kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator, Minimig, NatAmi, Programy, Sprzęt
[#751] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #724

Piękna kolekcja. Poczułem się przez chwilkę jak w naszym Pewexie w Gorzowie w 1998 roku. Pamiętam te półki do dziś, było tam wszystko, od Amstrada po Amigę. Pozdrawiam.
[#752] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Tom Rain, post #749

@Tom Rain zazdroszczę C116. Super kolekcja OK
[#753] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Deftronic/..., post #747

Haha... wiedziałem, że ktoś rzuci tekst w tym stylu ("udowdnij hamie" ;) ). :) Słuchaj, jak znajdę czas i odstawię kartony z innymi kompami, to nie bój się, zrobię fotkę (łącznie z numerem seryjnym). Jako, że zabrałem się tydzień temu za porządki to myślę, że w ciągu miesiąca zapodam fotki. Pasuje? :)

Def, nie chodzi mi o Ciebie, tylko o Blendora. Fotki Twoich maszyn można zobaczyć choćby w Graffiti.
[#754] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@waldiamiga, post #753

Melakser rozpoczyna swoją duszenie kupki krucjatę czy jak?
Nie znam gościa, nie banuję (*jeszcze) ale merytoryki wypowiedzi i logiki jakoś nie dostrzegam...

Generalnie nie wiem co mam myśleć :P

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 20:14:31 przez Tom Rain
[#755] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@waldiamiga, post #753

A to spoko, luz... :) Ja nie ściemniam. To z PPA dowiedziałem się, że to taki rarytas (aczkolwiek wiedziałem, że są dwie wersje - ta z C i AT). Znajdę czas, to porobię te fotki. Stoi schowana, bo podłączone mam A4000, A3000 i A1200 w tower ze slotami. Wszystkie na max. rozbudowane.
[#756] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Deftronic/..., post #755

Panowie u niektórych to widać ładnie rozwinięte Patologiczne zbieractwo
To jest choroba która trzeba leczyć :D Także dobrze by było gdybyście się podzielili z kimś potrzebującym częscia swoich zbiorów...np. ze mną pomysł
Chętnie bym przyjął za gotówkę jakąś atarynke czy Amisie jeśli macie po kilka egzemplarzy i wala się wam po szafach
Osobiście nigdy bym nie trzymałtakiej ilosci gratów z chęci samego posiadania....Jedynie sprzęt z którym miałem styczność w przeszłości mi wystarczy.
Chociaż nie ukrywmam że Takie TurboGrafx16 lub PC-Engine w którejkolwiek wersji jak i NeoGeo albo Sharp X68000 by mi bardzo sie przydało bo mam emulatory z pełną kolekcją Romów i gry na tych systemach wymiatają.

Oto jakie mam Romsety wraz z emu na PC,które łacznie zajmują ok 120GB
Full romsety z Emu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 01:52:12 przez FeRu
[#757] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@FeRu, post #756

Kolego po pierwsze robisz z każdego postu syf i trolling chyba masz wrodzony. Po drugie widać, że nie masz zielonego pojęcia co nawet oznacza "patologiczne zbieractwo", nie widzisz różnic - odsyłam do wiki - poczytaj ze zrozumieniem, a jak chcesz kolejny wątek zaśmiecić czymś co chcesz kupić (a być może później sprzedać) - masz możliwość otworzyć nowy post i prowadzić sobie tam bloga.
Po trzecie i najważniejsze, czy widzisz w sobie hipokrytę? Kogoś oceniasz a oto Twój tekst na FB:

"...Jako ze zdobyłem już Amige a nawet dwie (A500 i A600) z czego przymierzam się do nabycia trzeciej czyli najlepszej A1200 :D szukam teraz innych starych konsol do gier...chcę sobie zrobić wystawę ze starego sprzetu do gier oraz samych gier także jeśli ktoś ma stare komputery jak: Atari ST wszystkie modele,ZX Spectrum,Commodore 64 czy 128 czy inne, oraz stare konsole do gier zwłąszcza SNES, SEGA Mega Drive,MEGA CD,SEGA Saturn,SEGA MASTER SYSTEM,NES/Famicom (oryginalne) lub oryginalny* PEGASUS(*pegasus był pierwszą polską podróbką famicoma),Nintendo64,Play Station One/PSX,Sega Dreamcast,Atari 2800 lub polski klon Rambo,Atari Jaguar,NeoGeo,Philips CD-I, 3DO,TurboGrafx16,PC-Engine...
Także jeśli ktoś z was posiada takiego grata który zalega na strychu czy piwnicy dajcie znać chętnie wezmę z grami i osprzetem i oczywiscie zwrócę za wysyłke a jeśli sprzet będzie ładny z duzą iloscia gier czy osprzetu to dobrze zapłace..."

Poproś księdza niech na kazaniu przekaże wszystkim, że szukasz tego czy owego, bo chyba tylko tam jeszcze nie było o tym informacji.

Chcesz kupić Atari to...wolny rynek, Allegro, OLX i EBAY stoi otworem nic tylko brać i kupować.
Wątek o "Amigowy pokój" a trollujesz jak i wątek "Ciekawostki aukcyjne".
Chcesz coś napisać w tym wątku to przedstaw swój pokój Amigowy i po sprawie, a wymądrzanie na temat co byś chciał, brak pojęć o zbieractwie zostaw dla siebie lub na osobny wątek.
Z pewnością wielu z nas wie co to oznacza "patologiczne buractwo" - jak myślisz? OK

Następnym razem jak będziesz chciał się z kogoś pośmiać zastanów się kilka razy, bo wątpię by Tom Rain, JacK lub wielu innych, którzy latami zbierali sprzęt odbierali to jak "Patologiczne zbieractwo", więc pohamuj nieco swoje słownictwo, zaczerpnij nieco informacji a następnie się wypowiadaj. Uszanuj to co piszę i weź to sobie do serca.

Teraz możesz grzecznie powiedzieć przepraszam i wielkie postanowienie poprawyOK


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 08:52:02 przez Canga
[#758] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #724

To małe pudełko(nie chodzi mi o F-600) koło Elwro to seryjna stacja dyskietek 3,5 cala do niego? Czy jakaś samodzielna przeróbka? Co to, takie małe czarne koło manipulatora (joysticka)?

Tak na marginesie z takim pokojem , aż się prosi o wstanie co najmniej minikomputera jak Mera 400 lub K-202 . Nawet czytnik pamięci na taśmach by się raczej zmieścił.
[#759] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@pgru2, post #758

Stacja wykonana przez jakąś firmę, z pewnością nie przez firmę Elwro, ale dla Elwro Junior 800:



Co do tej skrzyneczki to taki rozdzielacz sygnału obrazu i możliwość podłączenia na RGB, EURO, DIN5, CV:


A co do pokoi, ja nie mieszkam sam, a z rodziną. Żona ma też swoją pasję i tutaj trzeba delikatnie i subtelnie do tego podchodzić, na szczęście z dzieckiem nie muszę negocjować ;)


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 09:36:12 przez Canga
[#760] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #757

Yyyy że jak? Widzę że ktoś ma kij w d.pie bo nie zrozumiał że nie pisałem tego na 100% poważnie,albo ktoś ma problem ze zrozumieniem sarkazmu.
Po drugie, gdzie ja niby trolluje w postach,chyba kolega pomylił mnie z kimś innym,albo nie pojmuje kolega definicji trollingu....Jest tutaj spora grupa,która opanowała tą umiejętnośc na mistrzowskim levelu,a ja nawet nie raczkuje w tej dziedzinie.
W ciekawostkach aukcyjnych głównie piszę bo w wolnej chwili przegladam aukcje z amigami,a noż się trafi jakaś fajna okazja,więc wrzucam linki do godnych uwagi (inaczej) pozycji.
Na fb dałem takie ogłoszenie bo może ktoś ma coś fajnego,miałem już kilka ofert ale nic bo by mnie interesowało albo w opłakanym stanie.
Nie ukrywam że część sprzętu z wymienionych poszłaby na sprzedaż a w zamian kupiłbym to co mnie naprawdę interesuje.....Jak się nie ma pieniędzy upchanych w materacach czy na koncie na Bahamach to trzeba troszke pokombinować...Ot i cała historyja
Swoją drogą na PPA sporo ludzi cierpi na kryzys wieku średniego bo wszystko biorą do siebie jak dzieciaki w wieku dojrzewania...
Także teraz grzecznie idę załatwiać swoje sprawy z uśmiechem na ustach i podziękuje Ci za poprawienie mi dnia. Zdrówka.
[#761] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@FeRu, post #760

Zacznę od początku, dobitnie bo widzę, ze masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu.
Jeżeli zaczynasz zdanie:
Panowie u niektórych to widać ładnie rozwinięte Patologiczne zbieractwo


a zarazem zamierzasz być sarkastyczny to zaznacz to w odpowiedni sposób, ponieważ dopiero co się zarejestrowałeś i nikt Ciebie nie zna i Ty nie znasz nikogo, nikt nie wie kiedy możesz być sarkastyczny a kiedy zwykły prostak, któremu słoma z butów wystaje, a to dlatego tutaj są wyłącznie litery i słowa, które czytają ludzie.
Następnym razem zamiast zaczynać od Patologicznego zbieractwa, oraz od wywodów lekarskich (gdyż już jednego lekarza na forum mamy) napisz coś w taki sposób by wszyscy do których piszesz odebrali to w odpowiedni sposób - czyli sarkastyczny.
Nie widziałem tam sarkazmu, zwłaszcza że swoją tezę ciągnąłeś przez kilka zdań.
W ciekawostkach aukcyjnych prowadziłeś już bloga, włącznie z tym co kupiłeś, za ile i za ile chcesz sprzedać, więc nie fantazjuj, bo fakty mówią coś innego.
Jeżeli twoje zdania zaczynają się od: ktoś ma kij w dupie, znaczy że traktujesz wszystkich z góry, uważając że masz rację i takie jest Twoje prawo.
Każdy ma się dostosować, a nawet nie potrafisz prześledzić swoich wypowiedzi i konkretnie na nie odpowiedzieć co może jedynie świadczyć o tym, że wpadasz tutaj po to tylko by zrobić zamęt.
Dodatkowo informując w poście:
Osobiście nigdy bym nie trzymałtakiej ilosci gratów z chęci samego posiadania....Jedynie sprzęt z którym miałem styczność w przeszłości mi wystarczy

Udowodniłem że tak nie jest, informując wszystkich, że chcesz kupić wszystko i masz już kilka Amig, gdyż cytat z FB brzmi tak:
...chcę sobie zrobić wystawę ze starego sprzetu do gier oraz samych gier także jeśli ktoś ma stare komputery jak: Atari ST wszystkie modele,ZX Spectrum,Commodore 64 czy 128 czy inne, oraz stare konsole do gier zwłąszcza SNES, SEGA Mega Drive,MEGA CD,SEGA Saturn,SEGA MASTER SYSTEM,NES/Famicom (oryginalne) lub oryginalny* PEGASUS(*pegasus był pierwszą polską podróbką famicoma),Nintendo64,Play Station One/PSX,Sega Dreamcast,Atari 2800 lub polski klon Rambo,Atari Jaguar,NeoGeo,Philips CD-I, 3DO,TurboGrafx16,PC-Engine


Nawet na swoją hipokryzję nie potrafisz nic zaradzić, bo jedno kupić coś ze swoich wspomnień a co innego wyrazić chęć kupna wszelkie możliwe konsole.
No chyba że wszystkie modele ZX Spectrum miałeś, tak jak wszystkie konsole Atari ST czy AmigiOK
Gubisz się w swoich wypowiedziach i robisz zamęt - to wszystko na co Cię stać chyba.

....to trzeba troszke pokombinować..

JB pełną gębą.
[#762] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #761

O japedole.....Gdbym był Jackiem Gmochem to bym rozysował wszystko na tablicy by kolega wyraźnie zrozumiał,ale niestety nim nie jestem więc tylko napiszę raz i ostatecznie:
Po pierwsze użyłem w wypowiedzi emotke (:D) co już daje wskazówkę na żartobliwy charakter,tak samo ton całej wypowiedzi jest niepoważny i humorystyczny, więc nie trzeba być specjalistą od lingwistyki by rozszyfrować że to nie było na poważnie. W takim razie cytując klasyka: "Why so serious?....."
Po drugie w Ciekawostkach opisałem to jak zostałem wydymany przez pewnego pana który to jeszcze teraz po ludziach rozpowiada że ofiarował mi drugą amige za flaszke ale przez dume się nie zgodziłem i że pod różnymi nickami na różnych forach opisuje tą historię i na koniec że go niby publicznie przepraszałem
Opisałem także jak kupiłem taniej a1200 na allegro po się dogadałem z facetem i poinformowałem o tym że warto jest porozmawiać ze sprzedawcą bo można zaoszczędzić troszke grosza. Jedyne co kupiłem i sprzedałem z zyskiem to Jaws,z którego Arturo jest bardzo zadowolony By The Way,a nim go kupiłem ze sporym ryzykiem spytałem się na forum czy warto.....Gdybym był takim jakim mnie opisujesz to przecież nie sprzedałbym nikomu z PPA tylko poczekał ąż na allegro kwota wzrośnie dwukrotnie,tak samo jak napisałem wyraźnie na aukcji amigi z zestawu Czesława że dopiero ten kto wygra licytacje pozna historie bo nie chce by ta informacja sztucznie zawyżyła jej cene.
Po trzecie to co użyłem w ogłoszeniu to kłamstwo a nie hipokryzja....Hipokryzją jest wypominanie komuś zasad których samemu się nie przestrzega także trafił kolega znów jak kulą w płot. Gdybym opublikował ogłoszenie o takiej treści: Witam chętnie kupię każdą konsolę by potem sprzedać z zyskiem i kupić t co mnie naprawdę interesuję....Nie wygląda to zachęcajaco,prawda?
Początkowo owszem miałem plany by zrobić sobie wystawę ale stwierdziłem że nie chcę się zmienić w Psa Ogrodnika (znalazło by się tu też kilku takich) który trzyma graty tylko po to by je mieć i w ogóle z nich nie korzystać lub komuś sprzedać...Mówiłem że mój kącik retro jest ciagle w fazie Under Construction więc wiadomo że plany się zmieniają kilkukrotnie w trakcie realizacji,a kilku amig już nie mam bo sprzedałem by rozbudować jedną,a samo ogłoszenie ma juz trochę czasu i od tamtej pory pozmieniały się priorytety jak wspomniałem.....
No i na koniec wg Ciebie JB to każdy Polak, który żyje za typową krajową pensje,ma dom i rodzinę na utrzymaniu i jeszcze musi skądś odłożyć na swoje hobby......No już byli tacy którzy szufladkowali tak ludzi i kończyło się to gazowaniem ich w komorach.
Czyli mam rozumieć że kolega jak cała znamienita większość userów PPA nigdy nie kupiła czegoś bo było okazyjnie i potem tego nie sprzedała z zyskiem by kupić coś co naprawdę było im potrzebne? Ok w takim razie ręka do góry,który ma czyste sumienie....No lasu rąk to ja tutaj nie widzę może ledwo kilka osób, także jak już ktoś wykazuje objawy hipokryzji to na pewno nie ja.
Dośc tej wizyty na Tłumaczącej mam nadzieje że juz wszystko jasne bo kolega ma jakąś skrzywioną lub urojoną wizje mojej osoby.


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 13:14:06 przez FeRu
[#763] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@FeRu, post #762

Jak kopać się z koniem </OT>


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 13:54:12 przez Canga
[#764] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #763

Nooooo ładny burdel się zrobił w tym wątku, mialo być o retro pokojach a jest pyskówka o duperelach
[#765] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #763

Po co kopać sie z koniem jak można użyć elektrycznego pastucha i koń sam zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego....Wiec faktycznie koniec juz tej dyskusji wracamy do tematu pokoi amigowych, Amen
[#766] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Canga, post #759

Dziękuję za zdjęcia i opis. Przydałaby mi się taka obudowa do stacji dyskietek jak ta mała, ciekawe czy to można gdzieś kupić . Swoją drogą i tak masz szczęście, że możesz tyle sprzętu trzymać w domu, albo talent dyplomatyczny .
[#767] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@FeRu, post #762

Początkowo owszem miałem plany by zrobić sobie wystawę ale stwierdziłem że nie chcę się zmienić w Psa Ogrodnika (znalazło by się tu też kilku takich) który trzyma graty tylko po to by je mieć i w ogóle z nich nie korzystać lub komuś sprzedać...


Jeśli chodzi o moje zdanie do tego, to ja jakoś nie trzymam sprzętu tylko dla siebie. Bardzo często pojawiam się na imprezach w mojej okolicy a nawet udało się stworzyć "grupę lokalnych wyznawców Retro" i razem z nimi się bujamy. Wystarczy odwiedzić fan-page Koszalińskie Retro Komputery & Konsole i można zobaczyć gdzie jestem/jesteśmy. Do tego dochodzą również mniejsze eventy, głównie w szkołach, by pokazać dzieciakom jak to kiedyś było.

No a jak mi się pojawiały dodatkowe egzemplarze, to głównie szły do ludzi, którzy chcieli je z sentymentu, i to po kosztach.

Po pierwsze użyłem w wypowiedzi emotke (:D)
- :D to raczej wskazuje bardziej na prześmiewczy charakter wypowiedzi. Jako formę żartu to raczej ;) lub OK by się nadawało.

Kolekcjonuję sprzęt głównie ze stajni Commodore, inne sprzęty po prostu dostałem od ludzi i z szacunku do nich NIE SPRZEDAJĘ, choć przykładowo takie małe atarynki to słabo znam. Dostałem - to zostają ze mną do końca.
Część sprzętów mam rozbudowanych, i na ile mogę to je rozbudowuję, ALE jeśli trafia mi się okazja coś fajnego kupić do zbiorów - to to kupuję.

Kiedyś, za młodzieńca, miałem ambitny plan pozbierać sobie chociaż po jednym egzemplarzu (niekoniecznie BOX) każdego modelu C=. Miałem swoją A2000, którą daaawno temu pożyczyłem w dobrej wierze znajomemu. Po 2 latach jak chciałem odebrać, to okazało się, że ją wystawił do lombardu wraz z kilkudziesięcioma grami i programami oryginalnymi, które posiadałem. Całą prasę, jaką miałem (WSZYSTKIE numery "Bajtków", "Magazynów Amiga", "Commodore & Amiga", "Secret Sevice'y" i "Top Secrety", książki opisujące gry i programy) gnój spalił w piecu. I była to moja osobista tragedia i załamka.

Od ponad 10 lat wróciłem do dziecięcego marzenia, i mimo życiowych dylematów, prawie osiągnąłem swój cel. Do pełni szczęścia i spełnienia brakuje mi tylko A3000T (jestem w trakcie negocjacji) i A4000T z linii Commodore. Ta ostatnia to raczej na zawsze pozostanie poza moim zasięgiem. I wracając to meritum, te sprzęty można spokojnie oglądać na większych imprezach typu RetroKomp/Load Error, Koszalin Retro Games Show, Koszalin Amiga Day, a nawet od dwóch lat część z nich zabieram na Pixel Heaven. A jest żal zabierać te sprzęty, bo one tego nie lubią, ale cieszy mnie błysk w oku nam-wiekowych ludzi na ich widok oraz to, jak dzieciaki reagują na nie :)

Więc proponuję krańcować bajerę w tym temacie, i wrócić do głównego wątku. Wszelkie darcie kotów czy inne gorzkie żale proszę kierować na PW.

Pozdrawiam, i życzę miłego dzionka :)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:16:22 przez Tom Rain
[#768] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Tom Rain, post #767

CANGA czy ty nie znasz się na zartach, chłopak chciał jakoś na siebie zwrócić uwagę nawet w dowcipny sposób, ja tego źle nie odebrałem, zachowujesz się jak Kaczyński. Musisz się wyluzować proponuje odejść na 10 min od komputera. Mnie bardzo zastanawia czemu w gronie Ami fanów ciągle dochodzi do spięć, czy komputerowcy to nadwrazliwi koniobijce? Bo tutaj jest tyle testosteronu co niemiara.
[#769] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@magnatt, post #768

Może zwrócić uwagę robiąc zdjęcie swojego pokoju i przedstawiając go innym.
Zamknąłem już tamten temat i lepiej wrócić do Amigowego pokoju, gdyż w nim teraz jesteśmy. OK
[#770] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1


Mój kąt retrokompóterów .





Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 10:45:01 przez LESZEK75
[#771] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@LESZEK75, post #770

Nie widać
[#772] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Hellena, post #771

Widać, tylko TO
retrokompóterów
oślepia
[#773] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@LESZEK75, post #770

Raczej nie pokój, a tylko skromny Ami-pisi-kącik

[#774] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@tbone, post #773

Która z tych drukarek jest podłączona do Ami? szeroki uśmiech
[#775] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@R-Tea, post #774

Stawiam, że żadna, bo to jest kącik Ami-pisi :)

To teraz przyznawać się, który ze "zbieraczy" kupił ode mnie Unipolbrit jakieś rok temu na OLX? :)
Canga: stawiam na Ciebie, ale nie widzę go na tych zdjęciach...

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 12:19:48 przez xangel
[#776] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@xangel, post #775

Jakby co to jest pare Amig :)







































[#777] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sordan, post #776

O ja pierniczę... Trochę tego masz. Naprawdę imponująca kolekcja zarówno sprzętu jak i softu (to znaczy gier). No i pięknie wszystko posortowane, ułożone. Jest trochę ludzi kolekcjonujących retro sprzęt/soft. Ale niewiele osób ma taki porządek. Jestem pod wielkim wrażeniem! OK

Pomimo tego, że jakoś bardzo retro nie jestem to chętnie spędziłbym np. wakacje w tak wyposażonym pokoiku. szeroki uśmiech
[#778] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sordan, post #776

Widac ni macie co z kasa robic... Dzieci nie maja co jesc a jeden z drugim majatek utopili w starym zlomie... Ktorego zreszta i tak nie uzywaja tylko lezy.
Podatkow nie placicie bo was nie stac na to ale pol pokoju glupot na fotkach pokazujecie... Polska
[#779] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@MDW, post #777

Myślę że złodzieje też by chętnie tam spędzili chwilę
[#780] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Paul149, post #778

U nas to się mówi gimela
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem