kategoria: Sprzęt
[#331] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #330

Ależ oczywiście.👍OK
[#332] Re: Gotek - tani emulator fdd

@JaraB, post #331

Czy ktoś z Was w A1200 ma podpiętego gotka jako DF1 ? U mnie w takiej konfiguracji większość gier czy dem się krzaczy przy odpalaniu, wyskakują jakieś artefakty na monitorze itp - nie uruchamia się. Jak tą samą gre z adfa przegram na dyskietkę i odpalę to normalnie wszystko działa ok. Więc to wina gotka ew może jakieś konfiguracji o której niewiem?? np w bootmenu…
Amiga z kikiem 3.0
pozdrawiam
[#333] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #332

Być może ta większość dem/gier nie obsługuje startu z niczego innego niż DF0...
[#334] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #332

Odpal gry/dema ze stacji dyskietek df1. Wtedy będziesz mial odpowiedź na pytanie
Czy to wina gotka
[#335] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #334

tak zrobie, dobry trop...
[#336] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #335

Nie udało mi sie odpalić żadnego dema i większości dem na kicku 3.1 z df1... Musiałem użyć bootselektora ale to na ami500
[#337] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #336

No dokładnie, na floppy DF1 dokładnie tak samo nie działa. Rozumiem że w a1200 taki "sprzętowy" bootselector to już nie taka prosta sprawa jak w A500 ???
[#338] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #337

Rozumiem skąd pytanie, znacznie bardziej elegancko jest posiadać emulator na zewnątrz Amigi, natomiast w środku pozostawić oryginalną stację (też jestem zwolennikiem tego rozwiązania prawdę mówiąc). To jest proste do zrobienia w Amigach, w których układy są w podstawkach (czyli np. właśnie A500, A2000, A3000).

Niestety, w A1200 bez lutowania się nie obejdzie. A płyta główna jest wykonana w technologii SMD, więc raczej sam nie chcesz tego robić.

A najprościej jest w CDTV, która nie ma wewnętrznej stacji, więc stacja zewnętrzna jest stacją DF0, oraz w A4000, która ma boot selector "wbudowany" na płycie, wystarczy podłączyć przełącznik do zworki.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 17:00:52 przez strim_
[#339] Re: Gotek - tani emulator fdd

@strim_, post #338

witam zakupiłem gotek na ebay i mam taki problem że nie działa z moją amigą po
zamontowaniu pendrive z selectorem
pendrive na fat32
selector widoczny zaraz po wejsciu w pena

w czym tkwi problem?
muszę zmieniać soft goteka proszę o pomoc jak to mam zrobić
i jakim kablem
[#340] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #339

Czy pisało, że ten Gotek jest już przeprogramowany? Jeśli nie, to prawdopodobnie trzeba wrzucić mu firmware amigowy. Programator kosztuje około 60 zł + goldpiny. Do tego 2 wysyłki. Później trzeba pobrać firmware. Trzeba przylutować goldpiny a potem dopiero przeprogramowywać.
[#341] Re: Gotek - tani emulator fdd

@pong777, post #340

Lub pendrive nie jest kompatybilny
[#342] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #339

Damian, nie używaj tego pena z gotekiem bo szlag Ci go trafi.
Ja tak rozwaliłem "Goodram" pena, weź innego.
Bo potem jak coś zapiszesz na tym pendrivie to miejsce zajmie ale nie będzie widoczne.
Niektóre peny są wrażliwe i trzeba je wyjmować w trybie bezpiecznego usuwania sprzętu USB.
Gotek, najwyraźniej, nie ma takiej obsługi. Po restarcie amigi, zakładam że masz krzaczki w nazwach plików albo w ogóle ich nie widać.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 05:37:16 przez Kamikadze
[#343] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kamikadze, post #342

witam
zakupiłem dokładnie ten
http://www.aliexpress.com/item/3-5-1000-Floppy-Disk-Drive-to-USB-emulator-Simulation-For-Musical-Keyboad-Black/2017374559.html
nie wiem czy jest przeprogramowany...
Ktoś może napisać jak mam go przeprogramować pod amigę ?

próbowałem z dwoma pendrive i nic nie startuje myślę że gotek nie jest sparowany z amigą
niby zielona kontrolka mruga lecz po chwili widać na a500 żeby zapodać mu dyskietkę
proszę o rady.
Zakupiłem kabel PL2303HX RS232 bo chyba tym zmienia sie softa w goteku tylko jak by ktoś mógł napisać skąd mam go pobrać i jak krok po kroku zmienić byłbym bardzo wdzięczny
[#344] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #343

link

tutaj masz pełny opis co jak gdzie i kiedy :)
[#345] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #343

Na 100% nie jest przeprogramowany. Wszystko jest na stronie łącznie z softem. Proszę wnikliwie przeczytać żeby czegoś nie upalić.
[#346] Re: Gotek - tani emulator fdd

@eross, post #344

dzięki za pomoc będę próbował krok po kroku z linku od kolegi dzięki za pomoc !OK

a czy ktoś jeszcze może mi poradzić jak mam zrobić by gotek odpalał z stacji zewnętrznej ?
ustawiam go na df1 ale chyba ami i tak ciągnie pierw df0

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 16:59:52 przez damian
[#347] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #346

Jaką masz amige ? A ściślej z jakim kickstartem ? W wersji pow. 2.0 możesz wybrać bootowaniez df1 w tzw. early boot menu (oba klawisze myszy wciśnięte przy starcie ami) niemniej nie zawsze jest to działa jak powinno (niektóre gry czy dema są źle napisane i i tak będą sie odwoływać do df0) W ami500 i kicku 1.3 potrzebujesz tzw. bootselectora...

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 17:58:16 przez sunater
[#348] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #347

ami 600 aktualnie mam i tam chcę tego używać
[#349] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #348

jeszcze jedna sprawa jak mam powpinać te kable w goteka skoro tam nie ma wystających pinów do wpięcia nawet by zmostkowac to zworką czekam na rady
[#350] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #349

witam ogarnołem temat ale ni jak nie mogę się połączyć z urządzeniem przez komputer
macie jakieś pomysły pisze żebym zrestartował urządzenie robie to ale nic nie idzie
[#351] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #350

Spróbuj może flymcu. Tym programem co jest w tamtym artykule mi tez nie chciało iść
[#352] Re: Gotek - tani emulator fdd

@eross, post #351

sprawa ogarnięta poleciało przez flymcu
dzięki Panowie

mam jeszcze jedną sprawę mianowicie próbowałem wypiąć taśmę od dysku i zostały mi 3 piny w taśmie chyba coś już im dolegałem zna ktoś speca z okolicy zawiercia który mi to ogarnie?

bo zawaliłem na całego :(
[#353] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #352

3 piny z czego ? z kontrolera amigi czy z gotka ? które dokładnie ? Bo możesz mieć szczęście i nie są potrzebne...
[#354] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #352

Jak te piny się urwały, to masz i kondensatory do wymiany, bo to elektrolit wylany z nich podgryzł te piny.
[#355] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarob, post #354

3 piny plyty głównej od amigi do mocowania dysku twardego
zna ktoś kogoś kto mi to ogarnie bo szkoda mi tej a600
własnie nie wiem czy to z mojej winy czy już sprzęt skorodowany jutro zobaczę to pod lupą ewentualnie zrobie zdjęcie makro

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 22:57:23 przez damian
[#356] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #355

Ja to mogę ogarnąć. Tyle tylko, że mieszkam dość daleko od miejscowości, którą wymieniłeś
[#357] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarob, post #356

ile cenisz za taką usługę ?
[#358] Re: Gotek - tani emulator fdd

@damian, post #352

Dawno temu mieszkalem w Siewierzu i znam tam dobrego speca od wszelakiej elektroniki. Jak uda mi sie ogarnac jego numer to Ci podesle.
[#359] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Kamikadze, post #342

Słuchaj: Tryb bezpiecznego usuwania sprzętu USB (Pendrive, dyski twarde), tak naprawdę ważny jest tylko wtedy, gdy w Windowsie chociażby jest włączona funkcja buforowania. Wtedy, gdy czy Windows na pendrive czy dysk twardy zapisuje coś z opóźnieniem, czy antywirus zaczyna go sobie skanować, wtedy nie da się go wypiąć. Jak tę opcję wyłączymy, to wtedy można by z marszu wypinać. A Gotek takich wynalazków nie ma.
[#360] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

Czy Gotek współpracujący z Amigą, oprócz obrazów ADF (880KB) potrafi używać obrazów dyskietek PC 720 KB (czytanych np. przez amigowego CrossDOSa)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem