kategoria: Sprzęt
[#211] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #210

No troszkę zastanawiające a opis aukcji widziałem i to co tam piszę też widziałem.

Olo mi zaproponował że mi przeflaszuje za darmo, jak mu wyśle ale nie napisał nic o zmianach.

Czyli na razie zostane przy 1.05a.

Bardziej interesuje mnie to co napisał posylus w pierwszym poście
"Faktycznie wspiera odczyt i zapis adf-ów 880kB"


U mnie za bardzo nie wspierał zapisu, z tego wynika że zapis działa, muszę to sprawdzić.



Co do Autora projektu to nie wiem na co liczył, mamy 2014 nie 1992 reali są trochę inne niż kiedyś.

Przeciętnego Kowalskiego nie obchodzi Firmware, tylko produkt finalny. I co teraz... Jak Firmware jest udostępniony.

I w ogóle co tam trzeba jeszcze zmienić, updatowanie Firmware nie będzie chyba trwało do 2068 jeszcze parę zmian i będzie w miarę zjadliwy.

Wydaje mi się że Autor powinien określić ile chce Euro za kolejne Aktualizacje i tyle...

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 18:04:01 przez amizet
[#212] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #211

Mój Gotek nie zapisuje dyskietek z poziomu WB za pomocą TSGUI zgrywa obraz do postaci adf i przy próbie nagrania wyskakuje błąd No.21
[#213] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #210

Każdy może mieć wersje 1.06. Wystarczy w HEX Edytorze w pliku .hex znaleźć wartość 312e303561 (jest pod koniec pliku) czyli "v1.05a" i zmienić na 312e303620 czyli "v1.06 " i na tym ta poprawka polegała, bo nigdzie nie ma wzmianki o nowym firmware.

Olo nie podeśle pliku bo po porównaniu plików wyjdzie, że niczym innym niż tym co wyżej napisałem się nie różnią.

Na aukcjach można ściemniać, ale kolegom z forum?



Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 08:57:15 przez robertos231
[#214] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #213

wydaje mi się, że wersja v1.06 nie zrobi już na nikim wrażenia, co innego wersja 1.07 ;)
[#215] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #213

kolegom ?
[#216] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #215

No ziomy wiesz cztery lata w jednej klasie
[#217] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #216

Przecież kolega robertos231 użył poprawnie liczby mnogiej, więc o co chodzi?
[#218] Re: Gotek - tani emulator fdd

@BULI, post #217

Spytaj się Norbert-a czemu napisał kolegom z pytajnikiem wtedy będziesz wiedział.
[#219] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #218

A spytam się Ciebie, co chciałeś powiedzieć przez swój wpis?
[#220] Re: Gotek - tani emulator fdd

@BULI, post #219

Może chodził z nim do liceum, cztery lata trwa liceum, już wiesz.
[#221] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #220

He, he spokojnie myślałem, że odnosiłeś się do jakichś konkretów, ale teraz już wszystko jasne
[#222] Re: Gotek - tani emulator fdd

@BULI, post #221

Zwykłą przenośnia parafraza czy jakoś tak ok, racja
[#223] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #213

Taki myk mam ułatwiający korzystanie Goteka. Nie wiem czy było.

Jak zdarza się wam ściągać z aminetu pojedyncze pliki do Amigi np spakowane z rozszerzeniem .lha i chcecie je przenieść do Amigi za pomocą Goteka.
To na PC instalujemy program Windows Commander i doinstalujemy do niego wtyczki LZX i AmigaDX: link. Pierwsza wtyczka otwiera nam w Windows Commanderze spakowane pliki, a druga otwiera nam i pokazuje zawartość ADF-ów.

Wiec ściągamy interesujący nas pojedynczy plik z aminetu. W Windows Commanderze go rozpakowujemy i od razu wrzucamy "do środka" ADF-a. ADF-a wrzucamy na Pendrive, a dalej już wiadomo używamy w Goteku.

Tylko pamiętać musimy, że ADF ma 880KB i nie wrzucajmy tam większych plików.
W ten sposób można przygotować własny obraz dyskietki, kasując z ADF-a pliki i dogrywając własne. Oczywiście nie dotyczy to ADF-ów niedosowych.


Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 09:52:51 przez robertos231
[#224] Re: Gotek - tani emulator fdd

@amizet, post #212

U mnie jest to samo jeśli chodzi o ADF-y... ADFBLITZER nagrywa niby bez problemu ale później wyskakują błędy odczytu zapisu. Z DMS-ami to są dopiero jaja - na SACP'ie próbowałem z kolegą na a1200 nagrać kilka (m.inn. dms - z dema alchemy) - wyskakiwały prędzej czy później błędy zapisu-odczytu. Wczoraj udało mi się z kolei nagrać kilka innych dms-ów - m.inn. demo D.O.S - andromedy i 3d-demo 2 - Anarchy. Jak słusznie zauważył kolega Marek na SACP'ie "gotek jest jak kobieta i ma swoje humory" XD
[#225] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #224

czy mozesz powtorzyc nagranie tych dmsów ?
moze uda sie znalezc jakąś zaleznosc.
na jaki slot (numer) nagrywales?
jak nazywal sie plik adf na usb ? jakie bity protekcji ? itd itp

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 15:03:17 przez Norbert
[#226] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #225

Dokładnie sprawdze w domu, wieczorem ale nagrywałem na początkowe sloty (1,2,3) zarówno adfy jak i dms-y. Jest tylko jedna ciekawa właściwość - nieudane nagranie dms'a "blokuje" gotka - tzn nie da się przerzucać slotów.. trzeba wyjąć pendriva i ponownie podłączyć (kolega na SACPie miał tak samo...). Są też problemy z formatowaniem - niby format przebiega oki ale "sformatowany" slot nie jest potem widoczny w systemie... Szczegółowy raport zdam wieczorem :)
[#227] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #226

Po nieudanej próbie nagrania Gotek się blokuje, to normalne. Na pewno można? przenieść pliki pojedynczo i wgrać boot block, ale to nie jest rozwiązanie.
[#228] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #225

Mało trochę miałem dziś czasu - gomenasai - ale zdążyłem sprawdzić:
- dms dema D.A.N.E (Kefrens-Dane(b doscopy).dms) bity protekcji rwed nagrał sie bez problemu zarówno na slocie nr 2 z adfm NDOS (gra agony d2) jak i na slocie nr 7 (adf z workbechem)
- dms dema Anarchy - 3d -demo 1 (arc-3d-1.dms) - bity protekcji rwed nagrał sie na slocie 6 (extras) ale na slocie 1 (1 dysk agony ) już nie - błąd na ścieżce 21

- dms dema Alchemy (0028-alchemy_1993_d1.dms) bity protekcji rwed nie nagrał sie prawidłowo na żadnym ze slotów - błędy od ścieżki 51

adf-y (LSD legal tools disk 1, workbench 3.1, extras 3.1 ) nie nagrały się prawidłowo bez względu na sloty czy zawartość pierwotnego adf-u
[#229] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #228

Dzień dobry!

Ja mam tylko takie krótkie pytanie. Choć mam GOTKA kupionego od OLO, jednak z wgranym softem tym 1.05a to mam pytanie (jeżeli by się kiedyś nowszy soft pojawił) czy ten konwerter (programator) nadaje się do GOTKA: Konwerter FT232RL - USB TTL
[#230] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #229

Krotka odpowiedz . Tak

ps.
To olo w ramach gwarancji nie wgrywa "swojego" nowego oprogramowania za free ?
1.06 to sciema, jak juz ktos napisal na forum. wystarczy zmienic kilka bajtow w firmware :)

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 13:17:48 przez Norbert
[#231] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #230

Ja wiem, że ta wersja 106 to jest ściema i że jest to tylko chwyt reklamowy.

Zanim nie wiedziałem tego jeszcze napisałem do Olo o możliwość wgrania nowego softu i co on dodaje. To tyle dostałem w odpowiedzi:
To wersja z jakimis drobnymi poprawkami ale dokładnie nie wiem co poprawiono.


No ale wszystko jedno. GOTEK działa dobrze, z tym co mam. Na razie z nim problemów jeszcze nie miałem. Może za mało używałem. Ale właśnie na przyszłość taki programator chciałem mieć i stąd zadałem to pytanie.
[#232] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

Wybaczcie jeśli odpowiedź na te pytania była zawarta już w tym wątku, ale przyznam, że nie bardzo mi się chce przedzierać przez te 8 stron postów (choć nie wątpię, że są ciekawe ).

Pytania:

1. Czy GOTEK potrzebuje jakiegoś dodatkowego zasilania, czy wystarczy to zwyczajne dedykowane zwykłej stacji FDD ?
2. Czy jest możliwość zmiany ADFów za pomocą Joysticka?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i biję się w pierś za lenistwo.
[#233] Re: Gotek - tani emulator fdd

@MarX, post #232

Ad 2 - bardzo wygodnie zmienia się i zapisuje adfy w slotach za pomocą joya - można "przewijać" całe "ekrany" adfów przydatne gdy ma się ich sporo

Ad 1 - gotek zasilany jest tak samo jak stacja dyskietek - nie potrzeba dodatkowego zasilania
[#234] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #233

OK. Dzięki. Na aliexpresie są "gotki" bez wyświetlacza (po coś on w ogóle jest potrzebny?) za 18.90$. Mam na myśli takie coś. Czy taki model da radę (po załadowaniu odpowiedniego wsadu) ?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 13:34:41 przez MarX
[#235] Re: Gotek - tani emulator fdd

@MarX, post #234

gra jak będzie chciała dysk numer 5 to co zrobisz
będziesz celował ?
[#236] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Dorian3d, post #235

gra jak będzie chciała dysk numer 5 to co zrobisz
będziesz celował ?

Dopiero teraz skojarzyłem, że ten wyświetlacz odnosi się do DFx: . Oczywiście biorę z wyświetlaczem . Thx
[#237] Re: Gotek - tani emulator fdd

@MarX, post #232

Ad 1. Może sprecyzuje przedmówcę. Joystikiem można przypisywać adf-y pod cyfry w menu Goteka. Później przełączanie przypisanych adf-ów odbywa się przyciskami na paneli przednim Goteka.

PS. Pewnie nie każdy wie, że naciśnięcie obu przycisków na panelu przednim powoduje przejście od razu pod 000.
[#238] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #237

Dziękuje za doprecyzowanie - faktycznie mój skrót myślowy mógłby zostać przez kogoś źle zrozumiany :(
Co do obu przycisków - ta poprawka została wprowadzona w wersji 1.05a (czyli ostatniej) we wcześniejszych wersjach nie działa
Dodatkowo jeszcze działa "szybkie przewijanie" - gdy naciśniemy i przytrzymamy jeden z przycisków na panelu gotka poszczególne sloty (czyli cyferki) przewijają się automatycznie nie trzeba przyciskać kilkanaście razy - wystarczy poczekać:)
[#239] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #238

Witam wszystkich. Wracam do Amigi po latach. Mam już A500, zamówiłem Goteka z Chin i dzisiaj próbowałem go flashować. Niestety cały dzień nic. Flashtool nie rozpoznaje urządzenia. Mam tylko jedną przejsciówkę i może tu leży pies pogrzebany bo w opiniach inni kupujący napisali, że sprzęt bez problemu da się przerobić. Czy jest jakaś dobra dusza tutaj (najlepiej Warszawa i okolice), która mogłaby mi pomóc? Pozdrawiam
[#240] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jarecky, post #239

A jaki model masz tego Gotka (jak z przodu wygląda) oraz jaki masz programator ?

Programator musisz mieć taki: link

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 21:21:29 przez gilban
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem