[#1] Cyfrowe marzenia promocja.
Nie wiem czy w dobrym dziale ale w Ksiegarniach Matras. Ksiazka "Cyfrowe Marzenia" jest po 9.99 zl. Widzialem w Galerii Gemini w Tarnowie. Kto jeszcze nie ma jest okazja tanio kupic.
[#2] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@TomK, post #1

Ja jeszcze nie mam. Dzięki za info. Jak cena się utrzyma to kupuję w tym tygodniu.
[#3] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@Esio, post #2

[#4] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@hsimpson, post #3

Warto?
[#5] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@hsimpson, post #3

O Amidze ile jest?pomysł
[#6] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@lysyzastary, post #4

Warto. Nie doczytałem co prawda do końca - historia jest chronologiczna, a czytanie o niuskulu mnie nudziło. Natomiast jak pamiętam połowa książki to czasy, które można nazwać retro, i czytało się wyśmienicie. Sporo nowej wiedzy i ciekawostek.
[#7] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@AceMan, post #6

Naprawdę warto! Zgodzę się z Acemanem, że te kilkadziesiąt stron, które dotyczą końcówki drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych oraz okresu po nowym milenium są nudnawe miejscami, natomiast "lwi pazur" tej publikacji to cała reszta. Książkę "zrobiłem" prawie na jednym wdechu i ... zakupiłem za dychu w matrasie. ;P
Polecam także "Bajty Polskie" traktującą o naszej polskiej "dziurze".
[#8] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@AceMan, post #6

Ouch, dopiero teraz linka kliknalem, to to, kupilem to w pierwszym wydaniu, imo stracona kasa. Oczywiscie to moja prywatna opinia.
[#9] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@lysyzastary, post #8

Moim zdaniem średnio warto. Najlepsza o C= jest "Rise and fall of Commodore". "Cyfrowe" strasznie skaczą po tematach, za dużo rzeczy na raz, za mało klimatu w czytaniu.
[#10] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@lysyzastary, post #4

Kupilem, przeczytalem, dalem koledze. Sama tematyka to dla mnie zdecydowanie za malo.
[#11] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@AceMan, post #6

Mnie tam się podobało :)
Całą pochłonąłem - ale ja czytam każdą książkę o tej tematyce która mi wpadnie w ręce.
Zarówno Bajty polskie jak i Wybuchające beczki, oraz to.
Wszystkie o czymś fajnym mówią i piszą - jest ok :) trochę czasu zajmie, trochę ciekawostek się człowiek dowie.

Obecnie czytam "The ultimate history of video games" i to jest cegła :) fajowa też :)
[#12] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@TomK, post #1

Dzieki za cynk juz zamowilem.
Warto o takich rzeczach wiedziec, tym bardziej, ze cena naprawde dobra a u nas dobra cena, to jak woda pitna na pustyni. OK
[#13] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@lysyzastary, post #4

IMHO warto. Ciekawie napisana. Poza tym pozycji poruszających tą tematykę jest jak na lekarstwo.
[#14] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@TomK, post #1

Dzięki za "cynk". Skorzystałem z promocji i książka właśnie leży na mojej półce!
[#15] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@Renton, post #14

No ja też kupiłem knigę dzięki temu tematowi.
[#16] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@lysyzastary, post #4

Dobra książka, przyjemnie się ją czyta.
[#17] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@QkiZ, post #15

Ja również zakupiłem dzięki informacji tutaj zawartej. Całkiem nieźle się ją czyta.
[#18] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@TomK, post #1

Dzięki za cynk.
Niedługo w końcu urlop, będzie można spokojnie poczytać ;)
[#19] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@Lokaty, post #7

Ja też się zgodzę z tym, że książka jest bardzo dobra.

Jest to historia gier komputerowych i sprzętu, z początku powstawania. Czyli jak to się zaczęło itd. Choć o Amidze samej za wiele nie ma to jak mówię opisuje całokształt tamtejszej historii, o której wcześniej przeciętny kowalski nic nie wiedział i nie słyszał.
[#20] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@gilban, post #19

Książka całkiem fajna, najlepiej wg. Mnie opowiada o początkach-o computer space i magnavox odyssey. O samej ami jest mało. Pieniądze(o których juz zapomnialem, bo kupilem to ze 3 lata temu za 19,90) wydane dobrze, nie żałuje. Jak przeczytam ponownie, pójdzie na giełdzie ppa.
[#21] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@redstonecraftpl, post #20

Ponownie polecę - jak komuś język Szekspira nieobcy - Ultimate History of Video Games. Bardzo fajnie opisuje same początki, jak to było z Atari (Magnavox, VCS) i coin-opami (Pong, Centipede, Pac-man, etc...) i dalej...
Na razie jestem w 1/3 ale bardzo dobra książka i super się czyta ;)

Cyfrowe Marzenia podają to mocno w skrócie, ale bardzo dobrze skompensowane i usystematyzowane ;)
[#22] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@TomK, post #1

To teraz pozostaje zbiorowy napad na Micza podczas PGA lub Pixel Heaven w celu zebrania podpisów.
[#23] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@hsimpson, post #3

Dzięki za informację, właśnie zamówiłem :)
[#24] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@PrzemasIII, post #23

Ja też się skusiłem .
[#25] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@zorkadar, post #24

Zamówione, zapłacone.
[#26] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@hsimpson, post #3

zamówione, kupione, dostarczone . dzieki za "cynk"
[#27] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@TomK, post #1

Od kilku dni jest u mnie i się czyta.
Bardzo dobra, mnie wciągnęła. Co prawda o samej Ami nie ma dużo, ale świetnie się czyta o historii komuś jak ja - fanowi retro sprzętu.
Pytanie: Możecie podać jakieś podobne książki? (po polsku)
pzdr
[#28] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@PTR, post #27

Nie ma tego wiele :)
Bajty polskie (i reedycja), Wybuchające beczki, SS - Kompendium???

Ja więcej nie znam :P
[#29] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@WojT_GL, post #28

[#30] Re: Cyfrowe marzenia promocja.

@WojT_GL, post #28

Wybuchające beczki, SS - Kompendium


Czy w/w są jeszcze gdzieś do zdobycia?


W tematyce PRLowej komputeryzacji jest książka B. Kluski "Automaty liczą".

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 13:07:41 przez hsimpson

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 13:07:53 przez hsimpson
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem