kategoria: A1200
[#1] adapter
Mam myszkę z końcówką ps2 czy takie coś link mogę podpiąć do adaptera myszy usb czy lepiej kupić myszkę z usb?. Jaki konkretny model myszki z usb obsługuje na 100% protokół ps2?
[#2] Re: adapter

@zorkadar, post #1

Tak, za pomocą tej przejściówki możesz podłączyć swoją myszę.
Co do myszek USB z protokołem PS/2 to musisz celować w starsze myszki do 1000DPI.
Ja ostatnio kupiłem kilka chińczyków co są PS/2 oraz HID i niestety nie działają, ale jeżeli do przejściówki z Allegro 5+2 podepnę 2 myszki, tą chińską oraz starą, kulkową PS/2 to jak ruszę tą na PS/2 to zaczyna działać ta na USB i działa tak długo jak nie wyłączę zasilania.
Ciekawe jak zmienić w takich myszach aby na stałe działał protokół PS/2.
[#3] Re: adapter

@superbonio, post #2

Dzięki za odpowiedź przejściówka kupiona , ciekawe jak to będzie wszytko działać.
[#4] Re: adapter

@zorkadar, post #3

Kupiłem taką myszkę link i nie działa , wina myszki czy adaptera?
[#5] Re: adapter

@zorkadar, post #1

czy takie coś link mogę podpiąć do adaptera myszy usb

Co to za adapter myszy? Może poczekaj jak ja na to
tam podłączysz normalne myszki z PC bez szukania "odpowiednich".
Ma też parę ciekawych innych zastosowań. pomysł
[#6] Re: adapter

@zmiennik, post #5

taki link

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 17:59:05 przez zorkadar
[#7] Re: adapter

@zorkadar, post #6

przeglądałeś ten wątek co podałem Ci linka do niego?

Bo moim zdaniem trochę się naciąłeś, ale tak działa handel.
Sprzedawca z aukcji pisze:

obsługa dowolnej myszki USB


, a dopiero na końcu w nawiasie pisze "(z protokołem PS2)"

Inaczej by chyba ciężko mu było to sprzedać jakby napisał np w ten sposób:

- obsługa TYLKO starego typu myszek obsługujących protokół ps2, które ciężko dostać bo to dinozaury i w ogóle ich nie ma...


Poza tym szukanie takich myszek to wyrok śmierci, skąd niby masz wiedzieć, która ma obsługę tego protokołu, a która nie?
Samo to, że myszka jest starsza to raczej nie daje 100% pewności.

Ja bym się tego pozbył, albo ewentualnie spytał kogoś jaka konkretnie myszka z tym działa dostępna np na allegro i taką kupił...
ewentualnie może w aukcjach z myszami gdzieniegdzie piszą wyraźnie, że "ta myszka obsługuje protokół PS2"
albo jak rozpoznać myszkę która obsługuje ps2 mając ją w domu, bo teraz nie wiesz nawet czy coś niekompatybilne czy zepsute, lipa...


Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 19:11:05 przez zmiennik
[#8] Re: adapter

@zorkadar, post #6

Mi działa z taką, na forum jest jeszcze podane kilka modeli.
[#9] Re: adapter

@amizet, post #8

Z takim adapterem jak mój?,
zmiennik -śledzę ten wątek od samego początku.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 19:33:16 przez zorkadar

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 19:33:54 przez zorkadar
[#10] Re: adapter

@zmiennik, post #7

Poza tym szukanie takich myszek to wyrok śmierci, skąd niby masz wiedzieć, która ma obsługę tego protokołu, a która nie?


Idziesz do sklepu komputerowego i kupujesz pięć różnych najtańszych myszek.I jak masz pecha to działa tylko cztery.
Ale jak ktoś chce podpinać jakąś wypasiona myszkę to faktycznie spore szanse że nie zadziała.


Pozdrawiam
[#11] Re: adapter

@zorkadar, post #9

to jak śledzisz od początku to czemu kupiłeś ten szajs? :)
[#12] Re: adapter

@zorkadar, post #9

Raczej tak ale ja go nie kupowałem na allegro tylko w dziale giełda. Na pcb piszę Amiga-PC mouse
PPUH MAFA ver.01. Wygląda jak ten z allegro.
[#13] Re: adapter

@zmiennik, post #11

Ale o co ci chodzi używałeś go i jesteś zawiedziony że nie spełniał twoich oczekiwań, w tej cenie nie ma lepszej opcji, chyba że sobie poskładasz sam.
[#14] Re: adapter

@zmiennik, post #11

Adapter dawno kupiłem i leżał sobie w szafie.
Podajcie jeszcze modele myszek które działają .

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 20:22:46 przez zorkadar
[#15] Re: adapter

@amizet, post #13

mi o nic nie chodzi, to nie mój problem.
Po prostu ja bym nie kupił.
Myszki od Amigi mają swój klimat i je lubię, a jak miałbym kupić taki adapter to tylko taki jak ma w projekcie Spidi.
[#16] Re: adapter

@zmiennik, post #15

Z interfejsem użytkownika mata24 działa na pewno Esperanza EM108 jest to mała laptopowa mycha która kupiłem za niecałe 10 pln bez kosztów wysyłki. Czasami warto zerknąć na forum w sekcję - Sprzęt i nacisnąć na czerwone pole po lewej stronie - Lista sprzętu kompatybilnego. Mam też gdzieś drugą podobną mychę jak znajdę dodam do listy.
[#17] Re: adapter

@zmiennik, post #15

Mój projekt ma za zadanie obsługę większej ilości między innymi myszek. W głównej mierze obsługuje myszki USB HID, USB/PS2 oraz niektóre USB Composite.
[#18] Re: adapter

@spidi, post #17

I chwała Tobie Spidi za to, że tworzysz sprzęt który nie będzie wymagał stosowania taktyki prób i błędów a daje gotowe rozwiązanie. Ja podaje tylko przykład alternatywnego rozwiązania.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 22:10:51 przez miro_78
[#19] Re: adapter

@miro_78, post #18

Myślę, że bez prób to i tak się nie obejdzie. Tak naprawdę kupując myszkę USB nie wiesz co kupisz. Tę pewność masz dopiero po tym jak zajrzysz do deskryptorów takiego urządzenia USB.
[#20] Re: adapter

@zorkadar, post #14

Działają Media-tech MT1010 oraz logitech M-BJ69, pozatym wszystkie modele, które wspierają protokół ps2 po usb, czyli tak jak naposano powyżej, większość starszych myszek usb do 1000 dpi.

@ spidi
Trza chodzić z laptopem na zakupy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 05:54:12 przez gegu
[#21] Re: adapter

@gegu, post #20

[#22] Re: adapter

@zyga64, post #21

Dzieki
[#23] Re: adapter

@zorkadar, post #1

A4TECH OP-720 sprawdzone i działa, nie ma na liście ale mam i z powodzeniem używam.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 09:54:31 przez Mariodj
[#24] Re: adapter

@zorkadar, post #1

Cześć

Mam adapter:





Rozumiem, że z nim działają jedynie myszy USB zgodne z PS/2? Spróbowałem wiele myszek: starszych, nowszych i niestety nie działają.

Ma być PS/2 oraz 1000 DPI ?
[#25] Re: adapter

@Hubez, post #24

mam podobny i u mnie działa mysz Genius DX-110
[#26] Re: adapter

@Hubez, post #24

Mam taki sam. Mysz musi obsługiwać protokół PS/2, dpi nie jest ważne.
[#27] Re: adapter

@nostrum666, post #26

Zastanawia mnie kto to w PL produkował? Jest jakieś info?
[#28] Re: adapter

@Hubez, post #27

Mata24 z allegro..
W 2010 roku dawał na to
12 miesięczną gwarancję.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2023 09:35:18 przez Norbert
[#29] Re: adapter

@Norbert, post #28

Udało mi się znaleźć dwie myszy które działają z tym adapterem.

Okazało się jednak, że działają źle. Na PC działają prawidłowo.

Czy ten interfejs wymaga jakiejś adaptacji / kalibracji?

Myszka którą podłączam to: Logitech rx250 (działa z interfejsami Amigowymi USB). W przypadku podłączenia myszy która nie jest kompatybilna mamy całkowity brak możliwości działania.

Filmik z działania:

https://www.szybkiplik.pl/y36GdGcVg9
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem