[#1] iBrowse 24 i aWEB 34se
Czesc, dlaczego oryginalny aweb34se z workbench 39 nie laduje mi np google.pl ? A uruchamiajac iBrowse 24 nie laduje nic informuje tylko że czeka na dpowiedz z serwera na kazdej wybranej stronie aWEB laduje PPA , aminet bez problemu
[#2] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@madwawa, post #1

dlaczego oryginalny aweb34se z workbench 39 nie laduje mi np google.pl ? A uruchamiajac iBrowse 24 nie laduje nic informuje tylko że czeka na dpowiedz z serwera na kazdej wybranej stronie

Bo nie masz połączenia z internetem
[#3] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@lekarz_med, post #2

ha aweb otwiera ppa amiga.org amibay aminet mogę sciagac pliki itd. Itp. polaczenie z internetem mam tyle że po uruchomieniu przegladarek zostaje mi 3 mb fastu ile trzeba miec dla ibrowse mam karte graficzna picasso 4 jak poustawiac te przegladarki ?jakis tutorial ?
[#4] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@madwawa, post #3

Nie wiem skąd to zdziwienie. Uruchamiasz przeglądarki które ledwo sobie radzą z HTML4. Google ma większe wymagania. A strony ppa czy aminet są przystosowane do działania na amigowych przeglądarkach.
[#5] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@QkiZ, post #4

a ja jeszcze nie spotkalem systemu operacyjnego wyposazonego w polaczenie z internetem i przegladarke www (czy to gfx czy txt) dla ktorego strona google bylaby zbyt wielkim wyzwaniem ...
u mnie google dziala zarowno na ibrowse jak i aweb (na a1200 030/42 8mb fast i a1200 040/40 32mb fast, jedna 3.0 druga 3.1)
[#6] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@kutafon, post #5

czy działa na takim konfigu wtyczka flash?Czy działaz portalem gazeta.pl?
[#7] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@kutafon, post #5

Teraz sprawdziłem, rzeczywiście jeszcze działa, ale o stylach można zapomnieć. I o niektórych javascriptach też.
[#8] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@QkiZ, post #7

A wie ktoś jak zmusić AWeb 3.4 do wyświetlania polskich znaków na stronach? W ustawieniach wybrałem polskie czcionki, ale nie działają.
[#9] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #8

Czy masz zainstalowane fonty polskie w ISO w systemie oraz czy je masz ustawione w przeglądarce?
[#10] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@Tomski, post #9

Tak. Zresztą już nieważne, znalazłem nowszą wersję AWeb i ta obsługuje polskie fonty na stronach OK
[#11] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #10

Nie jestem zwolennikiem AWeba, ale muszę pogratulować Wszystkim, którzy najpierw softu szukają na Aminecie, a dopiero później na stronach domowych.OK
Generalnie nie pamiętam tego tematu z 2013, ale jeżeli ktoś pisze że używa AmigaOS 3.9, to sam sobie jest winien.OK
Karykaturyzując Parallaxusa:
Świetna Wiadomość.OK Jedyna prawdziwa Amiga to Workbench 3.1, a 3.9 to już nie Amigapomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
[#12] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@Andrzej Drozd, post #11

IBrowse mimo wszystko szybszy jest szczegulnie jak sie włączy obrazki przez datatypy a nie poprzez wewnetrzne algorytmy.
[#13] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@HanSolo, post #12

Tyle, że IBrowse jest ograniczony czasowo. AWeb do którego zapodałem linka nie ma ograniczeń czasowych i może otworzyć kilka okienek na raz (co niestety jest minusem jeśli posiada się 16 MB Fastu).

PS. Jakoś nie zauważyłem różnicy w prędkości pomiędzy IBrowse i AWeb na mojej Amidze
[#14] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #13

IBrowse jest szybkie ale AWeb ma lepszą i dokładniejszą implementację JavaScript v1.2
Co przy obsłudze skryptów niestety widać.
Zdecydowanie jestem za AWebem.
[#15] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@pekdar, post #14

A ja lecę na IBrowse, a Web jakoś u mnie chodzi gorzej.
Dzisiaj walczyłem z fontami.
NetSurf jest fajny ale koszmarnie wolny na AGACIE
[#16] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@mwb113, post #15

NetSurf jest fajny ale koszmarnie wolny na AGACIE


No tak, ale wyobraź sobie jakiś kataklizm, np. jakąś wojnę psychodeliczną lub wyciek glutoplazmy z reaktorów różowej iluzji, po których przestają działać wszystkie pecety. :)
Wtedy spokojnie załączasz Amigę i przy odrobinie cierpliwości odpalasz Allegro lub bank internetowy. szeroki uśmiech
[#17] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@Andrzej Drozd, post #16

Dobrze powiedziane znaczy (napisane).
Pozdro. pisze na klawiaturze
[#18] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@mwb113, post #15

1. Fonty działają, ale jak wpiszę hasło w wyszukiwarce google, to wyniki są wyświetlane bez polskich znaków.
2. Nie działa logowanie na ppa.pl, po wpisaniu loginu i hasła przenosi mnie do strony głównej, a tam dalej widnieje "Nowe konto" i "Zaloguj". Nie mogę więc na razie korzystać z ppa na Amidze
[#19] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #13

Tyle, że IBrowse jest ograniczony czasowo. AWeb do którego zapodałem linka nie ma ograniczeń czasowych i może otworzyć kilka okienek na raz

Ibrowsa juz nikt nie rozwija wiec uwazam za słuszne ściągnięcie z zony klucza do pełnej wersji.

PS. Jakoś nie zauważyłem różnicy w prędkości pomiędzy IBrowse i AWeb na mojej Amidze


Jak masz szybkie datatypy pod twój proc i przełączysz w ibrowse by korzystał z nim zamiast wewnetrznych modułów to widac grubą różnaice choćby na stronie ppa.pl
Oczywiście zakładam , że masz szybszy proc niz 030 i brak bałaganu w datatypach tj wszystkie typy obrazków ładuja zopytmalizowane np. akdatatypes a nie te co były np. z amigaos 3.9

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 15:12:12 przez HanSolo
[#20] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@HanSolo, post #19

Niestety mam na razie 030/25. Datatypy masz na myśli te w katalogu AWeb?
[#21] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #20

nie, datatypy systemowe które np. uzywa multiview (polecam pakiet ak datatypes). Ibrowse ma możliwość przełączenia w opcjach obrazków czy używać modułów wewnetrznych czy zewnetrznych czyli datatypes. Moim zdaniem sa one szybsze i obsługują nowsze formaty.W Awebie nie znalazlem takich opcji.
[#22] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@HanSolo, post #21

Jak znajdę klucz do IBrowse to wypróbuję.
[#23] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #22

Sprawdziłem IBrowse z kluczem i na razie zuważyłem, że zużywa znacznie mniej pamięci niż AWeb 3.5.09 OK

Po otwarciu jednej strony w AWeb zostaje mi 1-2 MB wolnej pamięci Fast, z 10 MB dostępnych po starcie systemu i Genesis. Po otwarciu strony na IBrowse zostaje 7 MB wolnego Fastu.

Jedyne co mnie denerwuje w IBrowse, to to, że po otwarciu niektórych stron następuje zwis programu na kilka do kilkunastu sekund, poczym strona wczytuje się dalej. Chyba ma to coś wspólnego z JavaScript, które wyłączyłem! Czasami na dolnej belce IBrowse wyświetla się jakieś odliczanie związane z JavaScript.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 13:37:34 przez glichtanski
[#24] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #23

IBrowse głównie uczulony jest na nieodpowiednie klasy MUI i konfiguracje FBlita.
[#25] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #23

1. Spradz czy klucz na pewno dziala;
2. sprawdz czy NA PEWNO wylaczyles JS i ZAPISALES ustawienia przed zamknieciem programu;
[#26] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@Andrzej Drozd, post #24

FBlita nie posiadam. Co do MUI to szczerze to nie wiem co napisać

@arti. Klucz chyba działa, bo mogę otwierać więcej niż jedno okno przeglądarki, mogę nawet otwierać "zakładki", no i nie ma ograniczenia czasowego.
W informacji o programie jest info, dla kogo program jest zarejestrowany.
[#27] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #26

FBlita nie posiadam.


Edycja, zauważyłem że masz GFX. :)
W takim razie poeksperymentuj z MUI. Nie zawsze najnowsza biblioteka jest najlepsza. Dlatego na stronach z MUI dostępne są też starsze wersje.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 17:00:10 przez Andrzej Drozd
[#28] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #23

Zużycie pamięci zależne jest od konfiguracji cache ram/dysk w obu przeglądarkach.
[#29] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@glichtanski, post #26

W takim razie nie zapisałeś preferencji i JS dalej działa - stąd przestoje.
[#30] Re: iBrowse 24 i aWEB 34se

@Andrzej Drozd, post #24

Najnowsze mui 3.9 w opcji "about mui" wyświetla jakie klasy sa juz niepotrzebne i mozna je z tamtego poziomu usunąć.Niestety na agacie jeszcze chyba sa problemy zalecana karta graficzna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem