kategoria: A4000
[#1] Przekładka z A4000D do A4000T
Witam, znajomy poprosił mnie o poskładanie Amigi, którą ma w częściach i wszystko było by OK, gdyby nie drobny szczegół. Mianowicie jego A4000 została kiedyś przełożona z obudowy desktop do tower, ale takiej od A4000T robionej przez ESCOM.

Czy ktoś z Was popełnił kiedyś coś takiego i byłby mi w stanie pomóc? Wszystko mam dosłownie w proszku, a nic zdaje się do siebie nie pasować.

Z góry dzięki za pomoc.
[#2] Re: Przekładka z A4000D do A4000T

@ITU, post #1

No to zdaje się, że rzeczywiście tam nic nie pasuje. Bo obudowy Escomowe były do innych płyt przystosowane (czyli w standardzie PC/AT). Jednym słowem bez problemu można było włożyć płytę escomową do obudowy PC/AT i wszystko pasowało. Tu raczej trzeba by się rozejrzeć za obudową od płyt desktopowych. Zobacz w Efunzine - choć cena nie jest mała - bo ze slotami PCI/Zorro prawie 2 tys zł. link, lub bezpośrednio w Elbox'ie. Inna opcja to poszukanie kogoś, kto ma obudowę od wersji desktop i ma ją na zbyciu.
[#3] Re: Przekładka z A4000D do A4000T

@ITU, post #1

Chętnie się zamienię na obudowy ;) A na serio, w jednym z numerów Magazynu Amiga, chyba 10/97, była opisana dokładnie taka operacja.
[#4] Re: Przekładka z A4000D do A4000T

@ITU, post #1

Ja jestem w trakcie takiego przeszczepu.
Najprostszym sposobem (i tak zrobię) jest odsunięta płyta główna od tylnych gniazd i wszystkie gniazda wyprowadzone na krótkich przewodach. Wyjścia dźwięku i klawiatury wyprowadziłem na śledziu. Natomiast karty rozszerzeń mają specjalne mocowanie w środku tak ,jakby były przykręcone w oryginale. Reszta się mieści bez problemu.
[#5] Re: Przekładka z A4000D do A4000T

@Shredder, post #4

W wersji jaka tu była zastosowana, porty również zapewne były wyprowadzone na tylną ścianę obudowy przedłużkami (których nie ma w zestawie), ale karty rozszerzeń były montowane w pionie. Z tego co widzę część blaszek z koszyka została wycięta, aby to umożliwić. Postaram się później wrzucić jakieś górki tej budy.

Mam jeszcze pytanie o montaż przedniego panela. Czy jest on przykręcany na śrubki, czy na jakieś zaczęły? Generalnie ta obudowa to niezły jak dla mnie wynalazek.
[#6] Re: Przekładka z A4000D do A4000T

@ITU, post #5

Zatrzaski są.
Co do przedłużek do kart zorro to starałem się znaleźć takiego samego śledzia od starych grzybiarskich kart i lutowałem sobie przelotkę, tak że z zewnątrz wygląda jak by były karty zainstalowane oryginalnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem