kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Programy
[#31] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@_arti, post #29

Nie instalowałem FBlita, bo na gołej Amidze z 68000-68020 nie ma to sensu a na CGX tym bardziej

Nie wiem, chyba coś źle zrozumiałem w takim razie...
[#32] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Mir3k, post #31

Tak, jak napisałem w swoim drugim poście odnośnie tematu - system robię tak, by działał i na gołej A1200 i na UAE (ze sterownikiem RTG uaegfx - czyli z "kartą graficzną").

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 16:08:38 przez _arti
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Instalacja Workbencha - co dalej?
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Instalacja Workbencha - co dalej?
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Instalacja Workbencha - co dalej?
[#36] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@11111olo, post #35

Ja tylko stwierdzam fakt.
No, już - koniec dyskusji o walorach estetycznych Maryny.

Jeśli chodzi o Workbencha, to dziś pod UAE robię kopię konfiguracji i zabieram się za tworzenie dysku do późniejszego użycia. Co najlepsze, to podejrzewam, że po półgodzinie będzie GURU, więc zrobię sobie plik w którym zanotuję wszystkie zainstalowane (po kolei, chronologicznie) łatki i programy, a na końcu dam wynik, choć podejrzewam, że gdzieś w połowie będę wołał o pomoc :D
[#37] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Skrzyp, post #36

Nitko, nie spadaj ;(

W ogóle to mam jeszcze małe pytanie - czy instalacja OS3.9 jest zalecana? Czy zmienia to coś w stosunku do OS3.1? Jakie są różnice? Czy OS3.1 da się "wypaczować", by był bardziej funkcjonalny i aktualny od 3.9? Czy są różnice wydajności i kompatybilności?
[#38] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Skrzyp, post #37

Tutaj masz pokazane jak można wypaczować OS3.1 do poziomu OS3.9

Strona dosyć ciekawa, warto przejrzeć dokładnie.
[#39] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Skrzyp, post #37

Wszystko się da - pytanie czy nie szkoda czasu i czy taka kanapka z kolejnych patchy i innych cudów będzie stabilna? Po drugie nie wszystko co ładnie chodzi pod WinUAE od razu musi pójść na prawdziwym sprzęcie.

A na poważnie to pytanie o to do czego tak naprawdę będziesz danego konfigu używał. Ja mam 3.9 na A4000 z PPC i jestem zadowolony, na 030 lub 040 pod WinUAE też nie chodzi najgorzej ale różnica pomiędzy systemami 3.1 a 3.9 jest moim zdaniem na tyle duża że jeśli chcesz mieć bardziej nowoczesny system to z wybierz 3.9. Kolejna sprawa to stos TCP/IP oraz używanie CD.

Z drugiej strony bez karty graficznej ja bym się poważnie zastanowił nad odpalaniem 3.9. System nie rozwinie skrzydeł na AGA, no chyba że się przyzwyczaiłeś do 3.9 ale z Twojego posta wnoszę że nie.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 23:39:17 przez alekc
[#40] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Skrzyp, post #37

Dobre pytanie. :)

Czy pomijając ładniejszy zestaw ikonek istnieje jakaś lista programów które zaczną chodzić dzięki temu że ktoś kto ma WB 3.0 doinstaluje sobie OS 3.9 ??
A może jest jakaś lista rzeczy które przestaną chodzić?
Np. przez to że nowszy system zajmuje więcej pamięci i zacznie go brakować na uruchomienie niektórych produkcji?
[#41] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@ZbyniuR, post #40

Generalnie Workbencha chcę używać na A1200 z ACA1232, która to właśnie do mnie leci i powinna dzisiaj dojść, ale poczta ma chyba tbw. na mnie. Nie planuję dodatkowych kart graficznych, PPC, ani nic w tym stylu. Zamierzam też ostro zapoznać się z systemem i jego funkcjami, bo pieruńsko mnie ciekawi. Jako pulpitu zamierzam użyć Magellana II (tekstowe guziczki akcji z listera na pulpicie brawo! ) , który to też ponoć pod OS3.9 się chrzani.Do tego oczywiście WHDLoad, ircowanie na #ppa, granie, a może i robienie muzyki, jakieś pikselowanie, może kodzenie (o kodzeniu to zaraz nowy wątek trzasnę nawet ;)). W OS3.9 troszkę jest dla mnie to przesadzone wszystko, i takie obce (w końcu nie ta firma już), a ReAction na dodatek jest brzydkie ;(
Dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć, co stracę pod OS3.1 i czy można sobie to wypaczować?
[#42] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Skrzyp, post #41

Myślę że z przybajerzaniem Workbencha jest jak ze strojeniem choinki, jeśli nie zachowasz umiaru ani nie trzymasz się jakiejś gustownej koncepcji, a tylko doczepiasz ile się zmieści co popadnie, to wyjdzie pstrokacizna która gryzie w oczy.
Zresztą doinstalowywanie kolejnych łatek nakładek czy zamienników pewnych elementów systemu to chyba nie to samo co poznawanie systemu. :)
Dla niektórych niekończące się modyfikowanie wyglądu i działania OS-a to hobby by nie rzec nałóg, a inni mają prawie gołego i nie zmienianego od lat, a czas poświęcają na delektowanie się produkcjami (gry obrazki animki muza demka) lub rzadziej tworzenie własnych. Sam wybierzesz swój sposób Amigowania. :)

Obojętnie jaki konfig sprzętowy i/lub łatkowy wybierzesz, da się znaleźć coś co na tym nie zadziała, a resztę zobaczysz u kolegów, na emulcu lub na YT. Podobno nie można mieć wszystkiego, a łatwiej osiągnąć szczęście gdy się pragnie mniej niż wszystko. :)
[#43] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@ZbyniuR, post #42

Może się ktoś podzielić workbenchem z obsługą dużych dysków oraz siecią wi fi :) ? Nie potrafię tego odpowiednio ustawić aby działo na mojej amidze , a i czasu brakuje.
[#44] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@kaka, post #43

Generalnie potrzebne ci ClassicWb (ma obsługę dużych dysków, którą trzeba doinstalować - jest wszystko opisane) i to - tu też jest installer, który wszystko robi za ciebie. Musisz tylko sobie skonfigurować stos TCP/IP.
[#45] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@_arti, post #44

Hej! Nie chciałem nowego tematu zakładać, ale też instaluję wszystko od zera i chciałem mieć jakiegoś docka. W latach '90 miałem bodajże ToolManagera2(2.1?). Dziś go nawet nie ma już na Aminecie. Jest wersja 3.x z tym, że tam muszą być brushe do docka, a wydaje mi się, że w wersji 2.x mogły być pliki icon.

Nieważne. Znalazłem jakąś wersję ToolManagera2 i przy próbie instalacji wyskakuje mi

"RexxMast: Unknown command ARexx server not active". Coś w ten deseń. Czy mam złą wersję? Na razie używam wersji 3, ale nie wiem czy nie wolałbym 2. Jakby ktoś był w stanie mi pomóc to zainstalować albo podesłać działającą wersję byłbym wdzięczny.

Mam WB3.1.
[#46] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Jield, post #45

Przypomniałeś mi kolego o tym programie. Pamiętam jak robiłem obrazki do docka.

Cały czas byłem przekonany, że nazywa się "ToolsDaemon" i nie mogłem go znaleźć. A tu okazuje się, że nazwa jest podobna - ToolManager.

Program RexxMast znajdziesz w szufladzie "System" na partycji systemowej. Uruchom go, lub wrzuć do katalogu WBStartup. Mam nadzieję, że to pomoże przy instalacji tego programu.

Sam chętnie sprawdzę ToolManagera i dam znać czy u mnie się zainstalował.
[#47] Re: Instalacja Workbencha - co dalej?

@Hexmage960, post #46

Poradziłem sobie z instalacją. Po prostu skopiowałem potrzebne pliki do odpowiednich katalogów. Teraz pora na WHDLoad. Żeby wyświetlało mi ikonki potrzebuję zaktualizować icon.library? Bo na razie mam kropki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem