[#1] Ciekawa oferta na Amibay
Czasami przeglądam sobie stronkę Amibay i nieczęsto, ale jednak trafiają się tam ciekawe sprzęty, w całkiem przyzwoitych cenach. Mam nadzieję, że wskazanie takich ogłoszeń pomoże retro fanom, w zakupie fajnego sprzętu (w mam nadzieję rozsądnych pieniądzach).

Blizzard 1230 MKIV 32MB bez FPU za 160 EUR
[#2] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

Zdaje sie, ze chetnych nie brakowalo. Dawac! :)
[#3] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

Ale to jednak dalej kolo 715 plnów z wysyłką. Trochę drogo a do tego dokupic fpu i dalej wychodzi kolo 820 pln.
[#4] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@Sosabowski, post #3

Niektorzy (w PL) oczekuja po 1000-1200zl bez FPU i placza, ze na eBayu jeszcze wiecej dostana, wiec oferta jak najbardziej dobra. Taniej juz nie bedzie.
[#5] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@Sosabowski, post #3

Super okazja z wysyłką to nie będzie, ale też jest to nadal bardzo rozsądna cena. Jak ktoś szuka 68030+koprocesor to jest najlepsza karta jaką można kupić. Ja się zastanawiam powoli nad sprzedażą swojego B1230MK III MC68030RC50+MC68882RC50 i 32MB. Mam drugą w Ami braci i w gruncie rzeczy mogę puścić swoją w AmiŚwiat.
[#6] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

ale chamstwo, przecież to jawne stosowanie cen dumpingowych! U nas w Polandzie te karty warte są po 1300 zł sztuka, wiem, w końcu ogłoszeniodawcy z ppa.pl nie mogą się mylić. Znowu Polak nie zarobi tylko jakiś cudzoziemiec

przecież to normalne ceny, w tym tygodniu niejaki sklep Retroami sam chyba zgłosił chęć kupienia dwóch takich kart w podobnej cenie.

Mówiąc szczerze polecam zakupy poza granicami naszego pięknego kraju, czasami można znaleźć prawdziwe perełki w przyzwoitych cenach jak np. Mac Color Classic. Wolę dać 100$ za transport z USA czy 100 zł za kuriera door-to-door z UK niż negocjować z rodzimymi biznesmenami.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 12:07:28 przez charliefrown
[#7] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@charliefrown, post #6

im wieksza liczba posrednikow, tym wieksza cena - to chyba zrozumiałe ?
[#8] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

Prawdopodobieństwo kupna jest bardzo niskie (po co wysyłać skoro są chętni na miejscu)
[#9] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@sebbb, post #8

?
[#10] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@charliefrown, post #6

Wodki temu panu. piwo
[#11] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@charliefrown, post #6

Mówiąc szczerze polecam zakupy poza granicami naszego pięknego kraju, czasami można znaleźć prawdziwe perełki w przyzwoitych cenach jak np. Mac Color Classic. Wolę dać 100$ za transport z USA czy 100 zł za kuriera door-to-door z UK niż negocjować z rodzimymi biznesmenami.


Mówiąc szczerze polecam sprzedaż poza granicami naszego pięknego kraju, nabywcy normalni, płacący na czas oczekiwaną kwotę bez wyzwisk i wylewania na forum swoich frustracji oraz wiadra pomyj na sprzedawcę tylko dlatego, że kogoś nie stać.

Lepiej wysłać sprzęt za granicę i sprzedać niemcowi czy anglikowi niż użerać się z rodzimymi nabywcami, którzy uważają, że karty klasy CSPPC powinny być sprzedawane w cenie puszki piwa z wysyłką gratis.

To wyjaśnia dlaczego w w tym śmiesznym kraju na rynku są same śmieci pokroju A500 i praktycznie nigdy nie pojawiają się lepsze i bardziej rozbudowane konfiguracje.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 14:57:36 przez lekarz_med
[#12] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

Proszę nie zaśmiecać wątku.

Moderacje proszę o ukrycie wypowiedzi, które komentują cenę lub zachowania innych. Napisałem tą informację, aby ktoś by byłby zainteresowany zakupem karty, mógł się dowiedzieć, że jest ona dostępna w takich pieniądzach.

Komentarze, czy dana cena to dużo, czy mało, czy ktoś coś kupuje za tyle czy za tyle etc. są nie związane z tym wątkiem i nie powinny zaśmiecać tematu.
[#13] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #12

Komentarze, czy dana cena to dużo, czy mało, czy ktoś coś kupuje za tyle czy za tyle etc. są nie związane z tym wątkiem i nie powinny zaśmiecać tematu.
Rozumiem twoją frustrację, ale tak się nie godzi, przecież nie można tak po prostu i obojętnie przejść obok wątku w którym mowa o pieniądzach.

TRZEBA ZASZALEĆ I DODAĆ SWOJE TRZY, ALBO MOŻE NAWET PIĘĆ GROSZY rotfl
[#14] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #12

Myslalem, ze ustalenie ceny jest nieodlacznym elementem ocenienia kryterium atrakcyjnosci sprzedazy, ale co tam.

Jezeli cena nieistotna, brac egzemplarz z gieldy PPA, wszak z Polski do Polski krotsza jest droga i mniejsza szansa na uszkodzenie w transporcie.
[#15] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

W tej cenie to raczej u Ciebie lepiej jakąś kartę ACA kupić. Raz że nowa a dwa że cenowo wyjdzie lepiej.
[#16] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@jerry33, post #15

Będę miał do sprzedania Blizzard 1260 68060 50MHz z SIMM 128MB RAM.
Ile można za nią dostać?

Sprzedawał też będę do Amigi 600: Apollo 630 68030 40MHz z SIMM 16MB RAM

Szukam na razie jakie ceny są.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 21:03:50 przez robertos231
[#17] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@robertos231, post #16

Tu licytują A1260
http://www.ebay.com/itm/Amiga-1200-Blizzard-1260-4GB-Wireless-EasyADF-Indivision-MK2-/151317101045?pt=US_Vintage_Computers_Mainframes&hash=item233b33b9f5
[#18] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@robertos231, post #16

Wystaw na alledrogo od 1zł BCM to się przekonasz ile jest to warte :>

@sebbb

tam cały zestaw licytują ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 21:46:12 przez Tom Rain
[#19] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@Tom Rain, post #18

Zgadza się ale można sprawdzić za ile pójdzie.
[#20] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@sebbb, post #19

Będę miał porównanie czy lepiej sprzedać osobno czy cały zestaw.
[#21] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@robertos231, post #20

Lepiej sprzedać osobno
[#22] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

A4000D KS3.1, HDD, FDD 1.76MB, B11, wymienione kondensatory. za 350 EUR.

Myślę, że ciekawa oferta, jak ktoś szuka A4000D.
[#23] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #22

Czemu nie stworzyć ogólnego tematu gdzie wrzucałoby się linki również z innych stron? Biorąc pod uwagę że połowa osób z tego portalu ma tam konta to wklejanie linków tylko z amibay to trochę mało.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 14:34:16 przez mikser
[#24] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #22

Owszem, bardzo ciekawa oferta.
[#25] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #1

Sam zastanawiam się nad sprzedażą swojego zestawu, choć ostatecznej decyzji nie podjąłem. Amiga się kurzy i wkurza mnie że nie mam czasu aby się nią bawić. Zastanawiałem się ile może być warty zestaw:

Amiga 1200 (by Commodore, nie wybielana, z kompletem blach, sanek, sprawna FDD, wymienione kondensatory) z Blizzardem IV 1230 (8MB, bez FPU, plus jeszcze simm 4MB), Indivision AGA MK2 (DVI), przejściówka na karty CF, czytnik CF PCMCIA. Dodatkowo joystick, myszka, 2 zasilacze (1 w 100% sprawny). Oczywiście całość działa.

Jeżeli macie jakieś "realne" sugestie to proszę o Wasze zdanie. Wiem, że "teoretycznie" sprzedaż po częściach byłaby lepiej opłacalna, ale ja nie jestem handlarzem a i rekordów cenowych allegro nie zamierzam bić. Wolałbym sprzedać całość.
[#26] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@DeeL, post #25

Wystaw na Allegro od 100 bez ceny minimalnej i po kłopocie (piszesz że jest ci zbędna)
[#27] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@DeeL, post #25

1100 (ciepło, wakacje, mało kto myśli o komputerze) do 1600pln. A w rzeczywistości wystaw od 1pln na Alledrogo i rynek sam zweryfikuje.
A4000D za taką cenę to gratka. 68030 można kupić do niej za 200pln, 68040 za 400 i tą drugą polecam.
[#28] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #22

Widziałem, że A4k znalazła już chyba nowy polski dom :)

Sam440 Flex 800Mhz + R9250 + 1GB RAM + HDD 160GB + AOS4.1 za 380EUR.
[#29] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #28

Znalazła :)
Teraz szuka procka.
[#30] Re: Ciekawa oferta na Amibay

@ITU, post #28

Fajny sprzęt i co najważniejsze kompletny, gotowy do używania.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:51:13 przez flops
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem