kategoria: Sprzęt
[#301] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #300

Dzięki za info.

A co myślisz o opcji programowania kombinacji klawiszy, przypisywania ruchów krzyżaka pod fire, lub wprowadzenia gotowych schematów sterownia np góra pod 3 fire (w zasadzie uniwersalne rozwiązanie do Ami zręcznościówek, gdzie z reguły góra to kok bochatera)?
[#302] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #300

A czy będziesz myślał o zrobieniu czegoś w stylu RMBFix, o czym pisali na EAB?
[#303] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@baderman, post #302

Będę chciał to "załatać".
Będziemy to sprawdzać z gilbanem.
[#304] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #303

Ryśiek dojechał :)

Sprawdzone i działające myszki: IBOX i2909 oraz A4TECH OP-720
nie widziałem ich na stronie więc wpisuje :)

Dzieki Spidi :)
[#305] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Mariodj, post #304

Dzięki za info.
[#306] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #305

Z braku czasu dopiero teraz zakupiłem myszkę z listy działających Esperanza EM102K i niestety u mnie również nie działa prawy przycisk myszy , do bootmenu wejdę później klops . Myszka od Amigi śmiga bez problemu, płyta 1d4.
Nie wiem czy jest sens brać kolejną myszkę?
[#307] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zorkadar, post #306

Nie ma sensu.
Jeśli możesz poczekaj chwilkę, właśnie czekam na części (jutro powinny przyjść), modyfikuję Ryśka dla gilbana i sprawdzamy na jego płycie jak będzie się to zachowywać.
[#308] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #307

ok.
[#309] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zorkadar, post #308

Tak z ciekawości, masz Amigę Escomowską z płytą w wersji 1d4?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 19:51:11 przez spidi
[#310] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #309

Ja też mam taką i nie mam wymienionych kondensatorów i działa poprawnie




Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 20:28:46 przez Dorian3d
[#311] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #309

Tak.
[#312] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Dorian3d, post #310

Ja podejrzewam, że nie zależnie od rewizji płyty głównej (choć się na tym nie znam) fabryki montowały wybiórczo różne układy (np rezystory czy tranzystory, czy inne elementy, w zależności od tego co przyszło do fabryki w dostawie. I różnic w działaniu z domyślnym sprzętem oferowanym w zestawie nie było. Natomiast potem z dodatkowymi akcesoriami to już bywało i bywa różnie do dzisiaj.

Ja również pamiętam, że swego czasu, gdy popularny był zewnętrzny scandubler Elboxu, również było tak, że z jednymi płytami głównymi działał bez problemu, a z innymi nie. Jeżeli jestem w błędzie to proszę wyjaśnić dlaczego tek jest, że jednym coś działa a innym nie.

Dodam, że chociaż kondensatorów jeszcze nie wymieniałem (choć o tym myślę) to Amiga działa mi z tym sprzętem co mam (poza Ryśkiem i tanim interfejsem myszy z Allegro) bardzo ładnie. Zero zwisów, zero innych dziwnych objawów. Teraz dodatkowo wymieniłem dysk twardy 2 GB na kartę CF 4 GB SanDiska Ultra i też działa bardzo ładniej, a nawet szybciej się uruchamia niż z dysku.

Ponieważ mam maka mini z Morphosem to przeprowadzka na kartę z dysku była dziecinnie prosta. bo dzięki niemu bez problemu dane przekopiowałem i WinUAE nie był potrzebny.
[#313] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #307

Może spróbuj piny od przycisków we wtyczce podłączyć przez bufory z OC do mikrokontrolera np. 74LS07.
[#314] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #305

Dziś w końcu miałem okazję przetestować Ryśka. Ogólnie to działa wybornie, ale czułość/rozdzielczość w przypadku obu moich myszek jest zbyt wysoka.

Testowałem z:
- Apple Mighty Mouse A1152
- Mad Catz Cyborg Rat 7 - ta myszka ma przełącznik DPI, ale nawet na najniższym ustawieniu praca nie jest komfortowa (na wyższych nie da się używać)
[#315] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #314

- Mad Catz Cyborg Rat 7 - ta myszka ma przełącznik DPI, ale nawet na najniższym ustawieniu ...


Dzięki za info. Jak się tylko uporam z problemem gilbana, to będę puszczał nowy soft dla Ryśka. Swoją drogą ta druga Twoja myszka jest chyba najszybszą jaką mi zgłoszono, 6400 DPI ;)
[#316] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #315

Jak się tylko uporam z problemem gilbana, to będę puszczał nowy soft dla Ryśka. Swoją drogą ta druga Twoja myszka jest chyba najszybszą jaką mi zgłoszono, 6400 DPI ;)


Spoko, ta zmiana czułości interfejsu jest bardzo pożądaną funkcją. Czekam na nią z niecierpliwością. Swoją drogą, myszka Cyborg RAT mimo swego wyglądu, jest wg. mnie jedną z wygodniejszych myszek jakie zaprojektowano - więc jedyna rzecz, która właśnie przeszkadza w wygodnym używaniu jej z Ami i Ryśkiem to wysokie DPI .

Interfejs testowałem na razie tylko na A500, bo akurat ją mam teraz na biurku rozstawioną, ale jak będę miał chwilę przetestuje też z innymi Amigami.
[#317] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@piotr_go, post #292

Miałem takie same problemy w drugiej wersji swojego odbiornika .
3,3V nie jest problemem, procek który zastosowałeś ma za małą wydajność prądową wyjść.


To nawet nie chodzi o wydajność prądową, a o to jakie napięcie Paula rozpoznaje jako logiczne 0. Z prób (na mojej Amidze) wynika, że napięcie od 0,36V w dół jest rozpoznawane jako 0 (zero logiczne), wszystko co jest w górę od tej wartości Amiga traktuje jako 1 logiczną.
[#318] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #316

W jakiej rozdzielczości miałeś otwarty ekran na tej A500?
[#319] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #317

A próbowałeś z buforem/bramką CMOS między kontrolerem a Amigą? Tam na wyjściu w stanie niskim jest teoretycznie do 0,05V przy zasilaniu 5V.
[#320] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #318

Hi Res Laced (via Indivision ECS).

Później jeszcze odpaliłem kilka rzeczy w Lo Resie, nie było lepiej ;).
[#321] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@bogumil, post #319

Niestety nie ma miejsca na takie układy.
Znalazłem inny prosty sposób na obniżenie tego napięcia. Teraz potrzebuję potwierdzenia od gilbana (Rysiek już do Ciebie idzie), że u niego to działa.
[#322] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #320

Oki.
[#323] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #321

Potwierdzam. Rysiek po poprawkach działa bardzo ładnie. Zero problemu. Działa i prawy i lewy klawisz. Jedyny co to wskaźnik myszy mógłby ciut wolniej się przesuwać, ale to już pewnie są drobiazgi. szeroki uśmiech yippee
[#324] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #323

Super OK , mam ten sam problem Super OK

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 20:52:07 przez zorkadar
[#325] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zorkadar, post #324

Wyślij go do mnie, to dokonam poprawki.
[#326] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #325

Ok, daj adres na pw.
[#327] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #323

Dziś rano do testów podłączyłem moją starą, ale sprawną mysz Microsoftu Intellimouse Explorer 3.0 i działa jak marzenie. Również prędkość przesuwu wskaźnika po blacie. Z Windowsem jej prawie nie używałem, gdyż ma rozdzielczość tylko 400dpi. A z Amigą i Ryśkiem działa idealnie. A rozdzielczości używam standardowe w Amidze Pal Hi-RES.

[#328] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #327

Myszka dodana do listy obsługiwanego sprzętu.
[#329] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #300


Czekam na obiecaną implementację pada cd32



Jest w toku.


Czyli po aktualizacji będzie można używać innych padów w CD32 i będą działały wszystkie przyciski tak jak w padzie od CD32?

Rysiek wysłany na modyfikację.
[#330] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #328

Test Rysia z dwiema przewodowymi myszkami USB Della:

1) Dell M-UAR DEL7 - wszystko działa, może odrobinę za szybko (w Prefsach można to skorygować), generalnie ocena bdb

2) Dell MOA8BO - chociaż na stronie projektu myszka jest wśród obsługiwanych, na mojej A1200 (rev 2B) nie działają prawy i lewy przycisk myszy.

Ciekawostka - na interfejsie od dawna dostępnym na allegro jest odwrotnie - MOA8BO działa ok, a M-UAR DEL7 wcale nie działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem