kategoria: Sprzęt
[#1] ATRAX czy ELBOX
Kupiłem Amigę 600.
I mam pytanie. Lepsze jest rozszerzenie ATRAX 1MB czy ELBOX 1MB do niej?
pozdro
[#2] Re: ATRAX czy ELBOX

@PTR, post #1

tu masz nowe i na gwarancji 2 lata
link


Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 13:30:26 przez Dorian3d
[#3] Re: ATRAX czy ELBOX

@Dorian3d, post #2

I miejsce pod Scandoubler i clockport dodatkowo.
[#4] Re: ATRAX czy ELBOX

@Dorian3d, post #2

Panowie, ale mi chodzi tylko o te dwa, gdyż z tych dwóch muszę wybrać jeden.
pzdr
[#5] Re: ATRAX czy ELBOX

@PTR, post #1



A odpowiadajac - wybralbym ELBOX. Wypuscili znacznie wiecej sprzetu, ich konstrukcje sa solidne i powszechnie uznane.
[#6] Re: ATRAX czy ELBOX

@PTR, post #1

Ja mam ATRAX'a od 1998 roku i nie ma z nim żadnych problemów.
[#7] Re: ATRAX czy ELBOX

@RomanWorkshop, post #6

a jak można sprawdzić czy rozszerzenie działa bez karty CF, dysku i niestety działającej stacji dyskietek?
da się?
pzdr
[#8] Re: ATRAX czy ELBOX

@PTR, post #7

Jeśli amiga odpali i pokaże "włóż dysk zgodny z kickstartem x.x" z założoną dodatkową pamięcią to chyba? powinno działać. W mojej A500 ostatnio zdarzył się "kod żółty" czyli startuje amigę i zamiast dyskietki z kickstartem 1.3 zobaczyłem kolor żółty znany z tablicy błędów rozruchu po czym reset i tak w kółko. Akurat miałem Atraxa 01 512kb wyjąłem go i amiga ruszyła ale już tylko z 512kb chip, po przeczyszczeniu styków na płycie głównej amigi i oczyszczeniu styków w Atraksie po ponownym założeniu go amiga ruszyła już na pełnym 1mb a Atrax również ma się dobrze.
[#9] Re: ATRAX czy ELBOX

@PTR, post #7

Nie specjalnie, bo rozszerzenie po włożeniu może nie stykać i wtedy tak, jakby go w ogóle nie było. Poza tym żaden błąd po uruchomieniu Amigi z wadliwą pamięcią może nie wystąpić (zależy od uszkodzenia pamięci).

Podepnij stację i uruchom program MemCheck z Aminetu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem