kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jenot, post #30

Nie wiem o czym dokładnie piszesz i bez tej wiedzy z całą pewnością nie będę obstawał przy swoim.

To co napisałeś:

Urządzenia te zazwyczaj wymagają sterownika dla pełnej funkcjonalności.

Jak to nie jest mysz HID tylko wymagająca sterownika...

Jak byś mógł sczytać deskryptor i go zamieścić to było by wszystko jasne.

PS. Jak nie wiesz jak to zrobić napisz na PW.
[#32] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jenot, post #30

Mam takie combo i działa bezproblemowo sama mysz w urządzeniu przemysłowym na PPC więc bez sterownika.
[#33] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #1

Mam pytanie czym projekt różni się od takiej płytki za 38zł dostępnej już od jakiegoś czasu na Allegro?:
http://allegro.pl/adapter-myszy-usb-do-komputera-amiga-i3868490254.html
[#34] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@dar02, post #33

Tez z allegro obsługuje myszki z protokołem PS2 a nie obsługuje myszek z HID.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 17:29:18 przez iZi
[#35] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@dar02, post #33

obsługa dowolnej myszki USB(z protokołem PS2)

Interfejs z tego wątku - USB bez PS/2.
[#36] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@abcdef, post #35

Mysz z wtyczką USB to dalej mysz na USB, mimo że umożliwia pracę w trybie PS/2.

Pomyśl co piszesz.
[#37] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@iZi, post #34

Rozumiem.
Kupiłem kiedyś to urządzenie i przyznam się, że nie wiedziałem, że działa ono w trybie kompatybilności z PS2. Akurat tak się szczęśliwie złożyło, że wszystkie myszki USB które testowałem musiały jeszcze wspierać PS2.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 17:35:50 przez dar02
[#38] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@11111olo, post #36

Ty pomyśl, zacytowałem cechę interfejsu z allegro i dopisałem cechę interfejsu z tego wątku. Gdzie w tym widzisz problem?! Zobacz na co to jest odpowiedź zrozum kontekst, potem dopiero się ewentualnie rzucaj...
[#39] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@11111olo, post #36

Nie łapmy się za słówka, przecież wiadomo o co chodzi.
W takim razie trzymam kciuki za powodzenie projektu.
[#40] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #26

Jeśli twój mikrokontroler posiada wolny port rs232, to możesz sobie zrobić takie debugowanie, że po włożeniu urządzenia do gniazda, mikrokontroler wysyła informacje na port szeregowy, a ty sobie włączasz jakiś terminal na PC i przyglądasz się, czym się różni jedna myszka od drugiej.

Ewentualnie możesz sobie wpiąć wyświetlacz jakiś.
[#41] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@abcdef, post #38

obsługa dowolnej myszki USB(z protokołem PS2)

Przejściówki z allegro wymagają użycia myszki dwu systemowej.


Interfejs z tego wątku - USB bez PS/2.

Interfejs z tego wątku to myszki USB, także dwu systemowe.
[#42] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@sanjyubi, post #40

Tak wiem o tym i oczywiście to sprawdzałem.
Do tej płytki nie podłączysz już wyświetlacza, ale konfiguracja wolnych pinów dla UARTa wystarczy i tryb debug zaszyty w kodzie rusza. Co do tego przypadku niestety niewiele można wyczytać.
[#43] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@11111olo, post #41

Interfejs z naszego wątku obsługuje tylko myszki HID
[#44] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #43

To oczywiste że chodzi o myszki HID ale te USB/PS2 też są typu HID.
[#45] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@11111olo, post #41

olo - jeszcze raz polecam - odnieś się do kontekstu - "czym różni się ten interfejs od tego z allegro"
JA:
cytat allegro "myszy usb z ps/2"
parafraza słów autora z wątku "myszy usb bez ps/2"
Taka jest różnica. To, że dwusystemowe USB są też HID i TEŻ powinny działać nie zmienia faktu, że działanie tego interfejsu z myszami bez PS/2 to jest właśnie ta zasadnicza różnica i o tym napisałem, a ty mnie zbeształeś. Za co? Po co?
[#46] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #1

Projekt ciekawy, ale ja już sobie kupiłem interfejs(y), który obsługuje pecetowe myszki optyczne USB (PS2). Tych myszek jeszcze długo nie zabraknie na rynku, no i można kupić je do szuflady jako zapasowe. Wcześniej chyba padną mi Amigi niż zabraknie ich na rynku. Tak czy inaczej trzymam kciuki :)
[#47] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Andrzej Drozd, post #46

Aby nie być gołosłownym, to mysz optyczna Omega OM-231 jest USB oraz pracuje w PS/2. Ja swoje myszki kupiłem poza Allegro za jakoś 10 zł za sztukę. Na Allegro są nieco droższe - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=om231&search_scope=

Wystarczy mieć ze dwie takie myszki w szufladzie jako zapasowe i wystarczą na 10-20 lat. Nasze Amigi klasyczne ich nie przeżyją :D
[#48] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Andrzej Drozd, post #47

Panowie, kto nie chce tego interfejsu - niech nie czeka i nie kupuje. Ja czekam z niecierpliwością, bo oczyma wyobraźni widzę już jak bezprzewodowe szczury logitecha (które uwielbiam) śmigają z amigą. Tylko teraz nie wiem co robić, bo napaliłem się na interfejs budowany przez piotr_go z elektrody, obsługujący myszy/pady logitech unifying i pomimo jego wysokiej ceny, byłem zdecydowany go zakupić. Teraz pojawiła się alternatywa, która wydaje się bardzo ciekawa, bo nie jest ograniczona do myszy unifying. Żeby nie było mam też interfejs 5+2 usb(ps2 z wbudowanym przełącznikiem mysz/joy), sprzedawany przez kolegę z Czeladzi, ale fajnych szczurówi brak, tzn. mam jednego, starego, przewodowego (media-tech mt1010) i używam, go z moją dopaloną a600.
[#49] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jenot, post #30

u mnie odbiornik do myszoklawiatury jest widziany jako dwa oddzielne urządzenia.
Widać, że są różne opcje albo jedno multi-urządzenie albo dwa oddzielne.
[#50] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #43

@ spidi

Jak postęp prac? Coś nowego? Coś bliżej?
[#51] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@gegu, post #50

Miałem małą przerwę związaną z działalnością zawodową :(
Będę teraz projektował płytkę dla wersji zewnętrznej. Zastanawiam się nad wersją wewnętrzną. Jeśli dojedzie do niej to prawdopodobnie będzie posiadała dodatkowe funkcje.
[#52] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #51

prawdopodobnie będzie posiadała dodatkowe funkcje
A możesz zdradzić jakie dodatki planujesz dla wersji wewnętrznej
[#53] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Radek_Cz, post #52

Oczywiście, że tak :)
Już teraz mogę powiedzieć, że dodałem do interfejsu obsługę wykrywania klawiatur USB. Brakuje jeszcze implementacji obsługi protokołu amigowej klawiatury, ale to będzie tworzone.

W skrócie na chwilę obecną do interfejsu można podłączy myszkę USB lub klawiaturę USB (jeszcze nie zaimplementowałem amigowego protokołu klawiatury). Jak widać projekt jest rozwojowy i jeszcze sam nie wiem co do niego wsadzę ;)

PS. zmieniłem temat :)
[#54] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #53

Tak od strony formalnej, Amiga odczyta stan klawiatury z portu myszki ?


Pozdrawiam
[#55] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@RadoslawF, post #54

Bezpośrednio z portu myszki nie. Trzeba z mojego interfejsu doprowadzić kilka "kabelków" do płyty głównej.
[#56] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #55

Konieczność samodzielnego lutowania zniechęci część potencjalnych nabywców, a dasz radę z sygnałami z gniazd klawiatur w dużych Amigach ?


Pozdrawiam
[#57] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@RadoslawF, post #56

Nie będzie konieczności lutowania. Wystarczy wpiąć się w gniazdo lub założyć podstawkę na układ znajdujący się na płycie amigi.
[#58] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #57

Super- klawiatura na pewno się przyda :)
[#59] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #57

A może jeszcze obsługa jakichś padów na USB?
[#60] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@sanjyuubi, post #59

BędzieOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem