[#31] Re: HXC SLIM

@JaraB, post #30

Jakieś kable potrzebne do połączenia z Amigą, bo widzę taśme IDE.Pewnie nie jest to standardowa PC-towska?I jak teraz szacuje się on cenowo? Na stronie lotharka wszystko po angielsku a u mnie z tym słabo.Tylko radzieckiego mnie uczyliI czy go kupię w Polandzie?
[#32] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #29

Oryginalna droższa wersja REV C ma wyświetlacz http://lotharek.pl/product.php?pid=13

Do wersji slim można podłączyć wyświetlacz, jednak chyba to jakiś mało popularny temat.
[#33] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #31

Zwykła taśma do FDD. Lotharek jest Polakiem, napisz do niego przez dział CONTACT, albo przez profil na PPA.pl.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 18:55:20 przez sanjyuubi
[#34] Re: HXC SLIM

@sanjyuubi, post #33

Dzięki za odpowiedzi Panowie.Rozumiem że wersja slim jest bardziej popularna od wersji z LCD z racji prostoty i ceny?
[#35] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #34

Prawdopodobnie z powodu ceny, slim kosztuje/kosztowało 180zł, a wersja REV C około 280zł. Nie wachaj się pytać Lotharka o szczegóły, toż to jego flagowy produkt.
[#36] Re: HXC SLIM

@sanjyuubi, post #35

Witam Panowie.Zamówiłem HXC slima. Jak przygotować kartę SD i najlpiej jaką wybrać by to cudo robiło robotę w mojej A500?
[#37] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #36

wystarczy przeczytać opis na stronie i manuala, pobrać pliki ze strony lotharka
[#38] Re: HXC SLIM

@tomko, post #37

Niestety strona jest po angielsku a nie widzę opcji zmiany na PL.
[#39] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #38

Przecież ksywę masz po angielsku szeroki uśmiech

Karta po prostu sformatowana w FAT32 bodajże, zwora w hxc włożona zgodnie z manualem (są tam rysunki, nie trzeba języka znać). Potem wrzucasz na kartę odpowiednie pliki z tego archiwum (do folderu głównego karty) - http://hxc2001.com/download/floppy_drive_emulator/SDCard_HxC_Floppy_Emulator_Manager.zip. Dyskietki w formie adf ściagasz z neta i przerabiasz na format hxc tym softem http://hxc2001.com/download/floppy_drive_emulator/HxCFloppyEmulator_soft.zip. Przerobione pliki wrzucasz na kartę. Z początku wszystko wydaje się trudne do ogarnięcia, ale potem okazuje się, że sprawa jest banalna.
[#40] Re: HXC SLIM

@lysyzastary, post #39

Dzięki stary o taka odpowiedź mi chodziłoszeroki uśmiech
[#41] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #40

Będzie jakaś akcja z zbiorowym zamówieniem , zastanawiam się czy brać czy poczekać ?
[#42] Re: HXC SLIM

@zorkadar, post #41

ja do lotharka pisałem indywidualnie.Żadnych problemów, dziś wysłał paczkę także jak Ci się spieszy myślę że wal jak w dym.
[#43] Re: HXC SLIM

@zorkadar, post #41

Wątpię. Jakkolwiek, na zbiorowe bym się pisał.
[#44] Re: HXC SLIM

@wilkwcieniu, post #43

Czemu wątpisz?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 21:31:40 przez lysyzastary
[#45] Re: HXC SLIM

@lysyzastary, post #44

Miało być: w odpowiedzi na 40. Wątpię w grupowe zamówienie ;)...
[#46] Re: HXC SLIM

@wilkwcieniu, post #45

Nie będzie tak źle, ja też deklaruję chęć na slima, szybkie pytanko w którym miejscu ewentualne jest możliwość dołożenia wyświetlacza ?? jaki koszt wyświetlacza ? thx za info

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 10:54:32 przez BlackTiger
[#47] Re: HXC SLIM

@BlackTiger, post #46

O ile tam jest 2x16 znaków to przedział cenowy 12-20zł za LCD.
[#48] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #47

Panowie może ktoś mi określić w skrócie konwersje plików ADF do poziomu HXC slima na krtę SD?

1.Load-ładuje dyskietke ADF z kompa i SAVE? czy muszę odptaszyć któreś opcję?
2.Jak zapisywać dyski przerobione? 1,2,3 czy jakoś inaczej by urządzenie je widziało.
[#49] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #48

1.Load-ładuje dyskietke ADF z kompa i SAVE? czy muszę odptaszyć któreś opcję?


Robisz export do formatu HFE i to wszystko.

2.Jak zapisywać dyski przerobione? 1,2,3 czy jakoś inaczej by urządzenie je widziało.


Jakkolwiek.hfe
[#50] Re: HXC SLIM

@strim_, post #49

Czyli ma być tak?

Cannon Fodder 1.hfe
Cannon Fodder 2.hfe
Cannon Fodder 3.hfe
Franko1.hfe
Franko2.hfe

Nie ma tam wyświetlacza jak w gotku więc jak zarzucę kilkanaście gier to jak tam się połapać?
[#51] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #50

Tak, te nazwy są ok.

A brak wyświetlacza to jest ból, ja mam w swoich HXC :P.

W tej sytuacji użyj HxC SD Floppy Managera. To jest piczek HFE który wrzucasz na kartę, z niego automatycznie startuje Amiga. Możesz wybrać z poziomu Amigi obrazy na karcie (jest menu do tego), za pomocą których później przełączasz się przyciskiem na emulatorze.

Więc w managerze zaznaczasz sobie np. 3 dyskietki od Cannon Foddera. Wtedy przycisk emulatora przełącza tylko między tymi 3 obrazami.


Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 18:22:57 przez strim_
[#52] Re: HXC SLIM

@strim_, post #51

Dzięki za odpowiedź.Kartę już przygotowałem-rozumiem że ma być sformatowana w FAT32? Czy program typu Protrakcer też na tym pójdzie? I jak skonfigurować te zworki pod amige 500 ver.6A?
[#53] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #52

Kartę już przygotowałem-rozumiem że ma być sformatowana w FAT32?


Tak.

Czy program typu Protrakcer też na tym pójdzie?


Tak. Choć wygodniej go używać z dysku twardego.

I jak skonfigurować te zworki pod amige 500 ver.6A?


Nie wiem jak dokładnie wygląda zworkologia na slimie (ja mam HxC rev B i rev F). Jestem poza domem teraz więc nie sprawdzę tego u siebie.

Ale podejrzewam, że istnieje instrukcja obsługi...
[#54] Re: HXC SLIM

@strim_, post #53

Ale podejrzewam, że istnieje instrukcja obsługi...

To ostateczność.
[#55] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #52

Jeśli masz taśmę bez przeplotu ustawiasz zworki 1 i 6.
Wtedy będziesz mógł emulować dwa napędy.
[#56] Re: HXC SLIM

@Jacenty, post #55

Czy dopytywał ktoś autora, jaka byłaby cena dla zamówienia grupowego ? a jaka dla użytkownika PPA ??
[#57] Re: HXC SLIM

@BlackTiger, post #56

Z tego co wiem to Lotharek nie bawi się w sprzedaż grupową. A jesli chcesz się dowiedzieć o cenę to pisz na maila a nie kupuj przez stronę. Na pewno będzie taniej.
[#58] Re: HXC SLIM

@Jenot, post #57

Na PPA niegdyś takie zamówienie było realizowane jeśli dobrze pamiętam.
[#59] Re: HXC SLIM

@strim_, post #58

Tak, ale dotyczyło to rev C i F.
[#60] Re: HXC SLIM

@ITU, post #59

Czy do odpalania gierek i dem z hxc potrzebuje 2mb chip w A600?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem