kategorie: A500, Sprzęt
[#1] (kolejna) obudowa do ACA500
To jest jakieś rozwiązanie - wybrałbym tylko ciut dłuższe pudełko - na dodatkowe turbo + zrobił jakieś miejsce na wiatraczek. Pokazana obudowa kosztuje w tamtejszym sklepie niecałe 7 Euro, więc wychodzi całkiem ekonomicznie, tylko trzeba posiedzieć z dłutkiem trochę ;) Najlepsze by było pudełko o wymiarach 280 na 120mm - już z małym zapasem.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 23:39:09 przez _arti
[#2] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #1

mydelniczka bez możliwości montazu rozszerzenia. za 7euro. stupid & uberfugly.
[#3] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@smackme, post #2

qrcze brak mi czasu żeby zabrać się za model 3D. myśle że pod koniec następnego tygodnia coś wykminię pod drukarkę 3D
[#4] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@mallorn, post #3

Da się coś w miarę taniego wydrukować w ww. wymiarach? Tak do 200-300PLN?

@smackme
Kewestia podejścia - to jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie i jak się do tego usiądzie z pomysłem, to można coś fajnie zmodować i przy okazji zmieścić w 100PLN.
[#5] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #4

oklejona pleksa nie była by rozwiązaniem? Pleksa podklejona kremową folią od spodu wyglądała by całkiem całkiem. Płytka górna i dolna nachylone pod kątem na dystansach (śruby tulejka) i boki z dibondu :) Każda poligrafia praktycznie to wycina za niewielkie pieniądze.
[#6] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@pawelini, post #5

Ale do tego to już ktoś by musiał wyrysować projekt.
[#7] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #6

Wyrysować to się da, tylko muszę sie ogarnąć bo jestem zasypany robotą.
Co do cen drukowania to pojęcia nie mam, chętnie bym sie dowiedział...
[#8] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@mallorn, post #7

No, z tego, co ja się orientowałem, to elementy tych rozmiarów, to koszt ok. $200-300 ale w zagranicznym serwisie.

Znalazłem coś takiego - wymiarami pasuje... co prawda jest trochę za krótka jeśli włożymy dodatkowy akcelerator ale ma to też zaletę - można powycinać tak dziury, że będzie miejsce na USB, wiatraczek i na wkładanie/wyjmowanie karty bez rozkręcania. Chyba to kupię i spróbuje coś wykombinować.




Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 12:34:38 przez _arti
[#9] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #8

Ma jeszcze jedną "zaletę": niezapomniany design samplerów i interfejsów MIDI krajowej produkcji - pełnia klimatu lat 90. ;)
[#10] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #8

Temat na czasie a link zaraz zdechnie i nie będzie wiadomo o jaką obudowę Ci chodziło.
Widzę że w pierwszym poście autor obudowy zrezygnował z karty turbo i to służy tylko jako czytnik.
Ciekawi mnie czemu Jens nie zrobił coś takiego bez tego niepotrzebnego złącza na karty turbo.
[#11] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@11111olo, post #10

Poprawiłem Dlaczego Jens nie zrobił wersji bez złącza? Po co? Jak komuś wystarcza 2MB Fast i karta CF, to po prostu nie włoży dodatkowego akceleratora. Druga płytka to dodatkowe koszta.

PS: kupiłem kilka tych obudów. Mam całkiem fajny pomysł na moda OK
[#12] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #11

No tak. Sądziłem że ludzie wolą mieć np. 8MB FAST+CF i taki tandem w niższej cenie był by fajniejszym rozwiązaniem.
Co do pełnej obudowy (na kartę turbo) to raczej albo coś brzydkiego, nieprzypominającego stylem FAST podpinany z boku albo mała obudowa bez możliwości podpięcia turbo.
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: (kolejna) obudowa do ACA500
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: (kolejna) obudowa do ACA500
[#15] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@11111olo, post #14

prototyp z drukarki, koszt ok 600pln. 20 tys nie jest chyba problemem w obliczu wydatkow na pewna amige, right?
[#16] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@smackme, post #15

Jak ty słodko pierd*****!
Za 600 zł to możesz sobie zrobić...

Jak dla ciebie 20 000 zł to nic to rób i pochwal się obudową.
[#17] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@pawelini, post #5

Wydaje mi się, że połączenie pleksy na bazie pocharatanej (skróconej) budy a500 dałoby fajny efekt. Z tym, że to wyzwanie na miarę alcatraz... Szkoda obudów od orginalnych rozszerzeń do a500 - to chyba obecnie bardzo rzadkie sprzęty.
[#18] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@avionik, post #17

A jak by z drewna, ale wewnątrz obite blachą? pomysł To jest prostsze w realizacji i niedrogie OK
[#19] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@parallax, post #18

Hehe, coś jak to ;)
[#20] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@_arti, post #1

Przepiekna! Wystraszysz nia pol dzielnicy. joker
[#21] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #19

Świetnapomysł Prawdziwe retropomysł
[#22] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@mallorn, post #7

Witam,
Po strasznie dłuuugim czasie od kiedy obiecałem, w końcu zabrałem się za model obudowy do ACA500, taki, który będzie możliwy do wydruku na drukarce 3D (ceny spadają, więc może już wkrótce stanie się to opłacalne). Nasiedziałem się suwmiarka starając się aby obudowa pasowała do A500 rozmiarami.
na tylnej ścianie warto zamieścić mocowanie pod różne wtyczki, wentylator, itd, może ktoś ma jakieś dane co warto tam umieścić?

Wciąż brakuje mi wymiarów płyty ACA, potrzebne jest mi to do zaprojektowania wnętrza np. kominków do otworów.
Proszę posiadaczy kart ACA500 o zwymiarowanie i choćby o fotkę z góry, bym mógł sobie przeskalować płytkę do mojego modelu.





linki do większych fotek: Foto1, Foto2

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 21:41:21 przez mallorn
[#23] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@mallorn, post #22


Obudowa wygląda tak samo jak do MegaRamHD
Może po prostu z niej ściągnąć wymiary a środek dopasować do ACA500

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 22:35:39 przez KRISS
[#24] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@mallorn, post #22





Bo bokach PCB są ząbki pozostawione po etapie produkcji.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 01:26:48 przez amizet
[#25] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@mallorn, post #22

No bardzo ładnie się zapowiada, trzeba by jeszcze pomyśleć czy na długość z kartą turbo to się zmieści (np blizzard IV).
[#26] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@BULI, post #25

Spokojnie powinno się zmieścić
[#27] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@KRISS, post #26

Widzę, że z ACA się zmieści, czyli powinno być OK OK
[#28] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@BULI, post #27

A500 Rev.6 ACA500 ACA1233 IndiECS

C=1541-II




A500 Rev.6 ACA500 ACA1220 IndiECS







Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 11:54:13 przez micromars
[#29] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@micromars, post #28

He, he niezły projekt OK
[#30] Re: (kolejna) obudowa do ACA500

@BULI, post #29

najlepsza jaką widziałem obudowę to :



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem