kategoria: CDTV
[#61] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #60

Ja jak zwykle zaspałem. Jak jest jeszcze możliwość załapania się na komplet to biorę 1 szt.
[#62] Re: CDTV rozbudowa

@Mariusz-19, post #61

Płytka + scalak ?
Jeszcze można wyślij dane na meila.

Kompletnej złożonej płytki nie będzie bo to już jest "komercyjne" a autor na to raczej się nie zgodzi :) Patrząc na tekst z płytki ;)
[#63] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #62

Nie wiem, czy jest nadzieja dla mnie, ale też jestem zdecydowany. Na emaila już napisałem.
[#64] Re: CDTV rozbudowa

@Somon, post #63

dopisany
[#65] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #64

Płytki już są:





Aby lekko weszły do gniazda trzeba je lekko podpiłować :) bo mają wymiar 41mm (przy stykach), karta obok (z modulatorem) ma 40,08 mm więc po 0,1 mm z każdej strony i wchodzi już łatwiej.
[#66] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #65

Co do cen:
Płytka 22 zł/szt.
AM33C93A-16PC - 20 zł/szt.

Wszystkim zainteresowanym wysłałem dane do przelewu na PM.
[#67] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #66

Jakby co jest jeszcze 5 szt. płytek.

Ma ktoś dojście do dysków ?
Druga sprawa tyczy się podłączenia Cd-romu na scsi przez to... da się ?
I czy można będzie taką cdtv bootować z tego drugiego napędu ? Transfer będzie lepszy ?
[#68] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #67

Ostatnio sobie kupiłem calutkie jeden giga, czasami na allegro zdarzają się takie dyski w rozsądnych cenach, coś koło dwóch miesięcy temu był i to w przystępnej cenie coś koło 40 plny, to tak w przeciągu dwóch lat uda wam się wszystkim nabyć swój dyskok, racja, no chyba że adapter z 50<>68<>80.
Albo przecież budujecie te swoje dopalaczepisze na klawiaturze to może pokusili byś cie się i zrobili taki "SCSIDE Bridge" co na styl Acard.
No albo ebey albo 400plny i allegro od rękiOK.
[#69] Re: CDTV rozbudowa

@amizet, post #68

A to co, jakaś prowokacja?
A tak na dalszy off-top to "pokusili byś cie" to nie naszemu. Zasad pisowni warto zajrzeć przed wywodami...
[#70] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #69

Nie to nie jest marne prowo, tylko czysta prawda bo dysku nie kupi się od tak, jedynie na zagranicznych serwisach można je łatwo nabyć bo jest ich tam więcej, a co do "SCSIDE Bridge" to jeśli ktoś z was by się "skusił"pomysł, to same plusy cena najtańszego Acard to czterysta złotych. czyli tyle ile dysk od tak na allegro do tego karty cf są tańsze a kupując używany dysk nie mamy pewności ile będzie działał, zalety kart znacie sami i wady dysków.

Ps:tak sobie tylko napisałem aby wnieść troszkę rozumie że poczucie humoru niektórych użytkowników jest gdzieś daleko za żelazną bramą, lecz jęli kogoś uraziłem to przepraszam.
[#71] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #67

W takim razie ja się piszę na jedną płytkę ;)
Ma może ktoś zbędne układy AM33C93A-16PC lub kompatybilne do odsprzedania, bo nie chce mi się z zagramanicy ściągać? ;)

CD-rom pewnie się da podłączyć, ale raczej nie dałoby się skonfigurować jako CD0:, oryginalny napęd miałby priorytet. Bootowanie też myślę że byłoby możliwe i transfer na pewno będzie lepszy. Na pewno nie będzie działać obsługa CD-audio tak jak przy oryginalnym napędzie.
Można powiedzieć, że w CDTV znajduje się niekompletne rozszerzenie A2091 z Amigi 2000, tyle że bez układu obsługującego dysk, czyli tego o którym mowa w tym wątku. Jeśli na A2091 bootowanie z CD-romu jest możliwe to na CDTV też powinno.
[#72] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #71

Maniu to jeszcze 3 chętnych i można zamówić pakiet układów z Chin
[#73] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #72

Ja może skusił bym się, gdy by ktoś dokładnie napisał co to da mojej CDTV;)
[#74] Re: CDTV rozbudowa

@Radek_Cz, post #73

Co da? Podłączenie urządzeń SCSI do niej :D
[#75] Re: CDTV rozbudowa

@Radek_Cz, post #73

Panie...dysk twardy do CDTV podepniesz, takie cuda :D

W takim razie czekam aż się znajdą chętni ;)
[#76] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #74

Tylko scsi, ide nie da rady? Niefajnie, moja nie lubić skazij.
[#77] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #66

Do kompletu oprócz płytki i scalaka co jeszcze potrzebuję?
[#78] Re: CDTV rozbudowa

@AdamZeku, post #77

;] http://www.a1k.org/forum/showpost.php?p=650876&postcount=63

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 23:09:56 przez stryker
[#79] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #67

Tutaj przecież na stronie a4000t link są czytniki kart na scsi, jeśli ktoś chciał by zalicytować to tu jest link jest to "Power Macintosh 6100" z dyskiem i napędem cd.
[#80] Re: CDTV rozbudowa

@amizet, post #79

ten dysk ma z 240 mb

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 00:12:57 przez Dorian3d
[#81] Re: CDTV rozbudowa

@amizet, post #79

Jeśli dysk jest oryginalny to ma pojemność mniejszą niż 0,5GB i nie wiadomo czy działa.


Pozdrawiam
[#82] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #75

Ostał mi się jakiś 8GB SCSI. Mam nadzieje, że zadziała :)
[#83] Re: CDTV rozbudowa

@amizet, post #79

Dobra no to jeszcze jedna opcja napęd jaz " o pojemności 1 GB i 2 GB, czasie dostępu 10-12 ms i szybkości transferu 7,4 MB/s" link nowa dyskietka 2gb link, a tam miałem sobie go kupić ale ja tam sobie coś znajdę może wam się przyda.
[#84] Re: CDTV rozbudowa

@amizet, post #83

Tutaj cena odstrasza, ale sprzedawca zapewnia że sprawny link
[#85] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #78

hehe.. thnx
[#86] Re: CDTV rozbudowa

@AdamZeku, post #85

Kilka słów od Matze w sprawie naszej akcji:

(...)Nice to see the project "spreading". As I printed on the board. Non-commercial reproduction is completely tollerated and my urgent desire. The build instructions (with a lot of pictures) are here:

http://www.a1k.org/forum/showpost.php?p=650876&postcount=63

This is also the "support thread". If you have any questions or if you whould like to post your success-messages, feel free to post there.

We are planning to build a 2nd batch sooner or later, perhaps with the AztecMonster-CF (SCSI to CF-Adapter) in bundle.

Best regards

Matthias Heinrichs
[#87] Re: CDTV rozbudowa

@zyga64, post #86

A powiedzcie mi, bo jestem kompletnie zielony - jak to jest z podłączeniem dysków 68 pin przez przelotkę do kontrolerów tego typu? Na allegro dyski 68 pin występują częściej i są w przystępnych cenach. Ale podobno nie wszystkie zadziałają - wymagane są takie które mają zworki do terminacji z tego co słyszałem. I jaka przelotka jest potrzebna 50M-68M?
[#88] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #87

68m-->50m..


mam jedna taka..

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 18:36:40 przez AdamZeku
[#89] Re: CDTV rozbudowa

@AdamZeku, post #88

Jeśli zdobędę wszystko co potrzebne to pewnie się skuszę na tą przejściówkę ;)

Nie ma więcej chętnych na układ AM33C93A-16PC? Przy 5ciu sztukach wychodzi taniej.
[#90] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #89

Jakby ktoś chciał to mam jeszcze 2/3 komplety - boot romów 2.3 do cdtv....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem