kategoria: A600
[#31] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@micromars, post #29

Czyli zachowuje się tak jakby przechodziła w letarg, nieużywana i przy próbie ponownego pobudzenia nie wstaje. A pewnie po resecie kompa już jest dobrze?

Czyli to musi być jakiś błąd w wewnętrznym oprogramowaniu Furii (biosie).
[#32] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@micromars, post #29

Pewnie problem ze stykiem.
[#33] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@sanjyuubi, post #30

i MADE IN POLANDOK
[#34] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@sanjyuubi, post #32

Tak mi się wydaje, że Kontakt z CPU znikł, Obraz żółty i system resetuje samodzielnie.
bez Furi funkcja jest, jakby się okazało że jest już po Furii, to ACA620 trafi do tej A600.
Tyle że szkoda tej małej.
Aniołek
[#35] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@micromars, post #34

Wracając do tematu Turbo dla A600:

Jeśli może ci to sprawdźcie mnie czy dobrze "przeleciałem" tematy na forum - do A600 dopałek ostatnio trochę jest i chcąc ją przyspieszyć mamy do wyboru:

1. Stare karty bodaj MTec 620 i 630 - trudno dostępne po okazyjnych aukcjach w cenach pewnie 700-800
2. Nowe ACA 020 i 030 dostępne w Ami sklepach
3. User custom produkcje:
- Furia 020
- Vampire
- coś jeszcze?

Dopiszcie jeśli możecie jak coś opuściłem
[#36] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@xtro, post #35

- coś jeszcze?


9T Made In Poland:)
pisałem o tym #27

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 15:38:50 przez dez3
[#37] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@dez3, post #36

Właśnie. A jak teraz sprawa z Ninetails? Czy możemy liczyć na to samo co ma się stać z FuriąEC020, czyli to co opisane było kiedyś w aktualnościach? Poszła w testy - i co dalej?
[#38] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@amper, post #37

Gdzieś czytałem, że dostępność planowana na święta 2014. Lothrek bedzie wiedział więcej.
[#39] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@amper, post #37

Jeśli chodzi o Ninetails, to sprawa wygląda tak, że to co mam to poskładam dla ludzi z kolejki, a potem (pewnie w nowym roku) zostaną udostępnione gerbery i wsad do cpld, więc będzie można sobie złożyć samemu.
[#40] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@xtro, post #35

Vampirka Igor nie produkuje, bo mu cały czas urząd celny przeszkadza, dał schematy, layouty i wsady dla każdego chętnego przy czym jedynie kilku (w tym Kipper2k - ale mocno zapracowany) za to się zabrało. Dodatkowo pod uwagę można jedynie wziąć aktualnie 2 wsady, wersja 0.1 i wersja 0.2 jako praktycznie 99,9% kompatybilne (1.0 to TG68.C 020-like z cache który właśnie powoduje problemy), najśmieszniejsze, że mimo otwartości projektu nikt poza Igorem nic do oryginału nie dodał! Wszyscy co zdążyli kupić Vampire 600 czekają na phoenix, miał być w 3 kwartale, mamy 4 i ciągle pracują nad nim :(
[#41] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@abcdef, post #40

To że nikt tego nie sprzedaje, nie znaczy, że nikt sobie takiego Vampirka nie złożył.

najśmieszniejsze, że mimo otwartości projektu nikt poza Igorem nic do oryginału nie dodał!

Nie tylko śmieszne ale i śmiechu warte, z drugiej strony dziwne, jak powstawał HxC floppy emulator to latały po ebayach serie po 400zł od naciągaczy. Czyzby kampania antyhandlarzynowa na ppa skutecznie blokowała takie zachowania w przypadku Vampire? ;)
[#42] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@sanjyuubi, post #41

ale w przypadku HxC każdy potrafiący wlutować kilka scalaków w DILach w PCB mógł sobie sprawić HxC za kilkadziesiąt zł....
[#43] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@wali7, post #42

Vampire nie jest trudnym projektem do lutowania, dużo osób od razu szufladkuje takie projekty do trudnych, bo są tam małe nóżki. Tymczasem lutowanie tqfp/lqfp przy odpowiedniej ilości topnika to całkiem prosta sprawa, na forum na pewno znajdzie się kilka osób obytych z takimi układami, sam mam przynajmniej dwóch na myśli.
[#44] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@sanjyuubi, post #43

Czekam na uwolnienie źródeł do Ninetails z niecierpliwością; potem grupowe zamówienie w płytkarni + elementy - oczywiście jak się znajdzie ktoś chętny do poprowadzenia tego przedsięwzięcia (kwestia tańszego źródła podzespołów dla grupy chętnych) - i sam sobie takową polutuję.
[#45] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@amper, post #44

Ja czekam na A6095 :) . Ninentailsem tez nie pogardze :)
[#46] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@sanjyuubi, post #43

Mnie czeka wkrótce pierwsze lutowanie TQFP. Kupiłem pastę z cyną, kupiłem plecionkę, hot aira mam.... zobaczymy co będzie dalej...
Chyba żeby popróbować cienkim grocikiem. Sam już nie wiem.
[#47] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@wali7, post #46

Jaki masz grot?
Chcesz go wlutowac hotairem? :>

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 09:11:14 przez stryker

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 09:12:08 przez stryker
[#48] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@stryker, post #47

Mam w razie czego dosyć cienki grot typu "igła", nie pamiętam jakiej średnicy, bo najczęściej używam takiego lekko spłaszczonego. Ręce mi nie drżą, więc powinienem dać radę...
Oglądałem na youtube trochę tutoriali, ktoś tam wlutowywał TQFP i TSOP hot airem. Ale jak mówisz, ze specjaliści używają cienkiego grota, to zdecydowanie tak zrobię. Miałbyś jakieś praktyczne rady? Dotychczas najcieńszy raster jaki lutowałem, to był SOJ (nie napotkałem na problemy).
[#49] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@wali7, post #46

Jeśli chcesz go wlutować hotairem, to zrób sobie szablon do nałożenia pasty z cyną.

W przeciwnym razie nałożysz jej za dużo i porobią się Tobie zwarcia.

Ja preferuję lutowanie grotem cienkim "igła" lub z mikrofalą. Można sobie taki grot łatwo zrobić z grota ściętego.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 09:27:48 przez jarob

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 09:28:18 przez jarob
[#50] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@jarob, post #49

Podstawa to dobry topnik (dla mnie jedyny słuszny to ALPHA RMA7), i odpowiednio dawkowane lutowie. Ja do lutowania używam grotu, 0,7 mm lekko ściętego. Najpierw topnik na pady potem pozycjonuje układ, lutuje skrajne piny po przekątnej aby się układ nie przesunął, i w końcu lutuje po kilka pinów na raz lekko zwilżonym cyną grotem dokładając co jakiś czas lutowia. Ewentualne zwarcia usuwam plecionką. Lutowanie "igiełką",po jednym pinie, jest dobre do małych układów, a do fpga w obudowie PQFP204 raczej nie praktyczne.
Przymierzam się do zmontowania Vampirka, mam części na 3 komplety tylko płytkę zaprojektować a czasu wolnego mało, ale myślę ze na kolejny SACP będę miał gotowy działający prototyp w mojej wersji.
Pozdrawiam serdecznie
Amiksds
[#51] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@wali7, post #48

Zobacz wali na ten filmik jest on na stronie Vampire, wydaje mi się że użyto tam zwykłego grotu.

Soldering FPGA
[#52] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@amizet, post #51

Co prawda układy z mniejszą ilością nóżek, ale metoda chyba lepsza.
[#53] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@glichtanski, post #52

Koledzy amizet i glichtanski - dobre linki, dzięki!
[#54] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@glichtanski, post #52

Jest lepsza, ale dla rastrów poniżej 5 milsów i tak nie przejdzie. Zawsze będą się robić jakieś zwarcia. Czyli w praktyce wszystko powyżej TQFP100. Można kombinować z maską i pastą, można jak ktoś ma wprawę i dobrego hota z dopasowaną dyszą dać odrobinę cyny na wszystkie pady, oblać topnikiem, ułożyć scalak i dmuchać licząc, że topnąca cyna złapie pady i sama ukierunkuje prawidłowo układ (jak się dobrze zrobi to w 99% tak jest), ale dla 200+ padów to raczej robota dla masochisty. Najprościej robić jak na tym filmiku i drobną plecionką ewentualne zwarcia usuwać.
[#55] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@abcdef, post #54

Ja widziałem na filmiku jak gość ładnie sobie to pastą obłożył i po podgrzaniu cyna bezproblemowo połapała pady.... ale możliwe ze to był SOJ, a nie TSOP. Popatrzę jeszcze po filmikach, ale cieniutki grot to chyba będzie to. Z HotAirem mam praktycznie zerowe doświadczenie.
[#56] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@wali7, post #46

Ja też kiedyś kupiłem pastę z cyną, ale bez szablonu, albo dozownika może być problem przy małych nóżkach. Wciąż preferuję metodę topnik (pasta flux lub żel) + cyna + grot (dłutko, ścięta pod kątem końcówka lub minifala). Hotaira używam tylko do wylutowywania. Przy lutowaniu tqfp100, często wystarczy odrobina cyny na grocie, aby załapać wszystkie nóżki z danej strony.
[#57] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@sanjyuubi, post #56

Pytanie z innej beczki, czy ACA620 koliduje z kątową przejściówką IDE-CF wpinaną bezpośrednio w płytę?
[#58] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@Jacques, post #57

Tak jest za niska.
[#59] Re: ACA 620 vs 630 vs Furia vs Vampire

@Jacques, post #57

Pytanie z innej beczki, czy ACA620 koliduje z kątową przejściówką IDE-CF wpinaną bezpośrednio w płytę?


Rozwiązaniem wydaje się być adapter IDE2CF+ autorstwa kolegi sanjyuubi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem