kategoria: A600
[#1] Regeneracja zatrzasków od obudowy
Witam,
znacie jakiś sposób na regenerację zatrzasków w dobudowie poczciwej A600?
[#2] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@iZi, post #1

2 lub 3 szt. śrubki M3 z nakrętkami. Do górnej pokrywy od środka wklejasz na dobry klej same nakrętki i dokładnie po przeciwnej stronie wiercisz otwory w dolnej obudowie i potem składasz i przykręcasz na śruby. Podobnie jest z A500, z tym że tam są wkręty.
[#3] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@iZi, post #1

jest bardzo prosty i skuteczny sposób, wykorzystujesz opakowanienie po slim-cd
[#4] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #3

Jakieś sczegóły?.......
[#5] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@JaraB, post #4

będe robiła teraz obudow więc zdam foto relacje, co by było łatwiej wam zrobić samemu:D
[#6] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #5

Byłoby super.
Pozdrawiam.
[#7] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@JaraB, post #6

Regenerację chcę przeprowadzić bez ingerencji w obudowę. Myślałem o śrubkach ale spróbuję dokleić jakiś plastik jak sugeruje bacus10 (btw czekam na taśmę, może dojdzie jutro to odpalę A600 z klawiaturą, pzdr).
Widziałem u kogoś na allegro aukcję w której allegrowicz napisał że zregenerował zatrzaski i na foto wyglądały jak oryginalne.
Wezmę się za to jutro bo dziś odpoczywam po urodzinowej imprezie żony ;)...

BTW znalazłem w sklepie online w UK wtyczki od zasilania din do Amig, 5 sztuk za 30 funtów + przesyłka, ktoś by miał ochotę na zrzutkę?
pzdr

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 12:23:29 przez iZi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 12:24:03 przez iZi
[#8] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@iZi, post #7

"Nowe" Zatrzaski się przykleja, mam tak zrobione parę amig i efekt zbliżony do oryginału, tylko prosze sie nie przerazić stanem obudowy amigi, taka znalazłam na pchlim targu i teraz trzeba dać jej nowe życie a z ciekawostki to płyta nosi rev. 1.1:D
[#9] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #8

Świetnie!
Czekamy na foto.
Pozdrawiam
[#10] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@iZi, post #9

Witam, w swojej A600 mam urwane dwa zaczepy, czy znacie sposób jak to naprawić?
Oto zdjęcia urwanych zaczepów:

[#11] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@cj grass, post #10

jestem w trakcie robienia fotorelacji, jak je naprawić;)
[#12] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #11

Zwawiej Baśka:)
[#13] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #11

bacus10 widzę, że jesteś niezastąpiona :)
[#14] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@superbonio, post #2

Moje tymczasowe rozwiązanie to zawiasy meblowe przyklejone klejem do listw ;)
Trzymają mocno, ale wyglądają nieestetycznie.

Teraz mam zamiar przerobić całość w podobny sposób, ale zamiast przyklejać - powiercę dziury i przykręcę zawiasy na śruby. No i zawiasy przemaluję. Tylko muszę znaleźć dobry sposób na usunięcie kleju bez uszkodzenia obudowy, a dokładniej czarnego lakieru ;)
[#15] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@fazior, post #12

Proszę bardzo, a więc zaczynamy:
to nam będzie potrzebne:

z tego będziemy robić zatrzaski ( opakowanie po slim cd)

wycinamy zatrzask ( rada: odetnijcie większy kawałek, a potem docinajcie ostrożnie na wymiar)

tak wygląda pacjentka po przeszczepie

[#16] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #15

Witam,
dzięki za fotorelacje, nie rozumiem tylko która część CD slim została wycięta?
czy ta zaznaczona 1 czy 2?
[#17] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@cj grass, post #16

ta oznaczona 2, na poczatku tnij wzdluz krawedzi
[#18] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #17

czym kleisz? cjanoakryl jakiś?
[#19] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@fazior, post #18

tak, a zapomnialam dodac, ze zatrzaski kolo st. dyskietek wymagaja zeszlifowania pod kątem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 14:06:19 przez bacus10
[#20] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #19

ze sie wtrace: co to ma wspolnego z regeneracja? przeciez to calkiem inne rozwiazanie i zwykla naprawa a nie regenracja. regenerowac to mozesz jak zrobisz sobie np w platelinie forme, przyczepisz do zawiasu i zalejesz bialym epoksydem zeby odtworzyc odlamane czesci.
jak masz zamiast sie bawic w partyzantke, to lepiej zrob na sruby, jak ktos wyzej napisal. takie plastik klejony na super glue odpadnie przy najblizszej okazji i bedzie coraz gorzej wygladac
[#21] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Valwit, post #20

u mnie jakoś przez 5 lat nie odpadł a parę razy juz rozkręcałem obudowę
[#22] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #14

O zgrozo! HAHAHA !!! Smiech
[#23] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Valwit, post #20

Aż się wierzyć nie chce, będziesz się czepiał słowa regeneracja?
Co za różnica jak zwał tak zwał, chodzi o umożliwienie zatrzaskiwania obudowy bez śrub
i innych wynalazków...
[#24] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Valwit, post #20

No to Walvit zrob formy i zalej epoksydem, chetnie podpatrzymy i pojdziemy Twoja (ambitna) droga.

Mi sie ten patent podoba, sam myslalem, zeby wyciac zatrzaski z jakiegos metalu, ale rozwiazanie Pani Bacus wydaje sie byc o wiele prostsze w realizacji, a material jest wyjatkowo pospolity i kazdy u siebie na pewno znajdzie jakies pekniete pudelko po slimie. Fajnie, ze ktos poruszyl ten temat, bo mam w domu jedna taka A600 z zatrzaskami do REGENERACJI
[#25] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@mccnex, post #24

Koledzy mam , tak w domu zrobione kilkanaście Amig, mąż skręca i rozkręca i nigdy nie narzekał, a patent sie sprawdzaOK
[#26] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #25

[#27] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #19

Dziś będę się w to bawił, najprostsze rozwiązanie zwykle jest najlepsze
Dzięki bacus10!
[#28] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Art, post #22

Były drewniane skrzynki na klasyka, teraz pora na obudowy. Pierwszy, a w zasadzie trzeci krok już uczyniono. Pierwszy - mysz trumienka, drugi - drewniana skrzynka dla klasyka, trzeci - zawiasy z mebli, no to kolejny to cała trumna dla klasyka.
[#29] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@TUPCOM, post #26

fajnie, tylko nie zostało wyjaśnione skąd on wziął te zatrzaski? wydrukował sobie w 3D? :/
[#30] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@charliefrown, post #29

Ech, przeciez napisał dokładnie: "Kasa olarak en dandik kasa Amiga 600 kasası diyebiliriz, çükü vida yerine kenar tırnakları kullanılmı, bu trnaklarda Amiga 600 açtığımızda kolaylıkla kırılıyor, bende elimdeki kasaları restore etmek için bu tırnakları lazer cnc ile kestirip epoxy ile yapıştırmaya çalıştım". RTFM! clown
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem