[#1] MUI 3.8
Witam mam problem z zainstalowaniem MUI ( installer wypisuje mi ze nie moze otworzyc czegos tam i takie tam bzdety ,juz posciagalem z paru stron i w kazdej to sam co robić ?prosze o pomoc pozdrawiam
[#2] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #1

"Nie może otworzyć czegoś tam, i takie tam bzdety", to bardzo istotne informacje.
[#3] Re: MUI 3.8

@MiniQ, post #2

nie moze otworzyć jakichs library cant open file error dos itd itp wyczytalem gdzies na forum ze jest tam ikonka z buźką ktora nazwa pliku tej buźki jest spacja i przez to sie wykrzania MUI przy instalcji
[#4] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #1

Ale jakich library... muimaster, czy może reqtools...
To naprawdę bardzo istotne. Jak czegoś brakuje to należy to coś po prostu doinstalować. W 99% przypadków pomaga.
[#5] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #3

Bzdury. Ja jak instalowałem MUI to nie miałem z tym problemów. Może pobrałeś zwalone archiwum? Skąd go pobierasz?
[#6] Re: MUI 3.8

@wali7, post #4

Witam

No właśnie podaj czego konkretnie się domaga, please. Spisz najlepiej ten komunikat i podaj go.

Pozdrawiam
[#7] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #1

Próbowałem z paru stron juz sciągałem nawet z aminetu MUI 3.8 pelne archiwum i wystćpuje taki błąd juz pisze


Sorry...an Error HAS occured
copy lib:can't open file in line 299


DOS error type unable to locate a file or drawer ...

takie cos wypisuje nie wiem czy nie popełniam zasadniczego błćdu rozpakowując plik w windowsie WINACE plik z z rozszerzeniem LHA
czy system cos nie knoci w plikach moze zmienia jakies nazwy lub cos podobnego i amiga nie moze sie znaleść jak przegrywam na dysk w winaue na dysk Amigowski HD tez nie moge arciwum rozpakowanego skopwiowac pisze ze jakis blad przy kopiowaniu ..to wszystko
[#8] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #7

Zobacz o jaki plik mu chodzi. Pewnie jest napisane to w linii 299 skryptu.
[#9] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #7

Winda zle ci ropakowuje arhiwum z MUI rozpakuj go pod Ami i pewnie wszystko bedzie dobrze podczas instalacji

[#10] Re: MUI 3.8

@ZimA, post #9

tez tak sądze!!! ze windows źle rozpakowuje zaraz sprobuje pod ami dzićki pozdrawiam
[#11] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #1

Hmm... no nie był bym taki pewien czy to wina źle rozpakowującego Windowego programu. U mnie ten błąd występował tak samo (unable..... blablabla in line.... itd.) po rozpakowaniu w PieCu. W końcu archiwum lha przegrałem na CD i włożyłem płytę do napędu podłączonego do Ami. Rozpakowałem je (już w Amidze), install i to samo - w tym samym miejscu się wykrzacza; może CD źle nagrane? Przegrywam ponownie archiwum na kartę CF, przenoszę ją na PCIMCIA, kopiuję na Ami, rozpakowuję, install - i qpa, to samo! Ściągnąłem wreszcie MUI z kilkunastu miejsc (!!!) i w każdym to samo; w tym samym miejscu się wywala.
Jak sobie poradziłem? Ściagnąłem stare MUI3.2, zainstalowałem (bez żadnego kłopotu) po czym katalog MUI nadpisałem (ręcznie) plikami z MUI3.8 - efekt? Działa. I działa jako MUI3.8.
Więc wg. mnie coś nie tak jest w skrypcie. Albo niech ktoś poda link, gdzie jest MUI3.8 które da się zainstalować bez kłopotów. Niemozliwe, żebym trafiał tylko na walnięte, no nie? Więc....?

[#12] Re: MUI 3.8

@AlaN, post #11

Rok temu na praktyce jak sprawdzałem to pod Windows (XP) z niektórymi plikami był problem.
Problemu nie było natomiast gdy rozpakowywałem pod WinUAE, już na AmigaOS. Po prostu Windows miał problem z plikami o pewnych nazwach.

[#13] Re: MUI 3.8

@grxmrx, post #12

Dokładnie. Chodzi o to, że amigowe locale (francais np.) mają znaczki, które rozpakowane po stronie win i przeglądane tak z poziomu emulowanego AmigaOS nie mają dokładnie takich nazw. Instaler ich nie znajduje (a powinien) i wszystko się sypie. Wystarczy kopiować całe spakowane archiwa na AmigaOS i już na jakimś emulowanym amigowym filesystemie rozpakowywać i zniego instalować.

Dlatego np. nie opłaca się robić backupu systemu amigowego (UAE) na podmontowanym pecetowym filesystemie. Troche plików jednak ginie.
[#14] Re: MUI 3.8

@grxmrx, post #12

Chodzi najprawdopodobniej o nazwy plików lub atrybuty. Pod Windows jeden atrybut jest niewidoczny i czasami na Amidze może "hopy-siupy" wyprawiać. Poza tym u mnie, w katalogu MUI, jeden z plików "nie posiada nazwy". To znaczy na pewno taką posiada, ale są to chyba same spacje lub coś w tym stylu. Tu też może być problem.
[#15] Re: MUI 3.8

@mailman, post #14

Wszystko wiadomo koledzy!!!!!!!!!!!!!!!!!! przegralem archiwum MUI.lha na amisie rozpakowalem na amisi i zainstalowal sie jak masełko winda pieprzy cos z plikami i amigowski instaler sie nie moze znalesc w tym wszystkim stąd tez takie dziwne komunikaty przy instalacji teraz jeszcze tylko musze archiwum GUi gdzies znalesc zainstalowac u bede mogl wrescie dosiąśc sie do MIAMIDx moze uruchomie sobie wrescie moja wymarzoną sieć miedzy pecetem a amigą i skonczy sie wyciąganie co rusz HD ! a tak apropo tego GUI gdzie go znaleść zeby mi ruszylo MIAMI? macie jakies fajne stronki z takim softem?pozdrawiam
[#16] Re: MUI 3.8

@marcin1982, post #15

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem