kategoria: Sprzęt
[#451] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jarkeczek, post #450

Ten sam gotek w podłączony kolejno do A500+ -> A600? (coś jak u mnie A500+ -> A500) ?
Czy dwa różne goteki?
Też spróbuję świeżego selectora.
[#452] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #446

FFS to fastfilesystem, którego nie łapie kick1.3 na dyskietkach
Wiec jeśli adf są w tym formacie to a500 tego nie lyknie
[#453] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #452

Ok, zawsze warto się czegoś dowiedzieć, ale to raczej nie to bo mam w A600 1.3/3.1 i śmiga na tym pierwszym aż miło.
[#454] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #453

Gdybyś to napisał ( o kick1.3 i a600) na początku to moja odpowiedzią byłoby, wadliwa taśma fdd lub/i uszkodzenie Amigi.
[#455] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #453

KS 1.3 można spaczować, żeby łapało FFS. Możliwe, że tak właśnie masz zrobione w A600.
[#456] Re: Gotek - tani emulator fdd

@perinoid, post #455

KS1.3 łapie ffs, ale tylko dla dysków twardych i może z nich zabootowac
Kick 1.3 nie wystartuje z dyskietki ffs, ale odczyta i zapisze dyskietki w tym formacie, po uruchomieniu odpowiedniej mountlisty.
[#457] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #456

Panowie, ale jestem pierdoła!
Grzebałem wczoraj około północy.
Dziś od rana piszę o pomoc na forum.
Wróciłem do domu patrzę na czarnego goteka a tam zworka na DF1.
Po prostu kupiłem kiedyś czarnego i nieskutecznie walczyłem z nim w zewnętrznej obudowie jako DF1 dla CDTV.
CDTV sprzedałem a goteka dużo później wrzuciłem do A500+ z kickiem 3.1
Jej to różnicy nie zrobiło, ale A500 z 1.3 już tak.
Dzięki za pomoc OK
[#458] Re: Gotek - tani emulator fdd

@movin, post #457

To nie dziwie się ze nie zadziałało na cdtv, jeśli zewnętrzny napęd dla niego to df0 a nie df1.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem