kategoria: Sprzęt
[#151] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #150

A podałbys linka do amigowego firmware?
[#152] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #151

[#153] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jerry33, post #152

Dzieki tez udalo mi sie chwile temu znalezc, jednak szukanie informacji w komentarzach jest ciut mozolne zwlaszcza w obcym jezyku. Prosilbym dlatego uzytkownikow dzialajacego goteka o wypowiedz na temat funkcjonowania urzadzenia.
[#154] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Sosabowski, post #121

Na Apollo 1260 gotek śmiga, selector też a nie dodawałem żadnych bibliotek.
[#155] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #153

U mnie gotek nie lubi Kingstonów DataTravel 100 i jednego czytnika kart noname. Poza tym bez problemów -choć zdarzało mi się już dwukrotnie że "głupiał" i musiałem na nowo wgrywać plik selektor.adf - ale to najprawdopodobniej moja wina - resetowałem amige przy "aktywnym" gotku -dioda świeciła...
Swoją drogą ciekawie się wtedy zachowywał - sypał błędami odczytu/zapisu zarówno na 000 jak i każdej innej pozycji :P
[#156] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #155

Ok dzięki a jak z samymi grami czyta i zapisuje save'y bez problemu? Nadal tez nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na temat, czy da się za pomocą emulatora stworzyć plik adf dyskietki do zapisu stanów gry?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 16:09:33 przez Szynsz
[#157] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #156

Nie da się. Najpierw musisz za pomocą programu odpowiednim numerom przypisać obrazy dyskietek.
[#158] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jerry33, post #157

Jednakowoż gdybym miał obraz dyskietki .adf z przypisanym numerem to jest możliwość sformatowania jej pod save'y?

Chce wiedzieć po prostu czy da się robić zapisy za pomocą Goteka?
[#159] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #158

Jak wynika ze strony autora firmware:

"Actual main features of this firmware :

- Read & Write 880KB ADF Files.
- USB Key support.
- FAT12,FAT16 & FAT32 support, Subfolder support.
- Amiga software to select the ADF files on the USB key.
- Tested on A500 & A600. Should work on all Amiga"

Powinno się dać.
[#160] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Szynsz, post #158

Pod wb formatować się da ale pod gry to nikt ci nie napisze że na pewno się da. Gier jest bardzo dużo i raczej nikt tego nie będzie testował. Jest jeszcze hxc za 250 do 400 zł w zależności od wersji. Tam powinno wszystko działać.
[#161] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jerry33, post #160

No to wszystko jasne, dzieki
[#162] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jerry33, post #160

Wiecie może dlaczego nie mogę odpalić na goteku/czysta Amiga 600, dema State of the Art ?
Pokazuje się białe tło, a kontrolka pokazuje, że demo ciągle się wczytuje ...
Sprawdzałem na pendrive z Sandiska i na zew. dysk usb 1tb i to samo.

Tak samo z Superfrog, pokazuje się czerwone tło i tyle.(spr. na winuae z tą samą konfiguracją i kickstartem 37.000 i smiga)

Wina pendrive ?
[#163] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sajdor, post #162

Jaka wersja softu gotka ?? U mnie na kikiu 37.299 działa zarówno superfrog jak i state of the art
[#164] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #163

najnowsza 105a
[#165] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sajdor, post #164

Pytanie: czy emulator działa z A1200?

Mam następującą sytuację: Gotek z wymienionym softem 1,05a - podłączony pod A500 działa bez problemu.
Podłączony do A1200 nie jest w ogóle widziany przez Amigę - na ekranie cały czas obraz "wkładanej" dyskietki.
Sprzęt to: A1200(Escom) rev.2B, kick:3,1 (40.068). Zastąpiona Gotekiem stacja dysków działa poprawnie.

Ktoś może miał taki przypadek i jakoś poradził sobie z problemem?
[#166] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Xavery, post #165

czy przypadkiem tasmy fdd nie podpiąłeś odwrotnie ?
innym powodem moze być to ze plyta ESCOM "nie ma" sygnału READY dla stacji.
[#167] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #166

Wydaje się że kabel podłączyłem poprawnie - zwracałem na to uwagę bo złącze w Goteku ma wszystkie piny (złącze na płycie nie ma chyba trzeciego).
Dlatego sprawdzałem numerację pinów na Goteku (za pierwszym razem podłączyłem odwrotnie - zaświeciła się dioda FDD na Amidze i świeciła w sposób ciągły). Ale sprawdzę jeszcze raz.
A jeśli powodem jest brak sygnału READY to czy da się coś z tym zrobić?
[#168] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Xavery, post #167

W którymś MA było napisane jak "naprawić" A1200 by Escom, aby działała z amigową stacją dysków. Pewnie znajdziesz opis też w G.
Z tego co pamiętam to podciągało się potrzebne sygnały z gniazda zewnętrznej stacji dysków.
[#169] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Xavery, post #165

sprobuj starszych wersji firmware.
[#170] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #169

Jest progres szeroki uśmiech
Po dokonaniu modyfikacji:
http://www.softpres.org/article:hard:fixing_the_amiga_technologies_a1200_fdd_connector
Amiga widzi Goteka - SELECTOR robi swoje - ale ...
Ładuje gry ale działają właściwie tylko ich intra - gdy rozpoczyna się wczytywanie już konkretnie gry zatrzymuje się na screenie z ładowaniem albo się zwiesza i resetuje.
Gdzieś po drodze spotkałem jeszcze opis wstawienia w taśmę łączącą MB z napędem dyskietek diody (pomiędzy 1 i 10). Zanim jednak potnę taśmę zapytam czy to jest powodem takiej sytuacji?
[#171] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Xavery, post #170

Czy pod WB GoteK dziala poprawnie ?
Dyskietki dosowe startuja bez problemu ?
[#172] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Xavery, post #170

[#173] Re: Gotek - tani emulator fdd

@TUPCOM, post #172

Tak to ta przeróbka której dokonałem.
WB działa poprawnie - załadowany właśnie przez Goteka.
Ale z grami ciągle problem opisany wcześniej.
[#174] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Xavery, post #173

Witam. Kilka błędów które wyłapałem i jak poradziłem sobie z nimi:

1. Gry się zawieszają i wyskakuje komunikat guru z błedem Softwarowym.
Jeżeli używamy Amigi 600 lub 1200 czyli z ROM-em 2.0 i wyższym pomaga zaniżenie wersji ROM-u do wersji 1.3. Przed gra która się zawiesza wystarczy wgrać dyskietkę zaniżajaca ROM do wersji 1.3. Lub jeżeli mamy przełącznik Kickstart-ów przełączyc się na Kickstart 1.3.

2. Emulator zawiesił się na grze i nie można przełączyć stacji na inny obraz adf.
Wgrać trzeba ponownie na Pendrive plik Selector.adf.

3. Po uruchomieniu menu z pod 000 (Selector.adf) po wybraniu gier nie można zapisać naszego wyboru. Komputer resetuje się i uruchamia się ponownie w menu (000).
Błąd wystąpił u mnie na Amidze 500 z ROM-em 1.3. Próbowałem podmiany pliku Selector.adf na inny - nic nie pomagało. Nie zapisywało przypisanych gier pod cyfry. Pomogła zmiana wersji Kickstart-u na wersje 2.0 (mam przełącznik). Po zapisaniu wybranych gier pod Kickstart-em 2.0 pod 1.3 wszystko wróciło do normy.
[#175] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #174

ad.1
Prędzej to wina gier niż GoteKa.
No chyba ze na standardowej stacji nie trzeba przestawiac sie na kick1.3
ad.2
Czy bez resetowania komputera/gry pomaga wgraniu nowego selektor.adf , aby "odwiecic" emulator stacji dysków?
[#176] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #175

ad. 1. Fakt wina gier, ale napisałem o tym aby w razie problemu z resetem i ramka guru z błędem Softwarowym - najpierw sprawdzić grę która nam nie chodzi pod Kickstart-em 1.3.

Miałem sytuacje, że gra Lotus II gdy było mało gier na Pendrive dałbym sobie rękę uciąć, że działała na Amidze 600 (ROM 2.0), a po pewnym czasie przestała działać. Przełożyłem więc Gotek-a do Amigi 500 z ROM 1.3 - działa, przełączam 500-ke na ROM 2.0 - nie działa.
Wgrywam wiec pod ROM-em 2.0 dyskietkę zaniżającą Kickstart do 1.3 - gra działa.
Nagrałem wiec obraz ADF z grą na dyskietkę - sprawdzam na 600-ce - nie działa z dyskietki.

ad.2 Trafiłem na jakąś grę która zawiesiła stacje tak, że nie dało się przełączyć jej na inny obraz nawet po wyłączeniu i włączeniu ponownym zasilacza. Niestety gry nie pamiętam, która to była, jak trafię na nią ponownie to napiszę.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 21:45:43 przez robertos231
[#177] Re: Gotek - tani emulator fdd

@jerry33, post #157

Nie da się. Najpierw musisz za pomocą programu odpowiednim numerom przypisać obrazy dyskietek.

eee, to lepiej że kupiłem HxC z wyświetlaczem. Co do niemożności odczytania niektórych dem i gier przez emulatory: widać taki ich urok. U mnie na HxC nie chce chodzić World of Commodore.
[#178] Re: Gotek - tani emulator fdd

@QkiZ, post #177

Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.

Do czego jest ta czerwona dioda (obok zielonej) schowana pod obudowę??
[#179] Re: Gotek - tani emulator fdd

@glon, post #178

przypuszczam ze do innej wersji (firmware) tego emulatora. a jest ich kilka
[#180] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #179

Znasz jakieś strony z innym firmware dla tego emulatora.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem