kategoria: Sprzęt
[#1] Pytanie odnośnie SCSI
Witam,
mam pytanie odnośnie SCSI można np: połączyć ze sobą komputer stacjonarny z amigą poprzez wyżej wymieniony standard, tzn. komputer klasy PC -> dysk -> Amiga. Czyli z pc po przez scsi do dysku z dysku do oktagona przez cn/25 i do amigi. Jest to możliwe czy kontroler amigi zobaczy kontroler pc /mam AHA-2940-UW/B./ Na aminecie jest chyba "how to" jak w taki sposób uzyskać internet /coś mi tak świta/, ale na początek chciał bym tylko uzyskać to aby amiga i pc widziała w jednym czasie ten sam dysk.
[#2] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@amizet, post #1

Amiga nie zobaczy kontrolera scsi wpiętego do pc. Nie połączysz tak ze sobą tych dwóch komputerów. Użyj do tego złączy równoległych lub szeregowych i odpowiedniego oprogramowania.
[#3] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@amizet, post #1

Nie.
Standard SCSI przewiduje tylko jeden kontroler SCSI na jeden kabel SCSI.
[#4] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@amizet, post #1

Virtual Disk Image Server

To nie działa w taki sposób przypadkiem ^^^

Czyli rozumie że się nie da.

Trochę mało argumentów ale spoko rozumie jak coś znajdę co mogło by obalić wasze wypowiedzi to podlinkuje.
[#5] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@amizet, post #4

Protokół SCSI nie przewiduje dostępu dwu kontrolerów do jednego dysku. Więc tak jak chcesz nie da się. Ale kiedyś spotkałem informacje jak spiąć dwa kompy czy nawet zrobić sieć kontrolerami SCSI, czy będą równocześnie obsługiwane dyski na tych kontrolerach trudno powiedzieć.
Szukaj na aminecie lub w amigowej prasie.


Pozdrawiam
[#6] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@amizet, post #1

Najbliższe temu co chcesz zrobić jest Siamese System
http://www.amigahistory.co.uk/siamese.html
Siamese System
Siamese System 1.5
[#7] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@lekarz_med, post #6

Czyli coś by się jednak dało zrobić, spoko spróbuje to wszystko przeczytać i zobaczę co z tego zrozumie.

A co do aminetu to jest:

SCSI network Amiga <-> PC

On making a network via SCSI (Norwegian)

Dump Samples via MIDI (SDS) or SCSI (SMDI) który może wysyłać sample przez scsi czyli musi widzieć drugi kontroler "or your SCSI interface for SMDI dump"

No to muszę trochę poczytać spoko, dzięki za odpowiedzi.


Ale "Siamese System" to jest taki emulator widziałem kiedyś na allegro pozwala połączyć amige z pc, bardziej by mnie interesowało rozwiązanie z tym co mam. Chyba że ktoś ma go do odsprzedania tanio.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 22:04:15 przez amizet
[#8] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@amizet, post #7

To nie emulator a połączenie amigi z pc przez SCSI. Pomiędzy może być jeszcze dysk czyli tak jak opisałeś w pierwszej wiadomości.
Dodatkowe możliwości czyli np sterowanie Amigą na ekranie pc (taki VNC) to tylko opcja.
Oprogramowanie czasem pojawia się na eBay ale raczej nie "tanio".
[#9] Re: Pytanie odnośnie SCSI

@lekarz_med, post #8

Było na allegro pod koniec ubiegłego roku i wydaje mi się że była tam jeszcze taka płytka w którą wpinało się kable od monitora. To była chyba ta aukcja tylko teraz nie da się jej zobaczyć bo już jej nie ma.


Jeszcze tego wszystkiego nie przeczytałem, czyli jak by wystarczyło samo oprogramowanie to trzeba było by je zdobyć, rozumie że pewnie nie ma go w pakiecie "tosec amiga".

"(taki VNC) to tylko opcja" czyli wystarczy samo oprogramowanie spoko.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 22:31:38 przez amizet
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem