kategoria: Sprzęt
[#421] Re: Gotek - tani emulator fdd

@BlackTiger, post #420

Trochę z innej mańki

Wczoraj grałem w Street Rod na Cortexie, zauważyłem że ładnie zapisuje wielokrotnie stany gry na drugim dysku od gry (nic się nie kaszaniło).

Dodatkowo jak grałem w Test Drive 1 to zauważyłem że zapisały się moje wyniki HIGHSCORE...czy to normalne że gotek samodzielnie ingeruje w obraz adf?
Mój wynik widziałem nawet po resecie gotka
[#422] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Cadderlik, post #421

Gotek z Cortex zapisuje pliki, ale jest bardzo "wybredny"
Czynność ta nie zawsze przebiega poprawnie i to zależy co i jak sie nagrywa.
Widocznie obie gry robią to w taki sposob ze firmware się "wyrabia"
[#423] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #422

Nowy firmware HXC:

3 August 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.5.4a
- Amiga : Extra Disk change delay added. Solve some disk change issues (Protracker 3.15, Defender of the Crown,...).
[#424] Re: Gotek - tani emulator fdd

@lysyzastary, post #423

I2C musi być 16x2 czy 20x4 też się nada?
[#425] Re: Gotek - tani emulator fdd

@snifferman, post #424

Jak bedzie zgodny z HD44780 to sie nada tylko reszta moze byc pusta po prawej stronie.
[#426] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Cadderlik, post #421

Wybiłem się parę miesięcy z tematu, a na AmiParty zapomniałem pognębić o to ludzi .
O co chodzi z tym firmware'em HxCFloppyEmulator ? W jaki sposób można go zainstalować na goteku ? Lepsze to od "softu" Cortex ? Z góry dzięki za rozjaśnienie tematu
[#427] Re: Gotek - tani emulator fdd

@MarX, post #426

Bardziej kompatybilne z grami. Cały czas rozwijane. Nie ma problemów z sejwami/zapisem na dyskietkach. Jeden Gotek pasuje do Atari/Amigi/Amstrada. W planach obsługa formatów HD oraz PC. Czyta HFE/ADF/IMG/DSK. Dużo lepszy i bardziej kompatybilny z Ami soft do zarządzania. Upgrade z pendrivea - nie trzeba mieć programatora.
Miałem na miejscu bazarek spod lady :P można było przetestować i kupić.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:14:41 przez pong777
[#428] Re: Gotek - tani emulator fdd

@pong777, post #427

o fajnie, dzięki za odpowiedź. A skąd można ściągnąć hex'a z tym softem? Są jakieś różnice w kwestii przeprogramowania Goteka ? Czy wystarczy postępować identycznie jak podczas programowania softem Cortex ?
[#429] Re: Gotek - tani emulator fdd

@MarX, post #428

HxC jest płatny i trzeba najpierw napisać do autora na adres hxc2001@free.fr z prośbą o utworzenie konta login/hasło oraz wpłacić na adres PayPal: jeanfrancoisdelnero@free.fr kwotę 10E.
Jeff odpowie przysyłając link do specjalnego programu flashującego, który należy pobrać i uruchomić wpisując jako login i hasło dane z maila.

Oczywiście 1 raz trzeba mieć programator.

Potem wrzucamy na pendrive pliki, które wskaże nam Jeff w mailu. Na wyłączonym kompie wkładamy pen i trzymając obydwa przyciski na Goteku wciśnięte uruchamiamy komp, czekamy 5 sekund i zwalniamy je.

Upgrade trwa około 8 sekund. Po tym procesie powinniśmy zobaczyć pozycję 000 na wyświetlaczu i powinien wystartować soft do przypisywania do slotów plików z pena.

Jak ktoś nie ma programatora/cierpliwości/PayPala/znajomości angielskiego w piśmie to może odszukać moją aukcję na Allegro i kupić tam gotowca.
[#430] Re: Gotek - tani emulator fdd

@pong777, post #429

pong: jeśli mam kupionego od Ciebie Goteka z Cortexem, to mogę go jeszcze przeflashować na HxC czy pozostaje jedynie zakup nowego, jeszcze nieflashowanego emulatora ewentualnie gotowca?
[#431] Re: Gotek - tani emulator fdd

@charliefrown, post #430

Można flashować we własnym zakresie bez utraty gwarancji. Tylko trzeba mieć programator. Można do mnie podesłać zrobię to za:

1) robota - gratis
2) 42 zł soft
3) wysyłka do mnie na swój koszt
4) odsyłka do klienta - 10 zł

Na tych warunkach zrobię to każdemu kto ode mnie kupił + Forumowiczom z PPA.
[#432] Re: Gotek - tani emulator fdd

@pong777, post #431

nowy update, testował już ktoś po cisza w temacie
nie jestem tylko pewien czy to do amigi czy do atari
ostatni update robiłem w maju..

13 September 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.6.0a

- Low level write layer redesigned : Some write issues solved.
- 2 digits display detection issue corrected.
- HFE : Index timing changed/corrected.
- Select button added at the JA jumper position.
This additionnal button and the I2C LCD screen allow you to freely
select a file image without the indexed mode or any selector software.
- Indexed mode : "Previous"/"Minus" button repeat rate reduced.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 12:58:30 przez BlackTiger

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 12:59:30 przez BlackTiger
[#433] Re: Gotek - tani emulator fdd

@BlackTiger, post #432

Przeczytałem temat i w sumie nie znalazłem informacji, która mnie interesuje (albo ją przeoczyłem) Ciągle w temacie przewija się update HxC. Co z Cortexem? Jest opcja update tego firmware? Nie mogę znaleźć żadnych linków z ewentualnym updatem. Jeżeli się mylę prośba o sprostowanie.
[#434] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #433

Cortex nie jest już wspierany i update nie będzie. Autor się zdenerwował na byznesmenów.
[#435] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Architect1200, post #434

Oki dzięki, w takim razie wszystko jasne. Macie jakieś namiary na ostatni update, który w ogóle się pojawił? Goteka mam około 1,5 roku i może jakiś ostatni Cortex jest nowszy niż jaki mam obecnie wgrany.
[#436] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #435

Tu masz wszystkie update jakie wyszły: http://cloud.pcdeb.pl/index.php/s/nhRUOiD1bg3OrRd
[#437] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #275

Pytanie amatora - jak mogę stworzyć obraz dyskietki z modułami do odtworzenia w Pro trackerze? Domyślam się że za pomocą Emulatora na PC, jeżeli tak to jaki polecacie? Dzięki.
[#438] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #437

WinUAE. Pracuję nad programem na PC, który po przeciągnięciu pliku z PC w "kwadracik" na PC wygeneruje ADFa gotowego do użycia w Goteku w Amidze.
[#439] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #437

Potrzebujesz pusty ADF a kopiowanie wykonasz pod win za pomocą dodatku ADFVIEW lub ADFOPUS
[#440] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #439

Zdecydowanie polecam ADFview, którym można też utworzyć pusty obraz ADF. Ogólnie to w tym wątku są wymienione inne przydatne programy pod Windows.
[#441] Re: Gotek - tani emulator fdd

@RomanWorkshop, post #440

Dzięki! Poradziłem sobie.
[#442] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

Hejka,

szybkie pytanie. U chińczyków widzę dwie wersję (modele) goteków: SFR1M44-U100 i TB02400. Wiem, że pierwszy działa, bo już go przerabiałem. Ten drugi wygląda identycznie, ale jest tańszy, tylko czy on na pewno będzie współpracował z Amigą ? Oto jest pytanie.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 11:22:22 przez MarX
[#443] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

W sobotę przywiozłem od znajomego Amigę 500.
W stanie bardzo nieciekawym. Zasyfiona na maksa.
Umyłem obudowę. Przemyłem dokładnie płytę i układy izopropanolem.
Klawiaturę zostawiam na później bo z nią roboty będzie najwięcej.
A500 ma płytę rev 6
Stacja chinon taka z 1,5x grubsza niż te z A600 i A1200 (nie siedzę w A500 więc się zdziwiłem)
Stacja cyka i coś tam czyta tyle że błędy.
Teraz do rzeczy.
Podpiąłem goteka cortex wyjętego przed momentem z A500+ (rev 8a) i nie działa.
Znaczy gotek widzi pena. Można zmieniać numery dysków, ale nie bootuje.
Normalnie po sekundzie zaczyna świecić dioda kontrolna i ładuje. A tu tylko obraz kicka 1.3
O co może chodzić, że flop pracuje, startuje a sprawny gotek nie??
Help
[#444] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #443

Dyskietki/obrazy w ffs.
Jeśli rusza obraz z managerem do hxc to wszystko jest ok.
Spróbuj ten obraz dać na kolejne numery slotów i sprawdź czy amiga z nich rusza.
[#445] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #443

sprawdź czy zworka DF0: DF1: jest dobrze ustawiona. Może się w trakcie pzrekładania coś obluzowało lub zworka wypadła?
[#446] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Stoopi, post #445

Dyskietki/obrazy w ffs.

To akurat cortex więc adfy.
Ale manager spod 000 też nie bootuje.
Zwykle jak coś było nie tak to LCD wyświetla - - - (odwrotnie podłączona taśma, niekompatybilny pendrive)
Tu jest niby w porządku, gotek widzi obrazy.
Zworka też na miejscu bo chwilę później włożyłem go do A500+ i od razu działa jak powinien.
Gotek zawsze był dla mnie plug&play więc stąd moje zdziwienie :(
Może to jakiś myk jak w kicku 3.1 i hdd że trzeba poczekać 15 sekund, ale to mało prawdopodobne

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 10:45:12 przez movin
[#447] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #446

Kick 3.1 czeka najpierw na dyski twarde (muszą się rozkręcić), dopiero jeśli po timeoucie się nie pojawią, startuje ze stacji.
Ale jeśli po odczekaniu nic się nie zmienia tylko pokazuje się ekran startowy z dyskietką, to możliwe, że uszkodzeniu uległy jakieś kości na płycie (CIA?) i kontroler stacji nie działa właściwie.
[#448] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #443

Czasem uszkodzenie jest banalne jak zaśniedziałe styki taśmy.
Pendrajwa używasz tego samego, co w poprzedniej Amidze - nie robiłeś jego kopii?
[#449] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #448

Pen ten sam. Z resztą soft wrzucałem na niego przez A600 z gotekiem więc kolejny konfig na którym działa.
To może faktycznie być jakiś kontroler fdd (który to chip?)
To też jakieś info dla mnie bo nie wiem ile dać znajomemu za tą A500.
Wiem, że trochę mniej.
W sumie jej nie potrzebowałem, ale żal było patrzeć jak miała gnić w szopo-garażu.
[#450] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #449

Witam
Specjalistą nie jestem, ale miałem podobne zdarzenie, Gotek działający na 500+ po podłączeniu do A600 nie działał, Pomogło dopiero wgranie "dziewiczego" pliki selector.adf.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem