kategoria: CD32
[#1] Pamięć FAST dla CD32 ?
Patrząc się na wątek o stworzeniu pamięci FAST-SRAM na PCMCIA dla Amig600/1200, mam do osób tworzących takie cuda pytanie. Czy da się w miarę "prosty" sposób stworzyć rozszerzenie pamięci FAST RAM dla CD32 szeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#2] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@trOLLO, post #1

Czy da się w miarę "prosty" sposób stworzyć rozszerzenie pamięci FAST RAM dla CD32 szeroki uśmiechszeroki uśmiech


Podstawowy problem wynika z tego, że nigdzie nie można kupić takich złącz, które są potrzebne do podłączenia czegokolwiek do slotu expansion CD32. Temat znany, wielokrotnie wałkowany np. na EABie.

Poza tym: da się. Ale co z tego, ktoś musiałby usiąść i to zrobić.
[#3] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@strim_, post #2

Mogę porzeźbic takie złącza ale nie mam CD32 na przymiarkę.
[#4] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@strim_, post #2

Nie można by użyć podstawek plcc.
[#5] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@amizet, post #4

Dobre, a uzyska się wszystkie sygnały jak na złączu.?
[#6] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@iZi, post #3

@iZi
Mogę porzeźbic takie złącza ale nie mam CD32 na przymiarkę.


Ale przepraszam, jak niby zamierzasz je rzeźbić? To że zrobisz 1 czy 2 sztuki w czasie wolnym to nikogo nie zbawi. Potrzebna jest ilość i jakość pozwalająca na zautomatyzowany montaż kart. Nie mówiąc o takich drobnostkach jak zakup na fakturę, zgodność z RoHS itd.

Jak ktoś sobie chce pod stołem lutować rozszerzenie to fajnie, ale ja w to nie idę.

@amizet
Nie można by użyć podstawek plcc.


Nie .
[#7] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@trOLLO, post #1

Amiga CD32 nie ma typowych złącz jak serial, RGB czy zewnętrzna stacja dysków. Zablokowanie sobie możliwości rozszerzenia o wspomniane porty przystawką w stylu

link

poprzez rozszerzenie pamięci o które pytasz jest moim zdaniem mało ciekawe i raczej poświęcenie portu expansion w CD32 dyskwalifikuje wszelkie prace nad modułem pamięci.

Inaczej napiszę: sam bym rozszerzenia pamięci nie kupił, mając do wyboru przystawki dające mi coś więcej.
[#8] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@Romlen, post #7

Tez mysle ze sam fast ram to za malo. CD32 potrzebuje przede wszystkim ramu i kontrolera HDD/CF, bez tego nie da sie jej uzywac. Cos jak projekt PyRamIDE z 2 kartami CF. Mnie do szczescia jeszcze brakuje zlacza na zewnetrzna, amigowa stacje dysków, bo innej amigi niz cd32 juz nie mam, a dyskietki jeszcze leza :)
Inne porty z 'pelnych' amig sa zbedne, fajny bylby tylko clock port z a1200 czyli usb i moze ethernet :) Dream on.
[#9] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@strim_, post #6

Albo sprzedawać bez złącz z vat, albo bez vat. W pierwszej opcji może by coś z tego wyszło w drugiej opcji pewnie nie był byś zainteresowany, rozumie że zachowujesz pewne standardy. Ale zawsze jeśli się znajdą ci którzy są zainteresowani budową takiego fastu do cd32, możesz im udzielić kilku przydatnych wskazówek.

Ps... Co do sprzedaży bez złącz, po premierze karty trzeba by było na amibay wypuścić trochę riserów łączących fast z mobo cd32 mogły by być kontowe.
[#10] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@Romlen, post #7

To złącze krawędziowe w A CD32 jest jak ISA ze starego PC, tylko że innej długości.
[#11] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@gilban, post #10

Złącze isa ma inny raster.
[#12] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@gilban, post #10

To złącze krawędziowe w A CD32 jest jak ISA ze starego PC, tylko że innej długości.


Nie prawda, jest jak złącze MCA które jest inne. To jest konkretnie to złącze. Model HMCA-182-G.
[#13] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@amizet, post #11

Miałem Promodule i CD32 i ktoś właśnie wykorzystał te złącza ISA tylko poucinał w łączniku. I ciągle coś nie kontaktowało. I w końcu całość sprzedałem, bo miałem już dosyć.

Oczywiście się przyjrzałem - fakt - złącze jest gęściejsze, ale nie zmienia to faktu - to nie kontaktowało w kółko.

A czy nie da się zrobić takiego rozszerzenia jak do A600, czyli w formie nakładki na procesor ?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 00:04:44 przez gilban
[#14] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@iZi, post #5

Nie da się użyć podstawek plcc zobacz jak wygląda procesor. Chyba że produkują takie podstawki i on jest trochę niski.
[#15] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@gilban, post #13

Trzeba było wziąć gniazdo pci albo to co podlinkował strim_ czyli chyba vesa, "to nie kontaktowało w kółko." inny raster piny nachodziły na siebie i pewnie robiło się zwarcie.
[#16] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@amizet, post #15

Kipper jakiś czas temu zlecał wykonanie takich złącz jakiejś firmie, tylko nie wiem czy je sprzedaje.

http://eab.abime.net/showpost.php?p=939447&postcount=91

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 00:47:16 przez sanjyuubi
[#17] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@sanjyuubi, post #16

Kipper ma problemy z odpowiedzią na wysyłane do niego wiadomości prywatne i emaile. Wiem, że Borys pytał go o możliwość zakupu złącza krawędziowego do A1200 i został również olany.

Pytałem swego czasu Elbox o możliwość opracowania przez nich jakiegoś rozszerzenia do CD32, ale dowiedziałem się, że ta konstrukcja różni się od typowych Amig produkowanych przez C= i stworzenie rozszerzenia jest przez to trudniejsze. W związku z tym, a także wysokim kosztem wykonania prototypu i wprowadzeniem go do produkcji "masowej" oraz z małym rynkiem docelowym, Elbox tworzenia takiej konstrukcji nie przewiduje.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 09:39:49 przez ITU
[#18] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@zgagato, post #8

ACD32 nie ma też układów C= odpowiedzialnych za porty. Np ProModule zawiera te układy (pod spodem PCB). Pytanie brzmi: ile na rynku jest ACD32 - np ja mam tylko jedną sztukę - uzbrojoną w w/w PMod - czyli jestem wymagającym klientem. Fajerwerki typu USB są wręcz niezbędne żeby powstało coś nowego, lepszego od tego już istniejącego.
[#19] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@gilban, post #10

Brednie. Jest gęściejsze - coś jak PCI.
[#20] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@C2H5OH-bis, post #19

A postu #12 nie czytałeś czy dla zasady musiałeś wrzucić swoje 3 grosze? Tam dokładnie napisałem jaki typ złącza to jest.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 11:27:13 przez strim_
[#21] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@C2H5OH-bis, post #19

raster 1,27mm
[#22] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@ITU, post #17

No to lipa.
[#23] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@Romlen, post #7

Ja chętnie kupiłbym nawet sam FAST do CD32, po prostu ta maszyna aż się o niego prosi (w końcu mogła by pracować z pełną prędkość/dużo większą wydajnością).
[#24] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@BULI, post #23

Ja też , nawet 1mb !!!!!!!!!!!!!!
[#25] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@ITU, post #17

Trochę tych Amig CD32 w świecie jest, wiadomo że jeśli dziś robi się jakieś rozszerzenie dla retro sprzętu to nie na rynek lokalny.
[#26] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@sanjyuubi, post #16

Ta firma produkująca złącza do CD32 jest w UK. Dwa lata temu koszt jednej sztuki wynosił wtedy jednego funta.
[#27] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

Masz jakieś namiary na nich?
[#28] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@spidi, post #27

Poszło na priva.
[#29] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #28

Czy mógłbym poprosić też o namiary?
[#30] Re: Pamięć FAST dla CD32 ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #28

I ja poproszę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem