kategoria: Sprzęt
[#241] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #240

Jestem teraz w robocie ale jutro rano wrzucę info jakie mam dokładnie modele. Programator na oko podobny do tego ale bez zworki do wyboru napięć. Niestety nie pamiętam na jakim chipie. Gotek to na 99% SFR1M44-U100.
[#242] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #240

Programator nie musi byc taki jak w linku.
Moze byc inny, ale nalezy zastosowac inne oprogramowanie.
[#243] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #242

A możesz podpowiedzieć jakie bo wczoraj pół dnia kombinowałem z zerowym skutkiem...
[#244] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jarecky, post #243

Sprawdziłem dokładnie i samo urządzenie jest takie jak napisałem: SFR1M44-U100 a konwerter jest na układzie PL2303HX. Oprogramowanie jakie używałem pochodzi z tej strony: http://cortexamigafloppydrive.wordpress.com/

Stawiam dobre piwko za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 08:38:10 przez Jarecky
[#245] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jarecky, post #243

Jest nawet podane w tym watku. Flymcu.exe
[#246] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Norbert, post #245

Dzięki za info. Podłączyłem więc od nowa.

Użyłem tego programiku i wszystko przebiegło bez zakłóceń ( http://pl.tinypic.com/view.php?pic=oa3nyt&s=8#.VGsL9clxoyA ).

Niestety po podpięciu do Amigi przez chwilę po włączeniu mruga żółta dioda i pokazuje się łapka z dyskietką a na wyświetlaczu gotek-a trzy poziome kreski. Po wpięciu USB w FAT32 z selector.adf i jednym plikiem adf do testów nic się nie dzieje (testowałem na 3 pendrive-ach) jedynie na wyświetlaczu pojawia się 000. Nie mruga zielona lampka na goteku, nic... Po podpięciu tradycyjnej stacji wszystko wraca do normy ale Goteka jakby nie widział system. Macie jakieś pomysły? Podpinałem taśmę na odwrót na wszelki wypadek, resetowałem i nic.
[#247] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jarecky, post #246

To może być problem z taśmą (coś nie łączy) - spróbuj docisnąć, ewentualnie źle ustawiona zworka wyboru nr stacji - nie pamiętam co powinno być ustawione - masz tylko 2 możliwości więc przetestuj.
[#248] Re: Gotek - tani emulator fdd

@dolek, post #247

UDAŁO SIĘ!!! Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc, faktycznie była to kwestia zworki :)

Teraz muszę jedynie przelutować dwa nowe porty pod joye bo mają wyłamane wszystkie zęby prawie a na chwilę obecną oddaję się oglądaniu demek - tyle radości :D
[#249] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Jarecky, post #248

Już sobie poradziłeś, ale podobny objaw:

"Po wpięciu USB w FAT32 z selector.adf i jednym plikiem adf do testów nic się nie dzieje (testowałem na 3 pendrive-ach) jedynie na wyświetlaczu pojawia się 000."

miałem też raz jak przypisałem gry w Selector.adf, a po pewnym czasie skasowałem je z pendrive, ale nie usunąłem je wcześniej z listy w selector.adf.
Pech, że akurat były ustawione pod 001 i 002 wiec Gotek się zwieszał szukając gier których na pendrive już nie było.

Więc jak będziecie kasować gry z pendrive to najpierw usuńcie je z listy w selector.adf.
[#250] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #249

Po resecie szybko wybierz 000, wgra sie selector.adf , lub inny numer do ktorego przypisany jest istniejacy plik adf
[#251] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

Czaję się na odpowiedni adapter usb/rs232 do przeflashowania Gotek'a. Który z tej listy polecacie, lub inaczej, który będzie najlepszy ? Mam blaszaka z RS232 i USB. Z góry dzięki!

FT232RL FTDI USB to TTL Serial Adapter Module for Arduino
FT232RL USB To Serial Line Download Line Downloader USB TO 232
PL2303 USB To RS232 TTL Converter
USB To RS232 TTL UART PL2303HX Auto Converter USB
MAX3232 RS232 Serial Port to TTL
[#252] Re: Gotek - tani emulator fdd

@MarX, post #251

Ja mam ten z 3 linka.
Poszukaj taki w komplecie z kabelkami odrazu.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 00:49:08 przez robertos231
[#253] Re: Gotek - tani emulator fdd

@robertos231, post #252

Ja mam ten z 3 linka.
Poszukaj taki w komplecie z kabelkami odrazu.

Dzięki za info. A tak przy okazji, słyszałem, że lepiej jest korzystać z adapterów na układzie FTDI. To prawda? I jeśli tak to dlaczego ?
[#254] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #226

Czy ktoś może potwierdzić że zapis w adf działa? Mam od niedawna stację Gotek jako DF1 w A2000 i jeśli z odczytem nie ma problemu, to zapis prawie zupełnie nie działa. X-copy w trybie Verify już na pierwszym bloku pokazuje problem. X-Copy w normalny trybie jak i w trybie format nie zmienia wogóle obrazu adf.

Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że D-COPY w trybie DOS 3(Bitmap copy) daje "najlepsze" wyniki. Większość danych kopiuje się poprawnie, ale na każdej kopii adf znajdują się bloki których nie można odczytać. Oczywiście źródłowe dyski są poprawne (sprawdzałem ża każdym razem).

Czy istnieje jakiś magiczny sposób na zapić w Goteku?
[#255] Re: Gotek - tani emulator fdd

@deadwood, post #254

Czy ktoś może potwierdzić że zapis w adf działa?


Mogę zdementować nie działa przynajmniej u mnie, tzn całego adf nie udało mi się nagrać. Co innego jakieś drobne pliki np: zrzut z ekranu, da się.


Czy istnieje jakiś magiczny sposób na zapić w Goteku?


Zapić? ja bym z nim nie pił, nie wiadomo co taki chińczyk ma w głowieok, racja

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 19:58:27 przez amizet
[#256] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #7

Narazie na allegro jest tendencja spadkowa :) Co prawda powolna ale jednak. Wpierw bylo 120, potem 119 teraz 117 :)
[#257] Re: Gotek - tani emulator fdd

@deadwood, post #254

Niestety. W Gotku na ADF można nagrywać pojedyncze pliki tylko pod systemem. Kopiowanie całych dyskietek do ADF programami kopiującymi typu X-COPY i podobnymi nie działa. Trzeba to robić innymi programami i zapisywać te pliki na dysk twardy, a dopiero potem przenosić do PC i do GOTKA. Innej możliwości nie ma. No chyba, że ktoś coś wymyśli. Ale i tak z Gotka jestem zadowolony. Nie ma takiego wachlowania dyskietkami.

Jednym słowem Gotka mam jako DF0 + jako DF1 przez adapter flopa PC jako dodatek.


Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 01:27:21 przez gilban
[#258] Re: Gotek - tani emulator fdd

@gilban, post #257

Ale sejwy w grach można robić??
[#259] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #258

w teenagencie i kajko i kokosz, ufo , black krypt niestety nie, przynajmniej mi się nie udało :( - w innych nie próbowałem :(

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 15:26:53 przez sunater
[#260] Re: Gotek - tani emulator fdd

@sunater, post #259

No to zupełnie zmienia postać rzeczy. Troche mnie to zmartwiło co piszesz. Jestem zupełny świerzak i powracam do amigi po 20 latach ale czy w przypadku zwyklej A500 bez aca i karty cf oznacza to zupełny brak możliwości savewonia?? Czy jest na to jakiś inny sposób że save'y robimy na zwyklym flopy?? (oczywiście w przypadku kiedy do Amigi mamy podpiety emulator gotek i oryginalną stacje)

głową w mur
[#261] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #260

Może lepiej kupić emulator HxC, który co prawda jest droższy, ale dalej jest rozwijany, do którego masz wsparcie, gdzie autorzy poprawiają błędy i który jest produkowany w Polsce?

Niby wszyscy chcą widzieć porządne produkty "Made in Poland", a rzucają się na badziewne gotki, tylko dlaczego że są tańsze. Zupełnie nie rozumiem ich popularności.




Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 16:57:27 przez strim_
[#262] Re: Gotek - tani emulator fdd

@strim_, post #261

To juz wole ACA500
A te polskie wsparcie i made in poland jest takie ze na stronie producenta tylko w ojro i po engelsku.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 17:08:43 przez zeter
[#263] Re: Gotek - tani emulator fdd

@strim_, post #261

HxC nie ma na allegro. Może dla tego
[#264] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #262

Wystarczy napisać do Lotharka (po polsku), ma też konto na PPA.
[#265] Re: Gotek - tani emulator fdd

@posylus, post #1

A ja dołożę pytanie do tematu. Ja wygląda sprawa z zapisem stanów gry?
[#266] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #265

a kolega spojrzy do góry ;)
[#267] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #266

Dzieki, faktycznie małe niedopaczenie :P Zdążyłem się przekonać już na własnej skórze, że Gotek nie sprawdza się w tym przypadku najlepjej. W przygodówki i strategie ciężko grać ze świadomością braku możliwości zapisu. Szkoda.
[#268] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #267

No to już wiemy ze tani emulator Gotek pod tym względem jest do bani. A jak jest pod tym względem z ponad 2X droższym HxC??
[#269] Re: Gotek - tani emulator fdd

@zeter, post #268

Jeśli chodzi o HxC rewizje C oraz F (czyli te obecnie sprzedawane, w tym slimy) obsługują bez problemu zapis na obrazy dyskietek... Nie ma drugiego tak dopracowanego emulatora jak HxC.


Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:32:24 przez strim_
[#270] Re: Gotek - tani emulator fdd

@Wiśnia87, post #267

Zawsze można mieć zewnętrzną stację lub "międzymordzie" zewnętrznej stacji dyskietek projekty Romana W. i dyskietkę tylko na zapis stanu gry... u mnie się to sprawdza :) A do wad HxC należy dopisać konieczność "przerabiania" adfów na jego własny format... niby nic ale...

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 18:59:27 przez sunater
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem