kategoria: A600
[#31] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@iZi, post #1

Look here, my way of repairs 2007
http://www.amigaportal.cz/forum/showthread.php?t=1675&p=22720&viewfull=1#post22720
[#32] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Boboo_SK, post #31

Very nice OK
[#33] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Boboo_SK, post #31

No to kolej na mnie, w końcu się zebrałem żeby zrobić to porządnie :)

Przede wszystkim potrzebne są zawiasy do szkatułek - pod taką nazwą bez problemu znajdziecie je zarówno w internecie jak i sklepach budowlanych. Ja znalazłem w markecie OBI. Zawiasy mają 20 x 15 mm - takie wymiary idealnie pasują. Komplet 4-ech sztuk kosztuje 3,99 zł.



Następnie wiercimy dremelem 4 otworki dla każdego zawiasu.

Początkowo chciałem przykręcić je śrubami a po drugiej stronie dokręcić nakrętki. Pojawiły się jednak dwa problemy:

a) otwory w zawiasach są zbyt małe dla śrub 3 mm
b) do cieńszych śrub ciężko znaleźć nakrętki

Postanowiłem więc wkręcić cieńsze śruby bez nakrętek (na zdjęciu z zawiasami). Na chwilę obecną trzymają mocno - jeżeli w przyszłości się zluzują, trzeba będzie szukać mikroskopijnych nakrętek na te śruby :)




Pozostało mi jeszcze tylko przejechać wszystko ponownie czarnym sprayem - jak widać śruby i zawiasy odstają kolorystycznie, a i samej obudowie przyda się odświeżenie po tych wszystkich zabawach.
[#34] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #33

do cieńszych śrub ciężko znaleźć nakrętki

Śrubki
[#35] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #33

To taki noworoczny żart?
[#36] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@SuperBuster11, post #35

Smiech
[#37] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #33

Bez ekranu lepiej chodzi? przynajmniej mi się tak wydaje a widzę że nie ma. Teraz mam 1200 bez ekranu, zdemontowałem i wydaje mi się że jest bardziej stabilna.

Na foto to celowy zbieg /brak ekranu/ czy ubytki.
[#38] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@KRISS, post #34

http://allegro.pl/srubka-nakretka-podkladka-m2-m3-m4-zestaw-330-szt-i4913182670.html


Wiem, że istnieją. I tak jak pisałem, pewnie kiedyś sobie sprawię. W OBI nie było mniejszych niż 3mm :D Jeżeli chodzi o same śruby, to dochodzi jeszcze kwestia długości. Po lewej stronie znajduje się FDD bardzo blisko obudowy, więc śrubka nie może być dłuższa niz jakieś 5 mm
[#39] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@amizet, post #37

Bez ekranu lepiej chodzi?


Nie wiem. W żadnej amidze nigdy nie miałem ekranu.
[#40] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #39

Aha, nie no myślałem że celowy zabieg, spoko.
[#41] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #33

A z przodu będziesz zakładał siłowniki jak w masce samochodowej?
[#42] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@sanjyuubi, post #41

A z przodu będziesz zakładał siłowniki jak w masce samochodowej?


Tak.
[#43] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #39

w jednej A600 nie miałem ekranu a plomba była nie ruszona.
[#44] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@dez3, post #43

Robił ktoś metodą z postu 26 lub 31? Kupiłem A600 i oczywiście wszystkie zatrzaski wyłamane, przydałby się jakiś dokładniejszy opis jakiego materiału użyć kleju itp.
[#45] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@bacus10, post #15

Zdjęcia niestety wyparowały. Czy ktoś może próbował zrobić jakiś zamiennik na drukarce 3d?
[#46] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@zorkadar, post #44

Niedawno też szukałem skutecznego rozwiazania tego problemu i znalazłem gdzieś info ze można zrobić zatrzaski z zaczepu klaapki z a500,600 lub a1200 bo pasują wymiarem,także jak masz gdzieś dodatkową klapkę to mżesz jej użyć albo po najmniejszej linii oporu użyć przezroczystej taśmy klejącej. Trzyma dobrze,nie widać jej i taśma kosztuje ok 2pln. Jeśli chodzi o klej to kropelka lub super glue albo inny dobrze wiążący tworzywa sztuczne.W każdym razie moźna użyc wyobraźni i samemu wpaść na rozwiązanie które okaże się tanie i skuteczne.
[#47] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@FeRu, post #46

Aż mi się coś dzieje jak sobie pomyślę, że miałbym zdezelować kawałek starej obudowy by inny kawałek naprawić.

Metoda bacus10 z tego co pamiętam wyglądała całkiem obiecująco - faktycznie przydałoby się ponowne wrzucenie zdjęć.
[#48] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@teh_KaiN, post #47

Mam w wiosce typa z plujką 3d, więc chyba wgryzę się w temat Element niewielki, raczej nie czaso i materiałochłonny. Zależy mi na powtarzalności, a nie by każdy zatrzask wyglądał jak z innej parafii 😀
[#49] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #48

1,5 roku mi zajęło zabranie się za temat, ale efekty są szeroki uśmiech

[#50] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AceMan, post #33

Max Hardcore
[#51] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #49

Będzie mozna to kupic? Przydało by sie pare
[#52] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #49

Masz stl-a do tego? Nie oderwie zaczep się przy próbie otwarcia?
[#53] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@MariuszK, post #52

Puszczę Ci na maila

Miałem jeden zatrzask do regeneracji i dopiero czwarty prototyp podpasował. Pewnie jeszcze dałoby radę to dopicować...

Drukowałem z pla, a warstwy dałem prostopadle do profilu zatrzasku, więc raczej nie powinno się poddać w miejscu sklejenia warstwy (typowe miejsce pęknięć). Montaż na Kropelce żel. Na absie powinno mieć jeszcze większą wytrzymałość.

Przydałoby się też użyć dyszy mniejszej niż 0.4mm bo kąty 90st są trochę zaokrąglone.
[#54] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #53

Tez jestem zainteresowany plikiem stl lub gdzie mogę je znaleść.
[#55] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #49

Hej,

A czym wklejałeś?
Czy polecicie jakiś dobry klej do łączenia plastiku - mam oberwane boczne zaczepy i chciałem je sobie przykleić. ?
Kropelka/superglue niestety do niczego.

Pozdrawiam
Tomek
[#56] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@sobi1, post #55

Najlepszy do tego typu zastosowań to jakiś epoksyd 2 składnikowy. Będzie działał w 99%.
[#57] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@sobi1, post #55

W tym przypadku, jak i wcześniejszym (wyrwane wszystkie w mojej pierwszej Ami '93), gdzie ręcznie dorabiałem zatrzaski z tworzywa, użyłem Kropelki Żel i wszystko się trzyma...
[#58] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #53

Można prosić o pliki do druku?
[#59] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #49

Ciekawe czy do A1200 też by pasowały?
[#60] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Paxo, post #59

W obudowie od A1200 zaczepy są raczej zatrzaskami (taki haczyk) - kwestia przeróbki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem