kategoria: A600
[#31] Re: A600 - czarny ekran

@_arti, post #30

jeszcze do obslugi portu szeregowego
[#32] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #18

Sprawdzę jeszcze z podłączeniem zasiłki ATX do portu flopa, czy to w ogóle zabangla. Odezwę się na PW.
[#33] Re: A600 - czarny ekran

@Norbert, post #31

-12V jest używane też w:
Video out
Memory expansion

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 00:48:57 przez glichtanski
[#34] Re: A600 - czarny ekran

@glichtanski, post #33

Kilka lat temu miałem ten sam problem czarny ekran pomogła wymiana kondensatora 10uf tego pod stacją dyskietek. Jednak ostatnio mam ponownie z tą Amigą problem, po obejrzeniu widzę, że kolejne kondensatory do wymiany. Kondensatory już zamówiłem wiec wymieniam wszystkie na nowe.
[#35] Re: A600 - czarny ekran

@robertos231, post #34

Na schemacie w sekcji dotyczącej zewnętrznego złącza fdd, jest opis jakiegoś układu, do którego też dochodzi -12V, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z czarnym ekranem. Jest to chyba układ U28.
[#36] Re: A600 - czarny ekran

@waldiamiga, post #32

Należałoby też sprawdzić, choć to zadanie dla panów z miernikiem, czy czasem linia reset nie jest w stanie niskim.
[#37] Re: A600 - czarny ekran

@sanjyuubi, post #36

No i lipa. Po podłączeniu zasilacza ATX do gniazda floppy Amisia nie startuje, efekt ten sam co z zasilaczem Amigowym czyli czarny ekran i świecąca dioda CapsLock.
[#38] Re: A600 - czarny ekran

@waldiamiga, post #37

W dalszym ciągu jestem w stanie ją naprawić.
Chyba, że znasz się na tyle, że możesz sam sprawdzić linię resetu.
[#39] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #38

A naprawisz moją?
[#40] Re: A600 - czarny ekran

@_arti, post #39

Pewnie, już pisałem, że mogę ją naprawić. Jak dotąd nikt na prv się nie zgłosił :) .
[#41] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #40

PM-ka poszła :)
[#42] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #40

Chyba im nie zależy
[#43] Re: A600 - czarny ekran

@sanjyuubi, post #42

Dziwna sprawa. Dziś usiadłem do swojej 600-etki. Podłączyłem mocny zasilacz pod gniazdo stacji dysków - wstało od razu. Przełączyłem na standardowy zasilacz - wszystko śmiga. Co jest? Przeczyściło kondensatory/ścieżki czy co? :D
[#44] Re: A600 - czarny ekran

@_arti, post #43

może jarob naprawił ją telepatycznie
[#45] Re: A600 - czarny ekran

@glichtanski, post #44

:D :D
[#46] Re: A600 - czarny ekran

@_arti, post #43

Mam nadzieję, że się mylę, ale to może być tylko tymczasowa poprawa przed "śmiercią", kiedyś dostałem płytę od A600, która niby nie działała, typowo czarny ekran, jednak u mnie się załączyła i tak działała jakiś czas, a potem wielki powrót czarnego ekranu. Nie znałem się wtedy na tym, więc po prostu poszła na części.
[#47] Re: A600 - czarny ekran

@sanjyuubi, post #46

Katuje już ją na wszelkie sposoby ze 3 godziny. Zobaczym...
[#48] Re: A600 - czarny ekran

@_arti, post #47

Sprawdzałeś, czy jest dobrze wlutowane gniazdo zasilania?
To może być przyczyną takiego zachowania. Raz styka, a raz nie.
[#49] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #48

Faktycznie, coś się tam chybocze... dziś zerkne.
[#50] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #40

No to ja się zaraz odezwę do Ciebie na priva bo "ciemność widzę" :(.
[#51] Re: A600 - czarny ekran

@jeff_block, post #50

Właśnie dziś odebrałem od Jaroba moją naprawioną "600", która jeszcze kilka dni temu zdawała się dokonywać żywota.

Polecam namiar wszystkim, których trapi tytułowy temat z wątku (chociaż zapewne wiele innych).

W dwóch słowach - szybko i konkretnie OK
[#52] Re: A600 - czarny ekran

@_arti, post #30

Witam. Mam te same objawy, Amiga działała i po resecie został czarny ekran, świecące diody power i capslock. Zasilacz raczej w porządku bo amiga 500 na nim startuje bez problemu. Ma ktoś może namiary na kogoś w okolicach Bielska-Białej kto mógłby na to spojrzeć i spróbować coś na to poradzić?
[#53] Re: A600 - czarny ekran

@Nash, post #52

Jak nikogo nie znajdziesz to możesz ją wysłać do mnie.
[#54] Re: A600 - czarny ekran

@Marcin74, post #53

Moją A 600 dopadła usterka objawy ciemny ekran pali zielona power i caps lok zauważyłem tylko lekko spuchnięty elektrolit 22uf 25v (C303)czy to może być powodem ?
[#55] Re: A600 - czarny ekran

@marcinm, post #54

Spuchnięty elektrolit to bardzo zły objaw. Elwktrolity puchną z reguły jeśli sie przegrzewają albo dostają za duże napięcie. Wymień wszystkie elektrolity i sprawdź zasilacz
[#56] Re: A600 - czarny ekran

@Marcin74, post #55

Dziękuję za odpowiedz zasilacz dobry bo uruchamia się na nim A 600 mojego kolegi więc pozostały elektrolity,wg kolegi które wymienić jako pierwsze bo chyba tylko nieliczne powodują tą usterkę.
[#57] Re: A600 - czarny ekran

@jarob, post #38

Czy spuchnięty elektrolit 22uf 25v (C303) może być przyczyną wiecznego resetu?
[#58] Re: A600 - czarny ekran

@marcinm, post #56

które wymienić jako pierwsze
Jeżeli jeden zdążył już spuchnąć, to nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba wymienić wszystkie.
[#59] Re: A600 - czarny ekran

@Krashan, post #58

Dziękuję za odpowiedz chciałem jak najtaniej bo licho stoję z kasą.
[#60] Re: A600 - czarny ekran

@Krashan, post #58

Po podłączeniu A600 na kilka minut wszystkie ważne układy poza Gayle są ciepłe jest jakieś zabezpieczenie tego układu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem