kategoria: Sprzęt
[#1] Keyrah - pytanie do posiadaczy
Czy Keyrah obsługuje USB HID boot protocol? Jak to sprawdzić - podłączyć klawiaturę z Keyrah do pieca i zerknąć czy działa w BIOSie. Nie chcę kupować tego interfejsu w ciemno nie wiedząc czy zadziała.
Przy okazji - zakładając, że Keyrah będzie działać mam ofertę: mój interfejs USB klawiatury A500 za Keyrah. Mój interfejs niestety nie obsługuje boot protocol ale bez problemu działa z każdym nowszym PC czy maczkiem, np mini G4 więc można sobie zrobić kompa z MOSem w budzie Amigi 500 albo z Raspberry Pi czy jakąś płytą Mini ITX.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 11:10:23 przez Jenot
[#2] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Jenot, post #1

A czy jest możliwość podłączenia do tego interfejsu klawiatury od A600 a potem przez PS2 do np. Minimiga?
[#3] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Skiba, post #2

To co ja zrobiłem zadziała z klawiaturami od A500, A1000/2000. Nie zadziała z klawiaturami A600/1200 - inny interfejs. Widziałem co prawda przejściówki na PS2 do klawiatur USB ale czy zadziałają z minimigiem? Nie mam pojęcia. Sprawdzałem, że interfejs działa z pecetami (oprócz BIOSa) i maczkami (Mac Pro na intelu i mini G4).
[#4] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Jenot, post #3

Nie ma przejściówek na PS/2 z USB w sensownej cenie a to o jest na allegro za parę zł to raczej adapter i klawiatura musi obsługiwać także tryb PS/2.
[#5] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Jenot, post #1

W 24 numerze Total Amiga po polsku jest opis tego urządzenia. Może coś Ci wyjaśni (o ile jeszcze go nie czytałeś)...
[#6] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Jenot, post #1

[#7] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@TUPCOM, post #6

No to już wszystko wiem. Dostałem odpowiedź od Jensa, że Keyrah działa w BIOSach pecetów. Czyli, jeśli ktoś potrzebuje interfejsu klawiatury A500 a ma Keyrah to chętnie się zamienię ;) Ewentualne dopłaty do dogadania. A, to co mam może też obsługiwać joye amigowe.
[#8] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Jenot, post #7

Czy ktoś wie gdzie znaleźć złącze do przylutowania do keyrah v2 jako wewnętrzny usb? Nie wiem czemu z tego zrezygnowali, przecież podłączanie kabla od zewnątrz to bezsens (jedynka ma piny wlutowane).
Czy coś takiego moze być? (4pin)

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 15:28:44 przez Raul

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 15:28:57 przez Raul
[#9] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Raul, post #8

Ja wlutowałem piny do środka w K v2, używam go w z klawiatura Commodore64.
[#10] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Risc, post #9

Ok, ale jakie piny? Niektore są wieksze inne mniejsze (piny do Stacji vs piny hdd vs piny od ledow)

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 18:24:14 przez Raul
[#11] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Raul, post #10

Standardowe piny jak do zworek, tylko że 4 w rzędzie.
Miałem jakieś z demontażu.
[#12] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Risc, post #11

Dzieki wielkie
[#13] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Raul, post #12

Gdzie teraz można kupić najtaniej z przesyłką Keyrah v2b (https://www.vesalia.de/e_keyrahv2.htm) ?

P.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 10:12:42 przez ch0mik
[#14] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@ch0mik, post #13

To jest na tyle nowe (po poprzednim v2), że od ręki tego u nas na już możesz nie kupić. Podpytaj w retroami.com.pl czy będą "ściągać na sklep" ten nowy model. Stara wersja kosztowała 145zł + wysyłka.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 10:27:39 przez Adinfo
[#15] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Adinfo, post #14

Odkopie trochę temat :)
Chyba słabo szukam albo nie ma zbyt wiele zmian aby o nich wspomnieć w wersji Keyrah V2b względem v2. Czy ktoś może napisać czym się to rożni. Ogólnie raczej wątpię by dodali też obsługę autofire.
Potrzebuję interface a1200 klawiatury -> usb (do rpi), do joysticków już mam przejściówkę na której autofire działa i podobno 2 przycisk fire. Więc tylko częściowo Keyrah mnie zadawała ze względu na interface do a1200, w innym wypadku podpiął bym klawiaturę a500 do arduino i problem z głowy.
[#16] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@Sidroff, post #15

Dodałbym jeszcze czy klawiaturę od A500 obsłuży ?
[#17] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@djpiotrs, post #16

Do klawiatury od Amigi 500 jest takie coś , do wykorzystania z maliną lub do Winuae.
link
[#18] Re: Keyrah - pytanie do posiadaczy

@djpiotrs, post #17

Keyrah klawiatury A500 wprost nie "łyknie". To co zapodałeś kosztowo rozbija sens zakupu (około 289,94 zł PLN). Keyrah masz za połowę tej ceny, ale:

jak byś chciał już zrobić "myk" z klawiaturą A500 to warto było by iść w kierunku zakupu nowej folii klawiatury do A1200 od Panti - wtedy klawiaturę z A500 "przekształcisz" (elektronika z klawiatury A500 nie będzie potrzebna) w klawiaturę A1200 i będziesz mógł ją podpiąć do Keyrah.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem