kategorie:
[#1] AmigaOS 4.1 i USB
Jak w temacie. Próbuje od wczoraj odpalić cokolwiek pod USB ale mi nie idzie, więc zapytam:
1. jaki stos USB jest wbudowany w OS4? Znalazłem w sieci różne informacje na ten temat...
2. skąd wziąć sterowniki do Spidera lub karty Thylacine (która to powinna działać "z kopa")?
3. jest sens instalować inny stos? Poseidon? ANAIIS?
4. pytanie bonusowe - da się odpalić jakoś sterownik FastEthernet lub jakiś inny do układu R8139D pod OS4?
[#2] Re: AmigaOS 4.1 i USB

@_arti, post #1

Napiszę zbiorczo ponieważ z USB pod klasykiem w połączeniu z OS4.x nie mam praktyki.
Stos się zwie Sirion. Spider (i chyba cała reszta rozwiązań USB dla amig klasycznych) powinna zadziałać pod dostarczonym Poseidonem i sterownikiem doń dołączonym. Niestety w większości wypadku producenci nowego sprzętu (nie liczę Elboxa, który daje stery do FastATA i bodaj medkowe) olali support w OS4.x.
Odsyłam do listy kompatybilości, gdzie znajdziesz tą notkę. :)
Daj znać jak to działa.
[#3] Re: AmigaOS 4.1 i USB

@Lokaty, post #2

Ok. Instaluję boga mórz i oceanów...
[#4] Re: AmigaOS 4.1 i USB

@_arti, post #1

USB na klasyku pod Spiderem odpada,jak i wszystko,co korzysta z DMA,wiec sieciówka na 8139 też.W grę wchodzą karty E3B.U mnie testowałem Subwaya pod Posejdonem,działał fajnie,reszta kart tej firmy z tego,co się orientuję też działa.Niestety na razie sterów podobnych do tych pod 3.9 brak.
[#5] Re: AmigaOS 4.1 i USB

@Grisza, post #4

Dzięki za info. Czyli Thylacine powinien zadziałać. Jeszcze będę odświeżał temat. Póki co, coś pokręciłem i teraz ani instalator ani dysk na SCSI pod OS4.1 wogóle mi nie rusza ;) Stoi na obrazku Kickstartu 4.0. Jak odepnę, to instalator się odpala. Po co ja znowu ruszałem te taśmy, terminatory i zworki...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem