kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] A4000 z zas. ATX i problem z soft poweroff
Mam problem ze źle działającym software'owym power offem. Wystarczy, że podepnę zewnętrzną stację dysków (widziana jako DF2) lub będę chciał uruchomić np. Mortal Kombat 2 z dyskietek to Amiga po prostu się wyłączy. Wiem, że wyłączanie wykorzystuje sygnał _SEL2 który z którego właśnie korzysta zewnętrzna stacja dysków. Niestety nawet po odpięciu jej wygląda na to, że jeśli gra korzysta z obsługi więcej niż jednej stacji dysków i właśnie próbuje się do niej odwołać następuje wyłączenie komputera. Czy ktoś ma jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu po za przeróbkami zasilacza? Może ktoś się spotkał z takim samym problemem jak ja?
[#2] Re: A4000 z zas. ATX i problem z soft poweroff

@pong777, post #1

Ktoś Cię wysłuchał.
Spróbuj
http://aminet.net/package/docs/hard/AMI_ATX_fix
[#3] Re: A4000 z zas. ATX i problem z soft poweroff

@Norbert, post #2

Dzięki za link. Dosłownie wczoraj wpadł ten plik na aminet. Muszę z superboniem pogadać bo sam sobie PICa nie przeprogramuję. Ale to naprawdę dobre wieści.
[#4] Re: A4000 z zas. ATX i problem z soft poweroff

@Norbert, post #2

FIX działa bardzo dobrze. Ami wyłącza się za 1 razem. Układ w zasilaczu zmieniony. Jeszcze będę walczył z sygnałem DF2 na złączu Disk Drive.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem