kategoria: A1200
[#1] A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY
Witam mam zapytanie czy ktoś się spotkał z takim objawem że Amiga 1200 bez hdd sama się resetuje, opiszę jak to się dzieje.
1. Amiga 1200 odpalona gra z fdd pinball dreams
2. Około 2 godziny działania zaczyna mrugać dioda power
3. Wyświetla czerwony obraz przez jakieś 20 sekund i reset.
4. Wyświetla obraz koloru ciemnoszarego 10sekund.
5. Przechodzi do planszy kickstart.
Po ponownym pojawieniu się planszy zachęty włożenie tej samej dyskietki powoduje mruganie diody power i przez opisany powyżej punkt 2 przechodzi do punktu 5.
Proszę o poradę czy to jest ustrzelony rom posiada 3.0 czy może coś innego należy się czepić?
[#2] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #1

Podaj jaki błąd sie wyświetla w czerwonej ramce, to ktoś Ci pomoże.
[#3] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@glichtanski, post #2

Z tego co pamiętam to wyświetliło System failed i poniżej Gary pierwszej cyfry nie pamiętam druga E00001970.
Będę musiał jeszcze raz doprowadzić Amigę do takiego stanu i spisać.
[#4] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #1

A zaglądałeś do środka?
[#5] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Skiba, post #4

Tak zaglądałem płyta 1200 ok czysta kondensatory wszystkie w porządku rom wyjąłem i włożyłem ponownie w podstawki i działa ale po około dwóch godzinach robi to samo więc odłączyłem zasilacz i podłączyłem pod amige 500+ i 500+ zaczeła wariować odczytanie dyskietki z pinballem zakończyło się zawieszeniem amigi. Na telewizorze pojawiły się poziome kolorowe paski. po resecie 500+ ruszyła normalnie ale zaczęła głupieć mam dziwne wrażenie że to zasilacz pada po dłuższym czasie działania. Po odstawieniu zasilacza i amig na parę godzin wszystko wróciło do normy. Co o tym sądzicie Panowie.
[#6] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #5

Napisz skad jestes, moze jest ktos kto mieszka blisko i zrobilibysmy test z Twoja Amiga i naszym zasilaczem.
[#7] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@tcz, post #6

Mieszkam w Słupsku.
[#8] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #7

Sprawdzales w bazie uzytkownikow czy przypadkiem nie ma kogos ze Slupska?
[#9] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@tcz, post #8

Zamówiłem zasilacz typowy do Amiga 1200 3A 60W i zobaczę jak będzie się zachowywać. Dam znać na forum czy czkawka mineła.
[#10] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #9

Super. Osobna prosba o odp. tu lub na priv, czy problemy rozwiazaly sie po naszej analizie. Mysle, ze bedzie alles gut.
[#11] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@F7sus4, post #10

Witam oczekuję na zasilacz mój posiada następujące parametry:
12V 1A
5V 2,5A
Amiga 1200 naklejka od spodu posiada następujące parametry:
12V 0,5A
5V 3A
i taki zasilacz zamówiłem jak przetestuję dam znać.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
[#12] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #11

No bo ten Twój to jest chyba transformatorowy (ciężki) od Amigi 500. Najlepsze są lekkie od Amigi 500, wtedy taka wersja ma przy 5V 4,5 A, a przy 12 dalej jeden.
[#13] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@gilban, post #12

Witam przetestowałem Amige 1200 na nowym zasilaczu niestety taka sama reakcja jak na poprzednim czyli się resetuje po około 2 godzinach przez chwilę wyświetla kolor czerwony na monitorze mruga 6 razy diodą power i wraca do obrazu kikstart. Czy ktoś ma jakieś pomysły co należało by sprawdzić bo już powoli ręce mi opadają. Pozdrawiam i czekam na pomysły.
[#14] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #13

Jeszcze sprawdź na jakimś zasilaczu ATX lub AT, przerobionym do Amigi. Jako że masz już 2 zasilacze to i łatwiej będzie z jednego kabelek zaadoptować do nowego zasilacza. A i mam pytanie, czy to jest goła Amiga, czy coś jeszcze tam masz? Dysk twardy, rozszerzenie pamięci ? Itd?
[#15] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@gilban, post #14

Witam Amiga jest w wersji podstawowej bez hdd i rozszerzeń.
[#16] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #15

spróbuj założyć radiator na AGA i sprawdź temp. pozostałych kostek.
[#17] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #15

Może zimne luty,lub jak koledzy piszą coś z temperaturą .

Jak masz możliwość przetestować amigę gdzieś gdzie jest mocno zimno (lodówka ) to wykluczymy problemy z temp.
[#18] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@damianx, post #17

Witam ponownie czy na PPA jest osoba która naprawia płyty główne z miłą chęcią zlecę naprawę a 1200.
Proszę o kontakt lub namiary.
[#19] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Steishen, post #18

Nie wiem, czy/ile wzialby Stachu, czy Bonio, ale jesli chodzi o mnie, chyba taniej wyjdzie po prostu kupic inny egzemplarz plyty glownej. Pojawiaja sie tu i owdzie sprawne sztuki na Allegro w przedziale 150-200zl - swoja zawsze mozesz odsprzedac z jakims rabatem i wyjdzie taniej, niz naprawa, wysylanie, odsylanie itd.

edit - Wiem, ze pewnie wolalbys uslyszec jakies proste, zlote rozwiazanie, ktore kazdy domorosly elektronik bez wzgledu na umiejetnosci, bylby w stanie wykonac w domu. Najprostsze (choc dyskusyjne w kwestii "poszanowania" sprzetu), jest jednak powyzej.




Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 17:43:55 przez F7sus4
[#20] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@F7sus4, post #19

Można jeszcze spróbować ją zagrzać, ale to trzeba umiejętnie...
[#21] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@F7sus4, post #19

Złotym rozwiązaniem był by program /został by napisany/lub już jest/ jeśli uszkodzony jest któryś z układów specjalizowanych Amigi lub posiada słabe połączenie, program obciąża lub przesyła dane wymusza temperaturę lub coś w tym stylu, wtedy następuje restart, i to może być to. I taki domorosły elektronik w tym momencie mógł by się udać do "serwis gsm" np:, i poprawić połączenie albo wymienić któryś z układów specjalizowanych Amigi.
[#22] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@Rembrand2, post #20

Z tego co wiem, Amiga po 2 godzinach pracy jest bardziej zagrzana, niz przy golym starcie. Jesli chodzi o burn plyty, nie bylbym takim entuzjasta - o uszkodzenia latwiej, niz o "naprawe".

Program tez bylby dobry, choc w przypadku subtelnych uszkodzen nie jest trudno o false negative i false positive, czyli wynik mozemy sobie o kant potluc...

Wracamy do punktu wyjscia, jak kolega przez 2 ostatnie miesiace. Stad bardziej radykalna porada.

[#23] Re: A1200 resetuje się sama po 2 godzinach POMOCY

@F7sus4, post #22

Witam po przerwie, jednak się poddaję i kupuję płytę od A1200 ze sklepu eFUNZINe dodatkowo daje 3 miesiące gwarancji, a swoją płytę odsprzedam jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o info na email. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem