kategorie:
[#1] "could not find any of kickstart images 40068(...)"
Uruchamiając niektóre gry na WINuae (OS 3.1), głównie te starsze oraz z platformy CD32 często zdarza mi się napotkać taki błąd

U mnie obrazy kickstartów znajdują się w folderze 'Devs'. Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić czym są pliki 'kick', jak je otrzymać (jeśli dobrze pamiętam to miałem takowe przerabiając jakoś nazwę pliku odpowiedniego kickstart'a) i gdzie odpowiednio je umieścić żeby wszystko działało jak należy?
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
[#2] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@guzu, post #1

[#3] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@zyga64, post #2

skick346 ściągnięte z Aminetu i wypakowane do folderu kickstarts w Devs. Another world odpalany z WHDload nadal krzyczy że nie może znaleźć tych plików:/
[#4] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@guzu, post #1

Dokładnie potrzebujesz obrazów ROM-u w wersji 3.1 oraz tablic alokacji z pakietu SKicka z Aminetu.
[#5] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@altcomputing, post #4

dałoby radę bardziej po polsku? Kiepski jestem z komputerów, a co dopiero z takich staruszków jak Amisia;]
[#6] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@guzu, post #5

Może byś zajrzał do dokumentacji? Problem poruszany milion razy. Jesteś kolejna osobą, która nie jest łaskawa przeczytać kilku stron. Wszystko tam jest dokładnie opisane.

Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Kolego, gdyby cokolwiek z przedstawionej w drugim poście dokumentacji mi pomogło, to nie pytał bym dalej. Może i nie jestem odpowiednią osobą do upominania Ciebie lub kogokolwiek innego, ale wykazałbyś odrobinę zrozumienia, choćby przez wzgląd na to że nie jestem informatykiem i większość tych rzeczy zbyt wiele mi nie mówi. Osobiście ogarniam się w dziedzinie kompletnie innej lecz nigdy nie miałem w zwyczaju stękać, iż ktoś czegoś nie umie lub nie rozumie. Jeśli zawracam Wam gitarę, to uprzejmie przepraszam i spróbuję poradzić sobie sam.
EOT
[#8] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@guzu, post #7

Powiem Ci tak. Dokumentacja jest po polsku, napisana przejrzyście. Twój problem jest w niej wyszczególniony. W złym miejscu masz plik kickstart. Gdzie go trzeba dać? Odsyłam do manuala.


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@guzu, post #7

U mnie obrazy kickstartów znajdują się w folderze 'Devs'.


skick346 ściągnięte z Aminetu i wypakowane do folderu kickstarts w Devs


Czyli masz wszystko co potrzeba :)
Każdy plik kickstartu musi mieć do pary plik relokacji. I muszą mieć one odpowiednie nazwy. Ot i cała filozofia.
[#10] Re: "could not find any of kickstart images 40068(...)"

@zyga64, post #9

No i teraz, po zmianie nazwy kickstartu wszystko gra i buczy Dzięki za pomoc wszystkim. Temat do zamknięcia
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem