kategoria: CDTV
[#1] Interfejs joysticków do CDTV
Są chętni ? : http://www.ppa.pl/sprzet/interfejs-joystickow-do-cdtv.html

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 18:03:52 przez stryker
[#2] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #1

ja sie pisze
[#3] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@bacus10, post #2

Ja sie pisze ale na taki:



bo tamten powyższy to sh!t.
[#4] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #3

Fanie by było dorwać schemat do tego. Trochę googlowałem, ale bez sukcesów :(
[#5] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #4

Schemat nic nie da, są różne wersje tego interfejsu, niekture są na GAL-ach inne na mikrokontrolerach.
Trzeba by sie dowiedzieć co to wysyła do CDTV, w rozumienia jak wygląda protokół danych.
[#6] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #5

Można próbować rozkminić na oryginalnej myszce, ale to już zadanie dla mądrzejszych ode mnie :/
[#7] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #3

Pod jaki port się to podłącza i czy wszystkie gry to obsługują?
[#8] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #7

Podłącza sie to pod port REMOTE w cdtv, obsługują to wszytkie gry.
Co do myszki, protokół jest już rozpracowany.. tak, przezemnie :] mam taką myszke i za pomocą ocyloskopu wiem jak wyląda protokół komunikacji myszki cdtv i jak wykonać przejściówke cdtv -> zwykła mysz amigowa :)
Jeśli chodzi o przejściówke do joystick'ów to jestem bezradny, nie wiem jak działa w nim protokół bo nie mam skąd go wziąść, mam dwa takie interfejsy niestety są niesprawne więc d*pa :/
[#9] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #8

Jesli masz oryginalnego pilota do CDTV to sprobuj sie podlaczyc oscyloskopem do czujnika IR. Tam powinien byc podobny protokol (tak mi sie wydaje).
[#10] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #1

ja sie pisze
[#11] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@Phibrizzo, post #9

mam pad do cdtv, protokoły na czujniku IR i REMOTE są inne, nie ma sensu kopiować protokołu od pada bo wiekszość urzytkowników cdtv go ma, dużo bardziej wartościowy by był protokół z interfejsu cdtv -> joystick (na złączu remote)
[#12] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #11

socha6 - sam bym chciał takie coś móc montować....
Sam posiadam ale skopiować się tego w prosty sposób nie da....
ps. ty masz zaplombowane CDTV ? ;p
To co w temacie to dla tych co nie mają oryginalnej myszki, pada... no i chcieli by pograć przy pomocy joysticków.... instalacja prosta....a funkcjonalność taka sama...i CDTV ożywa....


[#13] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #12

Jeśli posiadasz sprawne urządzenie, to trzeba po prostu ponagrywać przebiegi analizatorem logicznym, a potem spróbować to odtworzyć w jakimś mikrokontrolerze.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 01:11:20 przez sanjyuubi
[#14] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #13

Oczywiście że jest sprawne
Kontaktowal się ktoś z tym Elsatem?
[#15] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #12

Przy okazji poszukiwań natknąłem się na taki obrazek:


Wygląda jakby ktoś zamiast podpiąć porty bezpośrednio do układu, zbudował taki interfejs w środku i dopiero do niego podkleił porty joy'a. Układ nie wygląda na skomplikowany, ale brak schematu :(

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 09:13:44 przez ExciterELB
[#16] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #15

Przecież to to samo co w pierwszym poście, tylko ktoś pododawał bufory. Co za problem przylutować do płytki przewody zamiast złącz joysticka?
[#17] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #16

74LS157 to multiplekser.. więc chyba nie tak do końca "tylko bufory"
[#18] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #17

Może jest to multiplekser do przełączania portu mysz/joystick ? A może czego innego? W każdym bądź razie na pewno nie jest to koder sygnału złącza REMOTE (za prosty, no i jaki sens byłby umieszczaniem go w środku), tylko jakaś logika wspomagająca, której zadanie zna tylko autor albo jakiś obecny użytkownik. Poza tym niczym się to nie różni w sposobie podłączenia od tego w poście #1



Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 12:37:57 przez sanjyuubi
[#19] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #18

Po co w środku to też nie wiem, ale dlaczego uważasz, że za prosty? Masz 8 wejść, czyli Lewo1, Prawo1, Góra1, Dół1, Lewo2, Prawo2, Góra2, Dół2, Fire musiałby być jakoś inaczej realizowany (i tylko to mi nie pasuje) i 4 wyjścia, a port REMOTE ma 4 druty (i na jednym musi być jakieś zasilanie więc 3?) ... i popatrzyłem właśnie na schemat i cała moja teoria jest o kant d.... :( Na porcie REMOTE dwa piny idą do masy, jeden do plusa i tylko jeden jest do transmisji danych :/
[#20] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #19

Ponieważ, protokół portu Remote to na pewno jakaś odmiana transferu szeregowego , a tu byłby potrzebny rejestr przesuwny (w padzie od CD32 też jest rejestr przesuwny, stan dodatkowych przycisków jest przesyłany szeregowo) i jakiś zegar do jego taktowania, a mamy tylko kilka bramek i multiplekser.

Poza tym czy port remote jest połączony z tym samym układem co wątkowy adapter?

Nawet jeśli ktoś napisze do Elsatu to pewnie powiedzą, że nie mają już dokumentacji tak jak do at-busów i megaramhdeków.

Jedyny sposób to wziąć od Strykera (chyba, że sam ma możliwość) ten adapter i ponagrywać przebiegi na wyjściu dla każdego wychylenia joysticka.




Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 13:42:05 przez sanjyuubi
[#21] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #20

REMOTE wchodzi dokładnie do tego samego układy co porty JOY'a- czyt. wątkowy adapter (U75 PIN35). Trzeba będzie dorwać taki interfejs i zobaczyć co jest w środku. Innej opcji nie ma. I tylko nadzieja, że nie trafi się z cholernym GAL'em.
[#22] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #21

socha6 jak rozpracował transmisję z myszki, to może trzeba tam pozamieniać jakieś bity, żeby CDTV wiedziała, czy sygnał pochodzi z myszki czy joysticków?
[#23] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #22



a ja coraz bardziej jestem skłonny uwierzyć, że wystarczy PIC16F84 z odpowiednim wsadem... GAL'a w wersji SMD jeszcze nie widziałem, a do tego urządzenia THT raczej by się nie zmieścił.

Zresztą jest napisane "8bit microprocesor"
[#24] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #23

To co w temacie to dla tych co nie mają oryginalnej myszki, pada... no i chcieli by pograć przy pomocy joysticków.... instalacja prosta....a funkcjonalność taka sama...i CDTV ożywa....

Fakt, jeżeli ktoś nic nie ma do cdtv to jest to dobra sprawa, ale jeżeli mamy cociaż jeden z orginalnych kontroleów (pad, mysz) to sie będzie kaszanić, pisałem już o tym w innym temacie.
stryker - nie mam zaplombowanej cdtv, poprostu chciałbym sobie zrobić taki interface na remote bo jest lepszy.
sanjyuubi - Sygnał z myszki cdtv jest unikalny, pokazuje z jaką prędkością poruszją się osie x y w danej chwili i w którym kierunku, nie da się tego przełożyć na syglnały z joya, zresztą nie ma sensu "zgadywać" tego protokołu
ExciterELB - nie ważne ci siedzi w środku takiego oryginalnego interfejsu, gal, pal, sral, uC; jak dla mnie to może być nawet na korbke :) byle wypluwał dane w postaci szeregowej dla cdtv i dało sie odczytać ten protokół danych na oscyloskopie. TAK - da sie zrobić kopie tego ustrojstwa na mikrokontrolerze.
[#25] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #14

Witam. Ja dziś dzwoniłem do Elsatu. Tu: jest ich strona główna. Bardzo skromna. Ale oni o Amidze już dawno zapomnieli. A dokumentację zabrali do grobu. Ale oczywiście można spróbować.
[#26] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@gilban, post #25

Najlepiej iść do nich do siedziby i pogadać. Przez telefon to będą zbywać ....
[#27] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #23

Nie ma potrzeba tutaj wzmacniania wiary, aby to ustalić, to może być każdy układ, a nawet seria bramek z przerzutnikami, aby tylko wysyłało odpowiednie dane. Nie wiem co niektórzy uparli się na te PALe, GALe i MACHy, dzisiaj takie układy zwią się po prostu CPLD.

Tutaj powinna wystarczyć zwykła atmega8, albo mniejsza jeśli by zastosować multiplekser.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:11:49 przez sanjyuubi
[#28] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #27

co racja to racja
[#29] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #5

To nie prościej przylutować kilka kabelków do płyty?
Przecież to proste jak drut.
[#30] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@11111olo, post #29

To już mam dawno zrobione i wk.. mnie to rozwiązanie. Raz, że przy niektórych grach trzeba odpinać mysz, bo się gryzie z joyem i go blokuje, dwa pętają się kabliszcza w środku, a przy SCSI i przełącznikach od Kicka to już w ogóle burdel się robi pod MB, trzy- trzeba lutować, kombinować, wycinać dziury i niepotrzebnie otwierać Ami po raz kolejny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem