kategorie: A2000/A3000, Programy
[#31] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@waldiamiga, post #30

Nie ma tego w całym Internecie. Możecie zapomnieć :(
[#32] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@_arti, post #31

Ale ja chyba wiem kogo o to pytać... zobaczymy co powie :)
[#33] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@alt_, post #32

Ale ja chyba wiem kogo o to pytać... zobaczymy co powie :)

Zapytaj :)
[#34] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@waldiamiga, post #33

Zapytałem, czekam na odpowiedź ;)
[#35] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@_arti, post #31

Jakie "nie ma", jakie "nie ma" ??

Ech. co wy byscie beze mnie zrobili ;)

http://blabla.ppa.pl/ftp/usr/Phibrizzo/FUSION
[#36] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #35

Śliczne dzięki :)
[#37] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #35

Ej, ale to nie Ciebie o to pytałem! Usuń to! :P
[#38] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #35

Ooo zaktualizowałeś internet
Dzięki WIELKIE super
[#39] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #35

Dzięki.
[#40] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #35

OK
[#41] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #35

Hej. Podeslesz na maila
jarecki130@tlen.pl
Nie moge sciagnac z ftp fusiona.
Pozdrawiam
[#42] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@jarecki130, post #41

...

Musiałem wstawić 3 kropki, bo temat ciągle był podświetlony jako "Nowy" - denerwowało mnie to

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 00:16:38 przez glichtanski
[#43] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@jarecki130, post #41

Jak coś to poszło też ode mnie.
[#44] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@BULI, post #43

To moze ja tez o cos zapytam.
Czy ktos ma sprawdzona konfiguracje Fusiona ktora zadziala pod OS3.9 z Voodoo3 na A1200?
[#45] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #44

Jaka karta turbo?
[#46] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #44

Ja mam dzialajaca po Med A4k ale to pewnie troche co innego niz tysiac-dwusetkowy. Problem jest glownie z ustawieniami P96... do ktorych ja doszedlem zupelnie przypadkiem. Zadne opisane kombinacje nie dzialaly.

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 10:42:39 przez _arti
[#47] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@BULI, post #45

Blizzard 1260.
Ale w sumie powalczylem troche i udalo mi sie go odpalic.
Okazalo sie ze w ustawienicha pamieci musialem wybrac opcje NO MMU. W trybie NORMAL, niezaleznie od tego czy Medek pracuje w trybie MMU czy NOMMU nie chcial sie uruchomic pokazujac jakies dziwne komunikaty.
[#48] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #47

U mnie dziala z MMU ale wszelkie ustawienia bede mogl sprawdzic dopiero we wtorek.
[#49] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #47

Niestety dla A1200 jest inaczej

U mnie na Apollo 060 wersja 3.3 działa z sterownikami MMU dla mediatora, ale sam fusion poprawnie działa jak u Ciebie z opcją NOMMU (w opcjach pamięci).
Przy okazji okazało się, że fusion jedzie mocno po sprzęcie i długo walczyłem z błedem CRC mac romu (rom był sprawny).
Okazało się, że nie pasowała mu jedna z pamięci.
[#50] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Phibrizzo, post #47

Koledzy, ze swojej strony chciałbym zaznaczyć tylko jedną rzecz. Jeżeli sprzęt jest sprawny w 100% to ZAWSZE jest to kwestia konfiguracji + odpowiednie łaty + zworki mediatora.

Gdy miałem A1200 + Mediatora + Vooodoo3 + Apollo1240 a później BlizzardPPC NIGDY nie miałem problemu aby pożenić konfigurację tak aby wszystko chodziło z MMU w systemie + pełna obsługa MMU (High region) konfiguracji mapowania pamięci samego fusiona, co daje pełne wsparcie pamięci wirtualnej w MAC OS 7.6, 8.0 i 8.1

To samo uzyskałem na obecnej konfiguracji z A4000 + Mediator 4000D z CSPPC i Voodooo 5 + inne gadżety powtykane w PCI i ZORRO o USB nie wspomnę i jakoś wszystko działa z MMU na poziomie systemu OS3.9 jak i konfiguracji mapowania pamięci Fusiona (High region) z pełną wirtualizacją pamięci w MAC OS 8.1PL

Żałuję że gdy doktoryzowałem się z konfiguracji dla A1200 nie udokumentowałem wszystkiego bo z tego co widzę, ta wiedza jest potrzebna. Hmmm.. gdzieś mam kopie zapasowe z tamtego okresu... może coś wykombinuję jak wyłuskam trochę czasu.
[#51] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@pekdar, post #50

Owszem, konfiguracja systemu ma dla emulatora podstawowe znaczenie, dlatego krok po kroku powycinałęm z systemu wszystkie łatki/ ulepszenia (nawet RemapApollo) i uzyskałem pewną stabilność, ale nie z włączonym MMU pod Fusionem dla Voodoo3.

Owszem z MMU było stabilnie dla obrazu na AGA, może u mnie problemem jest stary mostek Mediatora (dość wczesny nr + machy MMC).

Przeszukując internet, wychodzi na to, że jesteś jedyną osobą potwierdzającą poprawność działania A1200 + Medek MMU=YES + Voodoo3 + Fusion MMU (jednak A4000 to co innego).

Kiedy ostatni raz używałeś takiego konfigu (przybliżona data/okres).
[#52] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@BULI, post #51

2006/2007 może wersja mediatora ma znaczenie, nie podważam tego. Ja miałem wersje dla a1200 z mmcd, ostatnią wersje przed rodziną TX.
Nie mniej u mnie śmigało.
Owszem wersja A4000D to nieco inna para kaloszy ale nie różni się jakoś diametralnie.

Myślę że upgrade Twojego mediatora do możliwie ostatniej wersji mogło by pomóc a już na pewno nie zaszkodzi.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 21:12:29 przez pekdar
[#53] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@pekdar, post #50

Pekdar, czy w tej konfiguracji o której piszesz miałeś również pakiet MuLib? (68060.library ver.43.5 i mmu.library Thomasa Richtera) ?
[#54] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Pawelek, post #53

Już wiem po swoich doświadczeniach, że Fusion nawet się nie włączy z ustawieniem Memory=NORMAL razem z pakietem MuLibs czyli 68060.library ver.43.6. Gdy korzystamy z pakietu MuLibs to tylko opcja Memory=NOMMU pozwala na odpalenie tego emulatora, wtedy najszybszym sterownikiem jest p96DirectXL i tego należy wybrać (działa on nawet szybciej jak ten p96refresh, jedyna wada, że ogranicza pulpit do 256 kolorów). Sterownik p96Refresh jest zbyt wolny przy ustawieniu Fusiona na Memory=NOMMU.

Natomiast z biblioteką 060 Phase5, ustawienie Memory=NORMAL już działa i wtedy sterownik p96Refresh dostaje przyspieszenia.

Niestety standard MuLibs (mmu.library) za późno się pojawił i taki Fusion z tego nie korzysta.

Potwierdzam, że ustawienie trybu Mediatora na MMU=YES również u mnie pozwala na włączenie Fusiona.

BTW.
ShapeShiftera z powodzeniem można używać wykorzystując MMU z pakietem MuLibs, ponieważ dla niego istnieje zewnętrzny sterownik graficzny MuEVD wykorzystujący MuLibs(mmu.library).

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 01:28:05 przez Pawelek
[#55] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Pawelek, post #54

Na fusion 3.3 jest ta sytuacja ?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 19:04:59 przez HanSolo
[#56] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@HanSolo, post #55

Tak, Fusion 3.3
[#57] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Pawelek, post #53

Nie miałem.
Z biblioteką Phase 5 śmigało.
[#58] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@Pawelek, post #54

Z tego co piszesz to możliwe, że przyczyną problemu u mnie byłą biblioteka 68060.library dedykowana dla Apollo.
MMU w Fusionie nie można było włączyć na żadnej wersji tej biblioteki przeznaczonej dla Apollo nawet tej od Cosmosa).
[#59] Re: Fusion 3.2 i Picasso96

@BULI, post #58

Może ktoś poratować paczką z Fusion 3.2.
Wróciłem do Ami po latach i za cholerę nie mogę tego nigdzie namierzyć.
Dziękuję from de mountain
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem