[#1] A520 S-VIDEO Hack
Udało mi się pomyślnie wykonać moda modulatora A520 w celu wyprowadzeniu wyjścia S-VHS.
Efekt końcowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Obraz wyświetlony na blacie Windowsa przez stary tuner TV bardzo niewiele odbiega jakościowo od WinUAE na pełnym ekranie. Na ciemniejszym tle wciąż są widoczne drobne zakłócenia, które być może uda się zniwelować lepszym jakościowo kabelkiem S-VHS.
Sama przeróbka doskonale opisana tutaj . Trudno gdzieś popełnić błąd. No chyba, że jest się mną i marnuje godzinę czasu na szukanie przyczyny czarno białego obrazu gdy po prostu nie była dociśnięta wtyczka przu tunerze TV

Tak więc polecam i to gorąco :)

I jeszcze zrzucik ekranu.

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 09:14:15 przez Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: A520 S-VHS Hack

@TomcioPaluszek, post #1

Pięknie, szukałem czegoś takiego od jakiegoś czasu. Nie było problemów z tunerem w PC?
[#3] Re: A520 S-VHS Hack

@TomcioPaluszek, post #1

Fajny opis, jeszcze lepiej, że działa, ale nie myl S-video z S-VHS.

Obraz masz kolorowy czy czarno-biały ?
[#4] Re: A520 S-VHS Hack

@Hubez, post #3

Kurcze nie wiem jak mogłem pomylić S-VIDEO z S-VHS Może admin poprawi tytuł i treść pierwszego posta.

Obraz naturalnie mam kolorowy. Później wrzucę jakieś screeny jeszcze.
Tuner TV jest na PCI i okazuje się, że nawet działa pod Win7.
[#5] Re: A520 S-VHS Hack

@TomcioPaluszek, post #4

I jeszcze parę obrazków i filmik

Obrazek 1
Obrazek 2
Obrazek 3
Filmik

Zdjęcie płytki przed przeróbką.

Spisałem również wartości wymontowanych elementów gdyby zaszła potrzeba powrotu do stanu pierwotnego.

C8- 470pF
C13 - 47pF
C20 - 56pF
C21 - 1nF
C24- tu coś źle zapisałem
R6 - R56
R8 - R4k7
R15- R220
R16 - R3k3
R19 - R220
C18 - 470pF
R14 - R1k5
R7 - R1k5
C4 - 100uF
R20 - R91
R13 - R15
R11 - R3k3
[#6] Re: A520 S-VHS Hack

@TomcioPaluszek, post #5

Z ciekawości - możesz zrzucić screena jak to wygląda w niezmaksymalizowanym oknie? Bo to musi być fajny widok okienka z amigą na tle Win7 :P.
[#7] Re: A520 S-VHS Hack

@nikodem, post #6

Wygląda to tak.

Blat workbencha ustawiony na Hires Laced. Przy tym trybie włączenie w KMPlayer filtru deinterlace mocno zniekształca, pogarsza jakość obrazu, więc musimy ogladać przeplot czyli w praktyce artefakty przy ruchu na ekranie. Przy workbenchu i użytkach nie jest to jednak duży problem. Przy grach (również lores) trzeba już włączać deinterlace.
[#8] Re: A520 S-VIDEO Hack

@TomcioPaluszek, post #1

Wreszcie się zabrałem i wykonałem.
Jakość obrazu w porównaniu do zwykłego A520 żyleta.
[#9] Re: A520 S-VIDEO Hack

@TomcioPaluszek, post #1

Odgrzewam
Panowie, co poszło nie tak?
Obraz ostry jak żyletka ale sieje mi zakłóceniami.
Przez RGB-SCART mam czysto a przez S-Video po przeróbce modulatora jak na załączonym ruchomym obrazku.
FILM
[#10] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #9

Wygląda jak brak kontaktu w którymś miejscu. Może kabel, albo wtyczka ?
[#11] Re: A520 S-VIDEO Hack

@TomcioPaluszek, post #10

Dzięki, właśnie też na to wpadłem.
Zrobiłem jeszcze raz przewód RCA-S-Video i jest OK
Jakość obrazu super szeroki uśmiech
[#12] Re: A520 S-VIDEO Hack

@TomcioPaluszek, post #10

Witam.
Można prosić o schemat przeróbki jeszcze raz?
ww nie działa...
[#13] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Mikrobi, post #12

A proszę Cię bardzo :)
klik w link
[#14] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #13

Dzięki!
Teraz się cieszę że nie wyrzuciłem modulatora.
pozdr
[#15] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #11

Szlag... to się nacieszyłem.
Może łącznie godzina pracy przerobionego modulatora i taka sytuacja
Forumowi spece od elektroniki, podpowiedzcie proszę co z tym zrobić?
[#16] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #15

Wygląda jak brak synchronizacji...
(Może niešmiertelny problem starego kondensatora?)

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 22:15:42 przez Mikrobi
[#17] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Mikrobi, post #16

Otóż to, dzięki za sugestię. To mi podsunęło pomysł aby sygnał C zostawić w modulatorze a Y zamiast pod modulator podpiąć bezpośrednio do Amigi w composite video i obraz jest.
Czyli już wiadomo w którym kierunku iść.
[#18] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #17

A co z czym Ty właściwie podłączasz? Jaki monitor/ tv ? Czy są tam inne wejścia oprócz S-Video?
[#19] Re: A520 S-VIDEO Hack

@djludek, post #18

Podłączam A500 do studyjnego monitora podglądowego JVC TM-H150C. Gdyby monitor posiadał SCART to by nie było problemu więc jedyną słuszną opcją jest S-VIDEO. Pozostałych wejść COMPOSITE siłą rzeczy nie biorę po uwagę.
[#20] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #19

Swietny sprzęt!
Jak nie dasz rady naprawić to napisz-dam ci moj modulator.
Można tež próbować przejściówki scart--> s-video bo są takie co mają in/out.
Nasadza się na kabel rgb od amigi,włącza out i dalej przez standartowy kabel s-video..
Szkoda zeby taki monitor stał i "paczał" nieuzywany
pozdr

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 09:39:00 przez Mikrobi
[#21] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Mikrobi, post #20

Dzięki będę miał na uwadze więc się za szybko modulatora nie pozbywaj
Póki co nie zabierałem się za temat naprawy z braku czasu.
Przejściówka SCART S-Video odpada. Amiga na RGB nie ma sygnału chrominancji więc łączenie PIN w PIN nic nie da.
A monitor owszem, bardzo fajny. Wyświetla ponad 750 linii, możliwość ustawienia między innymi temperatury kolorów i balansu bieli, obraz ostry jak żyletka.
Wbrew pozorom nie stoi "niepaczany", służy mi do pracy jako podgląd przy cyfryzacji wszelkich formatów kaset wideo.
[#22] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #21

To fajnie!!
Mam moduł mpeg do cd32 to jak będzie potrzeba porządnego obejrzenia materiału video
to zgłaszam się do ciebie :D
Teoria: http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/amiga_hacks/Amiga_SCART/amiga_scart.html
Widziałem na EAB jak robili ten trick z przejściówką rgb scart na s-video i działało.
Jak znajdę - prześlę.Zawsze możesz też napisać do Iana
pozdr
[#23] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Mikrobi, post #22

Inna wersja waszego projektu http://eab.abime.net/showthread.php?t=30752
[#24] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Mikrobi, post #23

inny wątek: http://eab.abime.net/showthread.php?p=693569
[#25] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Mikrobi, post #24

Tylko po co wyważac otwarte drzwi - robić płytki, kupować elementy albo płacić za przejściówki skoro za grosze (dosłownie) można przerobić fabryczny modulator.
Modulator się naprawi - tam się nie ma co popsuć
[#26] Re: A520 S-VIDEO Hack

@djludek, post #25

Potwierdzam.
Sam dostałem niesprawny modulator.
Zaryzykowałem przeróbki i działa już jako S-video.
[#27] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Dark_luke, post #26

O, to fajnie!
Proszę nie brać ww pod uwagę
[#28] Re: A520 S-VIDEO Hack

@djludek, post #25

A układy scalone zastosowane w A520 są jeszcze do zdobycia?
Tak się zastanawiam, czy w moim przypadku jest sens szukać przyczyny braku synchronizacji w modulatorze.
Autor tego projektu zaznaczył, cytuję:

"If you have an Amiga with a monochrome video output, such as the A500 or A2000, you can get a further slight improvement in quality by connecting the Y lead to this instead of the Y output on the A520."

Mogę zrobić Amidze jakąś krzywdę jeśli zostawię sygnał C w modulatorze z uszkodzoną synchronizacją a Y zostawię w COMPOSTE Amigi?
[#29] Re: A520 S-VIDEO Hack

@Sounder, post #28

Sygnał synchronizacji (który siedzi w Y) jest brany z Amigi - pin 10 na złączu DB23. Wchodzi on na pin 2 układu MC1377 w modulatorze. Sprawdź złącze, ścieżkę, lutowanie.
Nie widzę powodu dla którego coś miałoby się stać przy wzięciu Y z composite Amigi a C z modulatora. Wszystkie te sygnały i tak przechodzą przez układ hybrydowy w Ami.



Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 21:00:47 przez djludek
[#30] Re: A520 S-VIDEO Hack

@djludek, post #29

Ghm...
Lubię inteligentne konwersacje lecz teraz nie jest to dobry moment. Za dużo zleceń i innych spraw na głowie Na spokojnie jak znajdę chwilę wrócę do tematu.
Kluczowe dla mnie jest w tym momencie to, że Amiga nie poleci w kosmos przy takim połączeniu z nie do końca sprawnym modulatorem.

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 21:10:00 przez Sounder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem