[#31] Re: XPK problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

OT. Wpierw pomarz, aby SongPlayer miał support dla xpk. Po drugie, xpk w aktualnej wersji nie nadaje się do tego.
[#32] Re: XPK problem

@cholok, post #31

Wpierw pomarz, aby SongPlayer miał support dla xpk.


SongPlayer od 15 lat ma support dla XPK

V1.2 23-Mar-1998 (...) XPK Support, a to jest grab z wersji 1.53



Po drugie,xpk w aktualnej wersji nie nadaje się do tego.


A na przykład do xpkSMPL się nadaje, to w czym problem?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 15:00:21 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#33] Re: XPK problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #32

Fajny obrazek, ale ta opcja nie działa. To raz. Po drugie wszystkie subliby zapisują do formatu xpk. FLAC posiada własny format. Jedyny support formatów obcych jest poprzez xfd co komplikuje sprawę jeszcze bardziej. Prędzej można napisać datatypa.
[#34] Re: XPK problem

@cholok, post #33

Na wersji 1.53 i starszych? Do gotowych plików FLAC to chyba wystarczyłby uniwersalny nagłówek xpkFLAC, a potem go tylko dodać łącząc dwa pliki join: xpkflac-header z audio.flac to audio.flac.xpk ?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 00:42:15 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#35] Re: XPK problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #34

Na wersji 1.53 i starszych?


Sprawdzałem na 1.62, a tam support usunięto (checkmark dalej istnieje).

Do gotowych plików FLAC to chyba wystarczyłby uniwersalny nagłówek xpkFLAC


Nie. Pliki zapisane są w sposób:
xpkheader
chunkhdr
data
chunkhdr
data
....

Nawet jeśli chunki xpk przypiszemy odpowiednim blokom flac to napisanie konwertera jest konieczne. Różnica obrazowo jest jak xpkGZIP i gzip. Zaś depaker xfd ograniczony jest do mem to mem co w praktyce wyklucza sens jego istnienia jako playera.
[#36] Re: XPK problem

@cholok, post #29

Czekałem cierpliwie, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie~! {TUP, TUP, TUP}
Ja się pytam - dlaczego do dziś jeszcze nie dostałem e-maila z poprawionymi wersjami sublibsów?!

A na poważnie - nie bądź Żyła ;) i podeślij poprawione wersje.
Z góry dzięki.
[#37] Re: XPK problem

@APC74, post #36

Spokojnie. Podeślę jak poprawię LZW4 i 5 oraz TDCS.
[#38] Re: XPK problem

@cholok, post #37

W końcu. LZW4/5 oraz TDCS poprawione.
[#39] Re: XPK problem

@cholok, post #38

Dzięki.
Raport wkrótce wyślę mailem.
A tak przy okazji zastanawiałeś się może, co dalej z tymi bibliotekami? Zamierzasz ciągnąć je wszystkie dalej, ciągnąć część (np. bez xpkLZW2 - która przy LZW3 traci powoli sens istnienia).
A może będziesz brał się za inne biblioteki? Jeśli tak, to chciałbym tak nieśmiało zauważyć, że na Aminecie leży sobie xpkELZX ze źródłami, który gdzieś tak od r. 2000 nie bardzo działa (nawet pomimo spatchowania LZXa, do którego xpkELZX się odwołuje)...

Ależ ja bynajmniej niczego nie sugeruję... niewinny
Naprawdę... ;)



Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 22:53:26 przez APC74
[#40] Re: XPK problem

@APC74, post #39

Co dalej? Te biblioteki są niejako skończone i poprawne, więc nie ma sensu ich rozwijać. Celem było wyeliminowanie błędów krytycznych (zwiechy, utrata danych). Czas na kolejne, a tego jest całkiem sporo (MASH, SHRI, HFMN, SMPL, ZENO...).
Co do ELZX to priorytet jest najniższy z możliwych. Ta biblioteka jest nakładką na LZXa, czego ja nie lubię, bo korzysta z tymczasowych plików. Nie jest to dobra biblioteka.
[#41] Re: XPK problem

@cholok, post #40

Ech. No i zmuszasz mnie do rzeczy strasznych - będę musiał poszperać po płytach i zainstalować SAS C. Bo bardzo chciałbym się dobrać do pewnego archiwum spakowanego Diavolo + xpkELZX.
ZUO, mhrok i spleśniałe żelki...
[#42] Re: XPK problem

@APC74, post #39

na Aminecie leży sobie xpkELZX ze źródłami, który gdzieś tak od r. 2000 nie bardzo działa (nawet pomimo spatchowania LZXa, do którego xpkELZX się odwołuje)...


uzywales xpkelzx w wersji 1.0 czy 1.1
[#43] Re: XPK problem

@Norbert, post #42

Na aminecie jest 1.0. Link na stronie z wersją 1.1 nie działa, więc jak masz 1.1 to send to me.
[#44] Re: XPK problem

@cholok, post #43

[#45] Re: XPK problem

@Norbert, post #44

Dzięki. Ta wersja działa.
[#46] Re: XPK problem

@cholok, post #45

Wysłałem do Ciebie maila z kilkoma pytaniami.
W wolnej chwili odpisz proszę.
[#47] Re: XPK problem

@cholok, post #1

Na mój serwer FTP wrzuciłem biblioteki xpk, które podesłałeś.
Zainteresowanym sugeruję pobrać zestaw bibliotek tutaj a koledze cholok pozwolić spokojnie pracować dalej. Zaktualizowane wersje będę zamieszczał pod powyższym adresem, jak tylko cholok je podeśle.
[#48] Re: XPK problem

@Norbert, post #42

1.0
[#49] Re: XPK problem

@Norbert, post #44

Alleluja! Działa! i się rozpakowało - chociaż, co ciekawe, musiałem poszukać starszej wersji Diavolo. Wiedzieliście, że Diavolo 2K nie jest kompatybilne w dół i nie potrafi rozpakować archiwum wykonanego przez wcześniejszą wersję? Co było nawet śmieszne, bo okazało się, że starszą wersję Diavolo mam wyłącznie w archiwach wykonanych tą starszą wersją...
Gdy tak sobie optymistycznie myślę, że nic mnie już nie zdziwi - wtedy nieoczekiwanie zadziwiam sam siebie... (FACEPALM)
I jak tu nie wieżyć w prawa Murphy'ego.
[#50] Re: XPK problem

@pekdar, post #47

[#51] Re: XPK problem

@APC74, post #50

Fajnie, ale mam parę uwag odnośnie prędkości. Są one prawie wyssane z palca. Dają one pewien obraz rzeczywistości, ale nie całkiem prawdziwy. Nie wiem jak generuje te wartości Diavolo, ale do testów najlepiej używać xbencha. GZIP i PWPK podobne prędkości? Niemożliwe.

Odnośnie WinUAE. Przy włączonym cycle exact i ustawionej częstotliwości zegara nie uzyskamy tych samych wyników co na realnym sprzęcie. Jednak korelacja pomiędzy różnymi pakerami zostanie zachowana.
[#52] Re: XPK problem

@APC74, post #49

Ja dowiedziałem się o tym że Diavolo w wersji 2000 nie jest kompatybilne w dół przez przypadek. Gdy archiwizowałem dane. Teraz trzymam obie wersje (3.8 i 2000) bo mam w starym i w nowym zarchiwizowane. Ale fakt że można "wtopić" jeżeli nie wie się o braku kompatybilności.
[#53] Re: XPK problem

@cholok, post #51

Testy nie zostały przeprowadzone za pomocą Diavolo, tylko XPKatany. Co do tej samej prędkości w teście ogólnym GZIPa i PWPK - coż, tak (niechcący) zbalansowałem plik testowy, że wyszło jak wyszło. Gdyby było w nim więcej obrazków a nie było np. modułów protrackera wtedy PWPK byłby szybszy. W odwrotnej sytuacji (dużo modułów, mało obrazków) to GZIP byłby górą.
Odnośnie WinUAE nie zgodzę się z Tobą - przy tym pliku testowym wartości będą po prostu niższe ale nadal GZIP i PWPK idą łeb w łeb (oczywiście tylko w przypadku prędkości pakowania).
[#54] Re: XPK problem

@APC74, post #53

Testy na WinUAE z fastest possible oraz z cycle exact dadzą niekoniecznie skorelowane wartości. Z JIT może to być łeb w łeb, ale bez to może być np. 20%, a to już dużo. Dlatego warto włączyć cycle exact, to uwzględni choćby optymalizacje w procedurach.
[#55] Re: XPK problem

@cholok, post #38

Kolejny na tapecie to FAST. Generalnie ten paker jest dość dopracowany i zoptymalizowany, ale mode=slow po spakowaniu miał różniące się długości plików. Więc nieco przepisałem kod i teraz jest ok. Mode=speedy też przepisałem, jest teraz sporo wolniejszy, ale też wydajniejszy. Analiza tego pakera pokazała też, że trzeba poprawić nieco poprzednie libsy, więc kolejny update później.
[#56] Re: XPK problem

@cholok, post #55

Znalazłem błąd biblioteki xpkmaster podczas szukania przyczyny zawieszania się depakera xpkCBR0 na procesorze 68000 (nieparzysty adres). Okazało się, że błąd występował, gdy paker zwracał expansion error, wtedy xpkmaster nie pakuje chunka, tylko go kopiuje bez zmian. Problemem był rozmiar domyślnego chunka. Nie może być nieparzysty. Dziwne, bo każdy rozmiar chunka jest zaokrąglany do długiego słowa.
[#57] Re: XPK problem

@cholok, post #56

A kiedy oczęta nasze, przecudnej urody, zobaczą te biblioteki? :D
[#58] Re: XPK problem

@APC74, post #57

Trochę to potrwa. Wróciłem do pakerów typu RLE, ponieważ było sporo niedoróbek. Na razie CBR0, RLEN i FRLE zakończone. Aktualnie FBR2 i jego badziewne mody. Usunę też ograniczenie CPU, ponieważ nie ma tu żadnego zysku. Po tym rzucę update.

Niestety trzeba jeszcze gruntownie przebadać pozostałe libsy. Większość dekoderów mam przepisane w pascalu pod win, więc to pomaga dość istotnie. Wiesz, po zbadaniu nowej biblioteki poznaje się nowe techniki i sztuczki, no i wtedy trzeba się cofać i ulepszać. Zastanawiam się nad usunięciem kodu 020 w libsach xpkLZWx oraz dodaniem lepszych modów w ILZR, RDCN, ACCA. To na pewno potrwa.

Co do wcześniejszego buga, okazuje się, że xpkmaster nie lubi tylko rozmiaru $ffff.
[#59] Re: XPK problem

@cholok, post #58

No i się wyjaśniło :) - zawsze mnie zastanawiało, dlaczego taki np. FAST, czy MASH mają chunka 65536 a nie 65535, jak HEX przykazał. ;)
I jeszcze w temacie nieparzystego rozmiaru - czyli przy np. RAKE (chunk 65535) powinienem zwiększyć chunka, żeby mieć pewność? A pozostałe, z nieparzystymi chunkami jak FBR2, SHRI, SLZ3 (chunk 32767), LZBS, LZWx, TDCS (chunk 327679) itd. można uznać za bezpieczne?
[#60] Re: XPK problem

@APC74, post #59

Może być nieparzysty, tylko różny od $ffff. Jeśli ma $ffff może powiesić się na procesorze 68000, ale tylko wtedy, gdy wystąpi expansion. Nie wiem czemu tak się dzieje, bo xpkmaster używa CopyMem. W każdym razie to był problem xpkmaster. Teraz dla CBR0 dałem $7fff, nieparzysty i jest ok.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem