kategoria: Sprzęt
[#121] Re: Gotek - tani emulator fdd

@janekdrukarz, post #120

Panowie Gotek chodzi pięknie tylko jest 1 problem, na karcie z ppc i 060 dopóki nie wyłączę przy bootowaniu blizzarda to ...... tylko napis selector failed error i coś tam. Wiecie coś więcej na ten temat? Fajna i nie droga zabawka (gotek 14 funciaków z przesyłką programator 2 funty) ale trochę kiszka że u mnie z 060 nie bangla. Czyzby w selectorze powinny byc biblioteki do 060 a ich nie ma?
[#122] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #121

Dodam jeszcze ze z ami1200 i blizzardem 1220/4 działa wybornie.
[#123] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #121

Widocznie program SELECTOR nie dziala poprawnie z 060.
Musisz napisac do autora, zeby to poprawił.
[#124] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #121

zrob tak:
dodaj do selector.adf plik cpu.
z bootmenu wymus start bez s-s
wpisz w cli
cpu nocache
potem
selector.exe

napisz czy zadzialalo.
jesli tak, to zmodyfikuj odpowiednio s-s w selector.adf
[#125] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

witam, zabralem sie za flaszowanie goteka ktory kurzyl sie juz ze 3 miesiace. no i mam problemik. mam taki konwerter ttl na rs232, jak ten na zdjeciu:

no i nijak nie wykrywa mi to goteka. to normalne? kupic cos na usb? mam szarego goteka z 3 cyframi na wyswietlaczu. nie chce mi sie czekac miesiac na programator i mam nadzieje ze uda mi sie z tym co mam. do rs232 podlaczam rx i tx a do usb mase i 5v. czy napiecie z usb jest wystarczajace do zasilenia goteka?
[#126] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #125

jakiego oprogramowania uzywasz ?
czy przy podlaczeniu do GoteKa zastosowales sie do zaleceń autora amigowego firmware (rx do tx i tx do rx) ?
[#127] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #126

tak skrzyzowalem rx i tx. probowalem flash loadera i flymcu. ten pierwszy nie wykrywa goteka pomimo ze robie reset. probowalem juz rozlaczac na chwile boot0 i resetowac w takim stanie. nic. flymcu wykrywa mi programator na com1 ale jak robie readchipinfo to leci do 300 i mam timeout (zmienialem rozne ustawienia rts/dtr/isp).
[#128] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #127

W ogóle ten adapter działa?
Test na ECHO działa?
[#129] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #127

A polaczenie BOOT0 masz zrobione ?
W czasie readchip sprobuj poruszac kable rx i tx przy emulatorze. Przypuszczam niedobry kontakt kabel-GoteK
[#130] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #125

Cześć, wydaje mi się że problem leży po stronie tego interfejsu. Nie ma on podłączanego zasilania z zewnątrz (przynajmniej na tym zdjęciu nie widać) więc ten scalaczek (konwerter RS-TTL) bierze penie zasilanie z portu szeregowego z któregoś z pinów. I tu właśnie pojawia się problem bo jak program do flaszowania nie wystawi odpowiedniego poziomu na odpowiednim wyjściu portu szeregowego to interfejs ten nie będzie działał (brak zasilania).
Ja zrobiłem sobie podobny interfejs na układzie MAX3232 a zasilanie do niego wziąłem z portu USB i działa bezproblemowo.
[#131] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #128

11111olo > adapter dziala bo go kiedys uzywalem do flashowania liteon'ow w x360
Norbert > do boot0 i reseta wlutowalem sobie 4 goldpiny i zworkami to zalatwiam to chyba jest ok. sprobuje znalezc jutro czas i przelutowac kable
dolek > tak jak wspominalem adapter kiedys dzialal ale z pecetem stacjonarnym a teraz usiluje go uzywac z laptopem. to moze byc problem zasilania interfejsu?
[#132] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #131

Laptop ma port RS232? Jak tak to musi być jakiś bardzo stary.
A może używasz jakiś przejściówek USB - RS232?
[#133] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #132

mam starego laptopa z rs232
[#134] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #133

Jaki scalak jest w tej przejściówce?
[#135] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #131

Tylko 4 goldpiny?
Wedlug tego co piszesz powinienes miec wlutowane 6?

A próbowałeś zrobic tak jak napisalem? (wciskac readchipinfo i poruszac przewodami tx rx przy goteku)
[#136] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #135

Serio tak byś zrobił?
Super rady aż ręce opadają. Tu nie ma co ruszać przewodami tylko podłączyć aby to miało "ręce i nogi". Jak tak zrobisz to musi ruszyć programowanie.

Oczywiście test na ECHO zrobiłeś?
[#137] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #136

serio, serio.

Najprostrzy sposob na znalezienie błedu montażu/połączenia.
[#138] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #131

Zrób na FlyMcu a nie na tym programie który podaje autor. Mam 2 interfejsy i tylko na FlyMcu zadziałały.
[#139] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #138

On uzywał FlyMcu. Pisał o tym wczesniej.
Podejrzewam brak odpowiedniego zasilania lub zły styk połączeń.

#jarek72
Czy podczas programowania wyswietlacz Goteka jest wygaszony?
Robiles test ECHO ?
[#140] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #139

RX i TX mam do goteka przylutowane (Boot0 i reset na zworkach).
olo11111 > ten test echo chyba mi nie dziala ! nie mam zwyklego hyperterminala na tym kompie wiec sciagnalem sobie putty. i tam jak w opcjach zmienie "local echo" na "force on" to wpisywany tekst sie w oknie pokazuje ale jak zostawie na "auto" to kursor nie drgnie. to znaczy ze interfejs dziala? do wyciagania klucza z liteona dzialal (dawno i z innym kompem). interfejs jest na max232
[#141] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #140

Jak piszesz i tekst w oknie terminala się pojawia to działa.
Mi tak działały 2 chińskie przejściówki z usb na rs ale żadna nie chciała gadać z gotkiem.
Napisz jaki tam siedzi scalaczek lub gdzie kupiłeś tą przejściówkę.
[#142] Re: Gotek - tani emulator fdd

@11111olo, post #141

tak jak wczesniej napisalem tam jest max232. na plytce jest chyba miejsce na podlaczenie zasilania. to zeby adapter zasilac z zewnetrznego zrodla czy zeby zasilac programowane urzadzenie z rs232? bo szczerze powiem ze podlaczylem tam 5v z usb ale to nic nie zmienilo :(
olo > kupiles niedawno jakis USB>RS ktory ci dziala? przyslij mi linka do ebaya albo allegro. kupie i bede sie modlil zeby dostac taki sam

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 20:06:55 przez jarek72
[#143] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #142

Jeżeli chodzi o konwerter RS-USB to szukaj na układzie FTDI np. link
[#144] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #140

To znaczy, że nie działa. Włączone echo daje tylko to, że wyświetla się znak, który wciskasz na klawiaturze, gdy echo jest wyłączone, to wyświetlają się znaki, które terminal odbiera. W trybie auto zazwyczaj echo jest wyłączone i błędem jest włączanie echa, bo można się pomylić, gdy echo jest włączone to dany znak powinien się wyświetlić dwukrotnie, raz jak wprowadzony znak z klawiatury, a drugi jako odebrany przez port COM, jeśli wyświetla się tylko jeden znak, to jest to ten odebrany z klawiatury. Można to łatwo sprawdzić, poprzez rozłączenie RX i TX. Twój interfejs nie ma zewnętrznego zasilania, port COM też nie ma żadnego pinu zasilającego, a to znaczy, że działanie twojego interfejsu jest uzależnione od programu jaki z niego korzysta, a także komputera, jeśli działa na jednym to nie znaczy, że będzie działać na drugim.

Interfejsy na USB do starszych telefonów często były konwerterami na RS232TTL (Tx i Rx).

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 07:24:48 przez sanjyuubi
[#145] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jarek72, post #142

Kupilem za 2.5$ kabel USB-TTL i dziala z FlyMcu.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 09:25:35 przez Norbert
[#146] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #145

Krótko zwięźle i na temat, zastanawiam się nad kupnem gotowego i zaprogramowanego Goteka od kolegi olo, jednak chciałem się zapytać szanownej społeczności jak wygląda sprawa kompatybilności goteka z grami i amigą oraz jak wygląda sprawa robienia save'ów za pomocą goteka (jak pamiętam z dzieciństwa to gry na amigę wykorzystywały dodatkowe dyskietki na których zapisywano stan gry)
[#147] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #146

Zapytam jeszcze, jaka największa pojemność może mieć pendrive do goteka?
[#148] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #147

Różnie.
Najwyzej odeslesz emulator gdy twoj pendrive nie bedzie wspolpracowal.
[#149] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #148

Chyba nie kumam, jak pendrive nie zadziala to raczej wina zlego sformatowania. Dla mnie najwazniejsza kwestia sa save'y i kompatybilność z amiga i grami, wiec ponawiam pytanie jak to wyglada. I o czym pisałes "różnie"?
[#150] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #149

nie kazdy pendrive dziala. - odpowiedz do " róžnie"
wystarczy poczytac na stronie autora amigowego firmware.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem