Wątek zamknięty
[#1021] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#1022] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#1023] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#1024] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy
[#1025] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Duracel, post #1024

Atari Sucks.
Amiga rulez.
I kropka.
[#1026] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@redstonecraftpl, post #1025

piszesz tak ponieważ nigdy nie widziałeś ATARI w akcji, nawet tego małego ATARI a szkoda
wojny są głupie, płytkie OK
[#1027] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@dez3, post #1026

A g**** prawda, że nie widziałem. Widziałem, dotykałem, chyba nawet spaliłem.. szeroki uśmiech
I jest to.. nic w porównaniu do takiego C64
Ładowanie gierek: ATARI:ładuje się jedna na 30. C64: ładuje się jedna na 5, większość programów użytkowych działa.
Durnowate przyciski na obudowie - tylko ATARI(mam na myśli start, reset.... w at65xe)

EDIT: Apropos spalenia: Jeżeli wielmożne C64 przeżyło podłączenie +5V na zły pin i tylko mi przy tym odpowiedziało ekranem wypełnionym "@", to jest chyba różnica pomiędzy atari, które mając dobrze podłączone piny prawdopodobnie padło. Pisze prawdopodobnie, bo nie jest moje, wiec jest jeszcze iskierka nadzieji, że nie dostane wpier..

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 08:48:09 przez redstonecraftpl
[#1028] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@redstonecraftpl, post #1025

Atari Sucks.
Amiga rulez.
I kropka.


Jezeli myslisz, ze zdobedziesz tutaj dla siebie poklask i uznanie piszac tutaj takie lub podobne rzeczy o Atari czy innych niz Amiga platform to jestes w bledzie...

I kropka.

adowanie gierek: ATARI:ładuje się jedna na 30. C64: ładuje się jedna na 5, większość programów użytkowych działa.
Durnowate przyciski na obudowie - tylko ATARI(mam na myśli start, reset.... w at65xe)


Naprawde, prosze Cie, nie rob srodowisku Amigi "siary" na publicznym forum...

czerwona kartka
[#1029] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@redstonecraftpl, post #1027

a jam mam nadzieje że za spalenie atari jednak dostaniesz ...
[#1030] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@dez3, post #1026

dez3 to TY …?

To się narobiło, Amiganci kukują flaszki (falcony).

Zaraz poszukam jakieś image, mam je tak sprzed roku.
Dema i gry są podzielone na 030 i 060.

Potrzebujesz do pełni szczęścia fpu i 14mb ram, napisz do stryker-a, jest też na tym forum…


p.s.
posłuchaj jak gra Falcon...

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 00:11:30 przez as...
[#1031] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@as..., post #1030

dez3 to TY …?

tak
To się narobiło, Amiganci kukują flaszki (falcony).

tak jak ATAROWCY kupują AMIGI;)
Potrzebujesz do pełni szczęścia fpu i 14mb ram, napisz do stryker-a, jest też na tym forum…

wiem
posłuchaj jak gra Falcon...


OK

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 06:51:57 przez dez3
[#1032] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@redstonecraftpl, post #1025

Prawdziwy retro gracz i/lub kolekcjoner posiada i użytkuje co najmniej C64, jakieś Atari i jakąś Amigę.
Większość forumowiczów ma po kilka Amig i parkę 8bitowców.
Prawdziwe maniaki (tak są tu tacy) mają nawet kilkaset retro kompów
Oczywiście można mieć zdanie, że coś jet lepsze bo bardziej się podoba :)
Ja osobiście mam 5 różnych Amig, C64, C128 i szukam teraz Atari bo na nim też jest kilka super pozycji do grania szeroki uśmiech
[#1033] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Vato, post #1032

Ja tak sie kiedys zastanawialem, czemu nie ma Amigowcow:) No ale skoro niektorzy maja po "15 amig w domu".....
[#1034] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@redstonecraftpl, post #1025

to jak to jest, w stopce napisałeś, że posiadasz Atari 65XE a tu piszesz tak brzydko o ATARI
[#1035] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@dez3, post #1034

Bo nie jest rolnikiem ;))))))))

Też posiadam klona atari 2600 jeszcze z własnego dzieciństwa i nie ciągnie mnie w ogóle do niego, bo to w moim odbiorze złom straszliwy.

Też jestem z tego "obozu", który twierdzi że Commodore/Amiga > Atari. W dodatku nie ukrywam, że nie stoją za tym żadne silne, racjonalne argumenty. Żadnej ataryny mieć nigdy nie będę, choć raz zastanawiałem się nad atari 65xe z etykietką Agrokomputer Warszawa, ale mnie jednak do nich w ogóle nie ciągnie. Moje 2600 to klon i się nie liczy. :)

Co nie zmienia faktu że nic do atarowców nie mam.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 10:41:53 przez teh_KaiN
[#1036] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@teh_KaiN, post #1035

Nie porównuj Amig z 8bitowcami :)
To tak jakby powiedzieć, że Fiat 126P jest lepszy od kalkulatora na baterie słoneczne.
8bit Commodore VS 8bit Atari
na tym poziomie można coś porównywać.
Ja osobiście najpierw miałem Atari 800XL a potem C64 bo w mojej okolicy był popularniejszy i łatwiej mi było o gry.
Obie maszyny dla mnie są czymś ważnym, czymś z dzieciństwa, czymś przez co poznałem nowych kumpli. Jak mógłbym mówić źle o którymś z tych kompów? :)

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 12:14:21 przez Vato
[#1037] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@dez3, post #1034

Moze on faktycznie hejtuje Atari, ktore 'ssie' z kolei na tyle dobrze, ze warto je trzymac
[#1038] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Xortas, post #1037

To jest jakiś mózgotrzep - to co napisałeś :P
[#1039] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Vato, post #1038

Miałem najpierw Atari 800XL, a potem Commodore C-64.
Podstawowym argumentem na przesiadkę na C-64 było znakomite Turbo do Commodore (cartridge Black Box III), gdyż na Atari nawet jeśli już było coś podobnego w tym czasie, to było droższe i nie tak szybkie i pewne...
Gry - ogólnie rzecz biorąc, więcej i lepsze gry były na C-64, choć i na Atari było parę bardzo dobrych tytułów...ale było kilka takich, które nie wyszły na C-64 , a były świetne (Zybex!). Generalnie jednak na C-64 było niemal wszystko z gier i softu, a na Atari - już niekoniecznie...
Grafika podobna, jednak dźwięk C-64 wg mnie wprost miażdżył ATARI...takie basy były nie do uzyskania na Atari!

Ogólnie oceniam więc nieco wyżej C-64, niż Atari 800XL/65XE. Zresztą jest to chyba dość zgodna opinia milionów użytkowników obu tych 8-bitowców...


Co do porównania Amiga 500 vs Atari ST - oczywiście , że Amiga biła i bije na łeb Atari ST niemal pod każdym względem.... Na pewno w grach!
[#1040] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Motyl, post #1039

które nie wyszły na C-64 , a były świetne (Zybex!)

Zybex powiadasz?
[#1041] Re: Atari Falcon vs Amiga - ciąg dalszy

@Solo Kazuki, post #1040

ale np. Fred i Misja wyszły już tylko na Atari. siedzi, pije i chrupki

btw http://www.heptomino.com/fred-i-lasermania-na-platformy-mobilne/ ciekawe kiedy coś z tym ruszą


o, ruszyli siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 18:06:37 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 18:07:00 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem