kategoria:
[#1] Z dedykacją dla PPA :)
OK, z podziękowaniami (także na okładce :) ) dla Załogi i Użytkowników PPA.PL za wszelką pomoc udzieloną nowicjuszowi A1200 - bez Was zupełnie nic by z tego projektu nie było.
DOWNLOAD: http://yerzmyey.i-demo.pl/

Dzięki jeszcze raz.
Pozdro.
Y

PS: W razie czego mogę też uploadować gdzieś moduły *.digi
[#2] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Fajne OK ale co to jest?
[#3] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Woah, wypas! Gratuluję udziału w bitjam! Zaraz będę słuchał i katowął kolege z pracy ;p
[#4] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@_arti, post #2

Nathanel: dzięki i miłego katowania kolegi. ;) Ja z resztą zazwyczaj robię podobnie, zapuszczając w pracy Radio Nectarine i bliźniacze Radio CVGM.net. :)


Arti: no jeśli chodzi o formę, to zwyczajowo przygotowujemy jakieś 'fizyczne' egz. tylko na zloty.
Więc póki co, jest to po prostu tradycyjny album 'on-line'.
Całość zgrana z mojej A1200.
O modułach *.digi pisałem, bo niektórzy wolą bardziej sprzęt, niż zgrywki, a kodować nie umiem, więc music-collection z tego nie zrobię. ;)
[#5] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #4

A, już doczytałem. To do BitJama weszło, tak?

--
Piotr.
[#6] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

fajnie ze zrobiles cos na amidze i wymieniles na atarowskim forum (za co cie zrugali ale to normalne przy fanatykach).
Pamietaj ze uzywany przez ciebie digibooster 1.7 spokojnie zadziala na 68000 i A500/600
Majac A1200 dolozylbym jej troche pamieci FAST RAM i uruchomil Digibooster 2.0 (do 128 kanalow jednoczesnie bardzo szeroki wachlarz komend + efekty DSP+mozliwosc pracy na samplach 16 bit WAV + dlugosc paternu 256 pozycji + nie ograniczona dlugosc sampla) i wtedy porownaj A1200 z golym falkonem ,(nie mowie tu o dopalonych maszynach)

btw.niebawem bedzie wersja Digibooster 3 - czy jakis soft muzyczny rozwijany jest na falkona >?

BTW:mam 1040 STE i wkurza mnie ze praca zasilacza slychac w stereo L i R output

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 16:50:38 przez HOŁDYS
[#7] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Eleganckie! Czekam na pliki *.digi.

Hołdys: pamiętaj, że u nas też są fanatycy :) Atarowcy fajne chłopaki, zawsze jak się z nimi spotykam to jest bardzo miło.
[#8] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@_arti, post #5

Arti:

> A, już doczytałem. To do BitJama weszło, tak?
------------------
Weszło właściwie wcześniej, z rana http://www.bitfellas.org/page.php?100 a wieczorem dawałem w osobnych plikach (część osób woli, z resztą taki był plan w ogóle).


Hołdys:

> Pamietaj ze uzywany przez ciebie digibooster 1.7 spokojnie zadziala na 68000 i A500/600
----------------------
Próbowałem, ale okazało się, że program wymaga FFS (wtedy w ogóle dowiedziałem się, co to takiego :) ), więc na mojej A500 nie poszedł, bo wymagał wyższego kickstartu.
Ale mam też od pewnego czasu A500+ i niewykluczone, że przetestowałbym to na niej, ciekawy pomysł.
Tzn. mówię oczywiście o dyskietce/HxC, bo tylko to mam do pięćsetek.

> Majac A1200 dolozylbym jej troche pamieci FAST RAM i uruchomil Digibooster 2.0 (do 128 kanalow jednoczesnie bardzo szeroki wachlarz komend + efekty DSP+mozliwosc pracy na samplach 16 bit WAV + dlugosc paternu 256 pozycji + nie ograniczona dlugosc sampla) i wtedy porownaj A1200 z golym falkonem ,(nie mowie tu o dopalonych maszynach)
--------------------
Ramu na 1200 mam w sumie 10Mb, więc gdyby to miało na niej chodzić (na Pauli) nawet, gdyby miał te 10 kanałów powiedzmy, na 020, to kto wie, może bym nawet kupił. Myślałem, że to raczej program na 060.

> czy jakis soft muzyczny rozwijany jest na falkona ?
--------------
Aktualnie chyba nie. Jest Digital Home Studio i on jest najlepszy, jakkolwiek bardzo trudny w obsłudze (bo chyba francuski).


Gorzyga:

> Czekam na pliki *.digi.
--------------------
OK, oto one :)
http://yerzmyey.i-demo.pl/retrobeat/Yerzmyey-RetroBeat.zip

Pozdrowienia!
Y

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 18:26:44 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#9] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #8

Pamiętaj, że na a5/600 masz do dyspozycji 6 kanałów. Na Amidze 1200 8.


Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Pamiętaj, że na a5/600 masz do dyspozycji 6 kanałów. Na Amidze 1200 8.

wersja 1.1 i owszem ale on uzywa wersji 1.7 ktora dziala na 8 kanalach na 68000

ta wersja chodzi na 68000 w 8 chn

Yerzu oczywiscie czym szybszy procek tym bardziej zaawansowane rzeczy mozna robic
pewnych ograniczen sprzetowych na 020 nie przeskoczysz.
na 020 + fast powinno chodzic 12-14 kanalow w 8 bitach

Digibooster 2 Pro sam exec byl w kilku wersjach na rozne procesory motoroli - calosc jak wiesz napisana w czystym ASMie 68k

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 19:03:29 przez HOŁDYS

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 19:08:57 przez HOŁDYS
[#11] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@HOŁDYS, post #10

Próbowałem, ale okazało się, że program wymaga FFS (wtedy w ogóle dowiedziałem się, co to takiego usmiech ), więc na mojej A500 nie poszedł, bo wymagał wyższego kickstartu.
Ale mam też od pewnego czasu A500+ i niewykluczone, że przetestowałbym to na niej, ciekawy pomysł.

ro
Kickstrartu 37.299 (czyli romu 2.04) wymaga digibooster II starsza wersja rusza na ROMie 1.3 z 1986 r
[#12] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@HOŁDYS, post #11

Aha, no to będę sprawdzać.

A jeśli Digibooster 2 Pro na standardowej A1200 wyciągnie 12 kanałów, to już żałuję, że od razu go nie skombinowałem.

Chociaż wnoszę, że jest płatny? Było gdzieś jakieś forum DigiBoostera. Chyba poszukam. Bardzo ciekawe.

Pozdrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,
Y
[#13] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Wow, jak zwykle w formie!

Dzięki wielkie - kawał dobrego albumu OK
[#14] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Bardzo fajna nuta. Gratulacje.
[#15] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@HOŁDYS, post #10

Taks się zapytam. Czytałeś instrukcję?

Benedykt Dziubałtowski
[#16] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Fajny bicik :) Więcej poproszę :P
[#17] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@WojT_GL, post #16

Ponownie dzięki dla wszystkich. :)

PS: Na razie nic nowego zrobić nie mogę, bo Amiga nie funkcjonuje (dysk padł 2 miesiące po zakupie), będę go musiał przetestować po naprawie i wetknąć z powrotem do komputera. Być może nie obejdzie się bez zmiany na inny.
[#18] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #8

Dzięki, w wolnej chwili przerzucam na Amigę i słucham!
[#19] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #17

Świetna muzyka! Tak się zastanawiam czy to ten sam Yerzmyey co kiedyś, kiedyś nagrywał swoje audycje z el-muzyką ? ;)
[#20] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@MarX, post #19

Gorzyga:
Endżoj. :)


MarX:
Dzięki. :)
A audycje - tak, zgadza się. :) :)
W odcinku 14-tym była nawet Amiga 500. :) :)


Pozdrrrrrr.
Y
[#21] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Ooo gratulacje- ściągnę .digi i z chęcią obsłucham na Ami :)
[#22] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #20

Yerzmey ściągnąłem audycje i słuchałem sobie w samochodzie ostatnio - noc i długa trasa - nastrojowe.
Masz specyficzne poczucie humoru, ale akurat mi odpowiada.
Tak trzymać! OK
[#23] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Bardzo dobra robota. Najlepszy jest w mojej ocenie ten dynamiczny utworek numer 2, taki typowy yerzmyeyowski styl.

Co do wojenek Amiga vs. Atari zawsze uważałem to za głupotę, zbyt wiele nas łączy. Najlepszym dowodem niech będzie dzień dzisiejszy. Publikując na blogu przy pomocy Amigi mój tekst poświęcony Atari, słuchalem sobie na amigowym TuneNet, muzykę stworzoną przez atarowca Yerzmyeya, w typowo amigowym formacie Digi.
[#24] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

oooo, 2 nowe albumiki, widzę. Trzeba uzupełnić kolekcję :)
[#25] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@Mufa, post #23

Co do wojenek Amiga vs. Atari zawsze uważałem to za głupotę, zbyt wiele nas łączy.

Ale za to bez trudu prowadzisz wojenki z MorphOSem, mimo iż łączy go więcej z Amigą niż Atari :)
Wybacz, ale nie umiałem się powstrzymać

Atari oczywiście Rulez :)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 17:30:20 przez kjb666
[#26] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Zgadnij Yerzmyeyu w rym czego dzisiaj dotarłem do pracy. Przez skromność pewnie nie zgadłeś ;) ale i tak wszyscy wiemy, że to były songi o których mowa w tym wątku. :) Ja mam jedną zasadę - nie słucham muzyki do czasu gdy mam zaległe odcinki jakiegoś podcastu. W tej chwili jeden odcinek pewnego podcastu mam nieprzesłuchany, a cała drogę rano słuchałem "Yerzmyey RetroBeat"! Co to ma być? Ja tak przecież nie robię! :)
Cały album na pewno na długo zagości na moim przenośnym odtwarzaczu muzyki, a niektóre kawałki pewnie już na zawsze. Gratuluję!
[#27] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@BULI, post #21

Buli:
Ooo gratulacje- ściągnę .digi i z chęcią obsłucham na Ami :)
--------------
No pewnie rozsądniejsze byłoby małe music-collection, ale niestety ja to na 100% nic nigdy nie zakoduje, bo leży to poza moim zasięgiem, hehe. :)



Stachu100:
ściągnąłem audycje i słuchałem sobie w samochodzie ostatnio - noc i długa trasa - nastrojowe. ;)
----------------
No uważałbym, to może powodować wypadki drogowe. ;) ;) ;) ;) ;)



Mufa:
Wojenkom mówimy "nie". ;) Ale jednak Amigę miałem najpierw, heh. Oba komputery niemalże w tym samym czasie nabyłem - 1994-1995. Symultanicznie od tego czasu używam. I podział też chyba dość równy, bo są dwa albumy na Atari (XL/XE oraz ST) jak również dwa na Amigę :) (bo "Oldschool MODe" jest w całości napisany na Amidze 500, nie licząc bonusowego kawałka kolegi Epiego).



Snajper:
No od czasu do czasu coś tam nowego uda się pchnąć. ;)


Kjb666:
Im więcej sprzętu, tym lepsza zabawa, hehe. ;)


MDW:
Hahah, wielkie dzięki. :) :) Komputer sprawował się wyjątkowo dobrze. I chociaż podobno sample przygotowane na PC brzmią lepiej, to mimo wszystko wygrzebałem mój sampler kupiony do Pięćsetki jakieś 15 lat temu i jednak wygoda samplowania dowolnego instrumentu z syntezatora bezpośrednio do komputera, bez pecetowego pośrednictwa to było to. ;)


Greetzzzzzzzzz,
Y
[#28] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #27

i jednak wygoda samplowania dowolnego instrumentu z syntezatora bezpośrednio do komputera, bez pecetowego pośrednictwa to było to.

OK
[#29] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

przyznam słucham od 3 dni i nie mogę przestać. Respekt !
[#30] Re: Z dedykacją dla PPA :)

@sand, post #29

Fękju elot. ;) ;) ;)

Pozdrrrrrrr.
Y
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem