kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator, Minimig, NatAmi, Programy, Sprzęt
[#91] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #87

Wygląda to jak byś je trzymał w lodówce
[#92] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sebbb, post #91

To tylko ok 10% zbiorów
[#93] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@twardy, post #89

Niestety nie...
[#94] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #93

Wprawdzie nie mam fotki ale jest za to materiał video z mojego "centrum dowodzenia" - właściwie to tak z połowa zbiorów reszta jest w innej lokalizacji :)

ACA500TEST
--
mrl
[#95] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?
[#96] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #94

ACA500 w powietrzu sobie dynda
[#97] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Dorian3d, post #96

Jest tam taki patent z kawałkiem gumy pod ACA, także połaczenie jest zachowane i pracuje to w miare stabilnie :)
[#98] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #88

I jeszcze takie

[#99] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #98

I wszystkie te Amigi CDTV są na chodzie ?
[#100] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #98

Pięknie Za każdą jedną na alledrogo pierdzilion dostanieszOK A swoją drogą....nie chcesz się z jedną rozstać??
[#101] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@gilban, post #99

Wszystkie sprawne ale to nie są wszystkie, a na górze to casablanca.
A tak lubię se zbierać Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 21:53:48 przez Shredder
[#102] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #101

"Pod zdjęcie" żeś tak poustawiał ten sprzęt?pomysł Pamiętam jak w latach 90-tych chciałem mieć Casablance szeroki uśmiech W tedy ceny mi się duże wydawały, ale to się jeszcze nie pracowało
[#103] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #101

Jak by ktoś chciał poczytać : Casablanca
[#104] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #98

Zakurzone jakby w piwnicy, albo w garażu niekochane stały.
[#105] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

Wczoraj [24 Styczeń 2014] skończyłem urządzać mój Amigowy pokój. Tak wygląda część mojej kolekcji, reszta Amigi/Commodore/Atari jest w piwnicy, później dodam zdjęcia.
Oprogramowanie do Commogore/Amigi/Atari zacząłem zbierać w 1987 roku.
Wciąż brakuje mi wielu pozycji, ale nie śpieszy mi się.











https://lh4.googleusercontent.com/-1T7pE6CQURk/UuOakX9EzBI/AAAAAAAAA4s/ZoE8Z7zU7Dw/w729-h547-no/Amiga+collection+martinflash+Aminet+02805.JPG
[#106] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #105

Pięknie i estetycznie. Kolekcja softu robi wrażenie, jakoś tylko "mało" sprzętu widać.
[#107] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Radek_Cz, post #106

Też mi się podobaOK No napisał, że resztę ma w piwnicypomysł
[#108] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #105

Gratuluję- bardzo fajnie OK
[#109] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sebbb, post #91

A tu kolejny kawałek mojego syfu..



Lubię tę robotę
[#110] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #109

Wow, widzę, że kolega ma nawet VHSy
[#111] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #105

Po prostu pięknie, nic tylko pozazdrościć :)
[#112] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@gegu, post #110

A różne rzeczy zbieram, taki ze mnie trochę śmieciarz...
[#113] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #105

Na 1 fotce jest gra Gods, meczyłem kumpla kilka miesięcy, odwiedzałem i grałem w GODS. Gdyby nie ta gra, kto wie kiedy bym "zachorował" na komputeromanię/amigomanię.
Do dziś uważam tę pozycję za arcydzieło platformowych-labiryntówek....OK
Pokoik z rozmachem, lubię taki porządeczek, z małym ale,,,nikt nie mówi co gdzie położyć...

@Shredder
Twój "bajzel" wygląda jak jakiś serwis na zapleczu,, ale serwis amigowy...toż to zaszczyt..
Moja żonka zobaczyła Twój bałaganik i rzekła : "ja bym tam wpadła ze ścierą''....

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 22:47:49 przez Voyox
[#114] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #109

NOS-y z Chin?? ;)
[#115] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

Kurcze, nie dajecie za wygraną w tym temacie...
No to mój pokój wygląda tak: Dwa materace o wygodności łóżka (na wersalkę nie ma miejsca, a materace zawsze można ewakuować choćby na chwilę). Jest szafa, czyli centrum ubraniowe. Jest jasnego koloru i wygląda przytulnie. Sam ją składałem, zakupioną na Allegro. Nie jest zapyziała i nie wygląda na 100 lat. Nowa szafa daje sporo poczucia bezpieczeństwa. :D
I jest jedyna, jedyniutka część meblościanki pamiętająca czasy komuny (o szerokości 1M, głębokości standardowej i nieco niższa od szafy). Nie ma na niej górnej części, więc dlatego jest niższa. Oczywiście nie bez powodu. Otóż na szafie i na górze fragmentu meblościanki mam głośniki. Tak! Takie stereofoniczne. Po prostu stereofoniczne. Polskiej firmy, ale nie zdradzę jakiej marki. Firma i tak upadła na początku "wolności" lat 90-tych. Gdy byłem młodszy, to dawałem głośnikom popalić muzyką rockową, aż spaliłem głośniki wysokotonowe. Udało mi się je samodzielnie "przewinąć", ale po kolejnym spaleniu dałem spokój i wyprowadziłem na zewnątrz inne głośniki, "mocniejsze" i o innym kształcie, które grają oczywiście "wysokotonowo". W pokoju są też dwa biurka. Jedno z jakiejś Ikei, natomiast drugie zrobione ręcznie. Na jednym stoją dwa kompy i na drugim też są dwa kompy. Tak, mam 4 kompy w pokoju. Ale o tym później. Ponieważ chwalimy się pokojem. :D
Dodatkowo mam komodę. Nie spełnia ona funkcji ubraniowej, tylko magazynuje kilka płyt, szpargały i inne, różne "potrzebne" śmieci, np. stary telefon (może jeszcze kiedyś się przyda) lutownicę, itp. Na komodzie stoją dwie gitary, elektryczna solówka i basówka. Naturalnie, jestem gitarzystą i gram w zespole rockowym. Oczywiście stoją one na stojaku gitarowym. :)
Na połówce meblościanki z lat 70-tych, poniżej kolumny jest jakiś starodawny telewizor. Ale że jest dobry, to go nie zmieniłem jeszcze. Ostatnio "pozbyłem" się dekodera Polsatu (ofiarowałem go do innego pokoju, więc mam tylko standardowe kanały z kablówki, której nie oglądam, bo...). Został mi natomiast Netia Player. Ciekawe ustrojstwo, aż głowa mnie boli od ilości nowych filmów. :D
Wszystkie meble są wokół ścian, więc mam dużo przestrzeni w środku i łatwy dostęp do okna. Czasami przeszkadzają dwa fotele biurkowe przy biurkach. Ale na czymś trzeba siedzieć. To naturalne, prawda? No i lampa! Lampa i żyrandol są standardowe, natomiast ściany mam na zielono. Zielony uspokaja, prawda? :D
Obok Netia Playera leży sobie PS2. Ufff, wciąż czeka mnie zaległy Tomb Raider, a w Residenty Evile, dla których kupiłem tą konsole, przestałem grać. Dlaczego? O to jest pytanie? Nie mam pojęcia dlaczego. Może dlatego też przestałem grać w kolejne części Silent Hill? No bo ileż można w to grać? Chyba z wiekiem, człowiek przestaje wierzyć w upośledzone krasnoludki. A może to muzyka reggae wyjałowiła mnie z tego typu pomysłów? Możliwe.:P
Spokojnie, rock w mojej głowie jest niezmienny. :)
Tak czy inaczej o Tomb Raiderze wciąż myślę. :D
No, ale wróćmy do Amigowania. :)
Otóż na na jednym (z dwóch wspomnianych biurkach) biurku, stoi sobie Amiga z Apollo 040/40 i AGA a obok niej pecet do muzyki. Natomiast na drugim biurku jest Amiga z PPC i BVision, oraz co? Oczywiście drugi pecet do internetu. Nie zmienia to faktu, że wszystkie te kompy są w internecie. No dobra, ale co dalej? No chyba nic, bo co ma być? Na jednej Ami używam AOS3, AOS4 i MOSa na BVison, a na drugiej Ami z Apollo działam na Protrackerze i Octamedzie. Po co? Bo to hobby. I już.
Sam nie wiem po co piszę te głupoty. Bo i tak w życiu najważniejszy jest dekalog.
Chyba zatęskniłem za górami, a najbliżej mam do Czantorii. :)
[#116] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Andrzej Drozd, post #115

Jak sluchowisko w radiu.... już sobie to wyobraziłem...
[#117] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Andrzej Drozd, post #115

fajna historia :)
[#118] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Andrzej Drozd, post #115

No ,, no.. ale zapomniałeś dodac paru spraw, więc domniemaniem uzupełnię.
"Jako ze nie posiadam aparatu fotograficznego zdjęcia nie zapodam, w sumie mam aparat, który leży na szafie tej pamiętającej czasy komuny, ale jest to aparat na kliesze rosyjskiej marki FZD5 i zajęłoby mi trochę czasu na wywołanie. A w sumie nie mam skanera ani czytnika slajdów więc byłby problem.

Dwa materace o wygodności łóżka, jeden poplamiony, spadła mi nań pizza.
Ponieważ chwalimy się pokojem, mam powody aby nie pokazywac fotek, bo nie wyniosłem puszek po browarach, a jest ich tutaj trochę, są także puste kartoniki po pizzach i pare worków po chipsach, trochę zawartości wala się tu i ówdzie.

Jako że jestem gitarzystą musze czasami wzmocnic miesnie dłoni, wiec mam spręzynki do zgniatania i cwiczenia przedramienia które leżą obok Amigi.
Reszty nie komentuję, bo kto się tutaj chwali, to chwali, ale fajno jest widziec a nie tylko słyszec jak się sprawy mają...

Proszę bez urazy, Poczucie humoru wskazane
[#119] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #118

No to jak juz jestesmy przy chwaleniu to tak sie prezentuje moj komodorowski garaz - mozna sie znecac i wysmiewac do woli - folgujcie sobie :)



Dziekuje wszystkim za cieple komentarze ! :)

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 13:03:12 przez miroll
[#120] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #119

Cóś nie działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem