykłych 64 kolorów :P Pytanie jest takie czy grę piszecie z wykorzystaniem jakiś rozkazów procesora 68020 bo jeśli nie to gra powinna zagadać na mojej Amisi.


Jeśli źle piszę to mnie poprawcie proszę.


Benedykt Dziubałtowski

[#9] Re: Usterka graficzna usunięta

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

od zwykłych 64 kolorów tryb ehb się różni tym, że masz 32 kolory glówne i 32 kolory ściemnione o polowę. Z tego tez wynika ze w praktyce jesli używa się koloru czarnego (a zawsze sie używa) mamy do dyspozycji 63 kolory bo polowe ciemniejszy czarny to czarny. Jesli olewamy karty graficzne to mozemy miec natomiast 196 kolorów - ramka gorna w ehb, pole gry - ehb i ramka dolna - ehb.

[#10] Re: Usterka graficzna usunięta

@rzookol, post #9

Uprzejmie proszę rzookola, APC74 i recedenta o nie robienie "śmietnika" z tego forum. Sam jestem nowicjuszem w roli moderatora i jeśli moje upomnienie nie poskutkuje zwrócę się o pomoc do bardziej doświadczonych moderatorów.

[#11] Re: Usterka graficzna usunięta

@Minniat, post #10

podstawową cechą moderatora jest obiektywność, a więc, wyjaśnij mi proszę co moja wypowiedz dotycząca trybu ehb, ilosci kolorów i możliwości ich powiększenia ma wspólnego ze śmietnikiem ?

[#12] Re: Usterka graficzna usunięta

@Minniat, post #10

To ja bardzo proszę, żebyś zwrócił się o pomoc do bardziej doświadczonych moderatorów. W czasie gdy będą wyznaczać mi karę, możesz zająć się sprawdzeniem zgłoszonych przeze mnie i APC74 błędów. Przepraszam jednocześnie za kłopot, jaki Ci sprawiłem ich zgłoszeniem. Więcej błędów zgłaszać nie zamierzam. Dziękuję.

[#13] Re: Usterka graficzna usunięta

@rzookol, post #9

Ja chciałem tylko dodać, że w przypadku używania palety EHB w obszarze podstawowym (32 pierwsze kolory) nie ustawia się koloru czarnego, tylko szary, który po ściemnieniu o połowę (w obszarze EHB - kolejne 32 kolory) da kolor czarny.
Ale chyba sobie daruję, bo nie chciałbym dostać banana za to...

[#14] Re: Usterka graficzna usunięta

@recedent, post #12

Spokojnie, nie trzeba się unosić, chłopak się stara, teraz ma więcej na głowie, jeszcze się dotrze tylko dajcie mu szansę. Na razie oznacza swoje podwórko. ;)
Jasne jest, że nad banami redakcja postara się zapanować i samowolek nie przepuści. Spójrzcie na to tak - skoro on upomina za takie coś, gdy raptem kilka osób pisze, to co taki moderator redakcyjny ma powiedzieć i jak on musi mieć ciężko. :D


Minniat, oddychaj, oddychaj, będzie dobrze! :D Forum jest bez ograniczeń, więc takie posty w niczym nie przeszkodzą. Tematów możesz zakładać tu ile chcesz. Z takich tematów pobocznych nierzadko coś dobrego wynika, zwłaszcza przy pisaniu gry, więc warto na nie zezwalać i je czytać.
O na ten przykład ja zmienię temat na pierogi, a ktoś może mieć myśl, żeby wykorzystać je jako bonus lub uzupełnianie życia bohatera.
;)

[#15] Re: Usterka graficzna usunięta

@SirLEO, post #14

SirLEO denerwujacy masz ten awatar .. zmien prosze ,
jakos iskrzy mi w oczach nie wiem jakie jest odczucie innych forumowiczow mnie jedyn slowem drazni ta wielka animacja



Ostatnia modyfikacja: 07.07.2009 14:09:34Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Pręgierz
[#16] Re: Usterka graficzna usunięta

@recedent, post #12

Chciałbym w tym miejscu przeprosić zainteresowane osoby za ton mojej wypowiedzi. Nie chciałem nikogo urazić.
Zgłaszane przez Was błędy są przeze mnie czytane i testowane. Jednakże prosiłbym o więcej detali oraz o "kroki" jakie są potrzebne by dany błąd zauważyć, wtedy będę w stanie pomóc. Podawajcie też konfiguracje swoich Amig:

Więc tak:

@APC74
- Opóźnione dźwięki - w którym momencie się to pojawia, bo ja nie odnotowałem takiego zachowania.

@recedent
- "Rozkraczony" bohater - przyjąłem to do wiadomości - tak, jest to błąd - w kolejnej wersji bohater będzie poprawnie chodził.

@rzookol
Tak, poprawnie opisałeś tryb EHB, ale Twoja wypowiedź była jednak ironiczna w swojej treści, co było niepotrzebne.



Ostatnia modyfikacja: 07.07.2009 18:36:36
[#17] Re: Usterka graficzna usunięta

@Minniat, post #16

Minniat moglbys skompilowac program w 2 wersjach AGA i ECS (gdzie gra otwiera tryb graficzny 5 bitplanow)

na pewno takie rowiazanie ucieszy mase wielbicieli A500/600 HD + RAM

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem