[#1] GameMaker dla ami. Czy jest jakis?
Witam. Ostatnio slyszalem o demo makerze, a poniewaz programista ze mnie zaden, zastanawiam się czy jest jakis game maker.
Pozdrawiam.
Edit: aminet zawiera jakiegos mapmakera, ktory jak mowi jego opis, jest mapmakerem do gamemakers1.3. Posiada ktos tagiego gamemakera?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 09:48:36 przez redstonecraftpl
[#2] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #1

Jest BackBone: GiercoMaker
Nigdy się tym nie bawiłem, ale na forum są osoby, które mogą powiedzieć więcej, w razie czego coś podpowiedzieć.
[#3] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #1

AmiDark też chyba by podchodziło. Poszukaj w newsach.
[#4] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@Ender, post #3

Z AmiDarkiem to raczej dalbym sobie spokoj poki co, nie jest gotowy i nikt jeszcze w nim niczego nie napisal.
Obok Backbone'a jest jeszcze SEUCK a tu lista strzelanek w nim stworzonych.
[#5] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@selur, post #4

Backbone jest tu chyba najbardziej godny polecenia OK Ma sporo opcji, można zrobić przyzwoite gry na tym programiepomysł
[#6] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@selur, post #4

Chyba GiercoMaker jest najbardziej uniwersalny. Zobacze też SEUCK'a, ale nie wiem czy bedzie pasować do gry którą chce zrobić.
[wyróżniony] [#7] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #1

Witam. Ostatnio slyszalem o demo makerze, a poniewaz programista ze mnie zaden, zastanawiam się czy jest jakis game maker.

Jest: AMOS Professional ;)
[#8] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@QkiZ, post #7

"Jest: AMOS Professional"

Niestety jednak nie.
[#9] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@QkiZ, post #7

Free? I czy dziala na takiej ami jak mam? Abo mojej 2mbchip kick3.1 wb3.1?
[#10] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@selur, post #8

No a program do muzyki jaki? Sonix'a nie moge przekomwertować na moda, protrackera nie mogę zainstalować..
[#11] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@selur, post #8

Niestety jednak nie.

A dlaczego by nie Sam kiedyś coś pisałem w AMOSie.
Free? I czy dziala na takiej ami jak mam? Abo mojej 2mbchip kick3.1 wb3.1?

Free. Zadziała.
[#12] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #10

A z dyskietki Protracker nie da rady uruchomić? pomysł
[#13] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@parallax, post #12

To dawaj dyskietke ;)
A ty qkiz zapodaj tez linka
[#14] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #13

Backbone przy 743112b ramu nie chce chodzic ;/
a instalator wymaga bibliotek...
edit:Backbone odpada, dema mówią out of mem, a ja bym chcial na gołą ami...

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 21:50:40 przez redstonecraftpl
[#15] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #14

Nie warto pomyśleć o dodatkowej pamiątce? pomysł Komfort się poprawi znaczącoOK
[#16] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@parallax, post #15

Hehe, ram jutro do mnie będzie leciał, a kolejną ami.. tak, ale matka nie zezwala na kupno1200/sell600 i kupno 1,2k
[#17] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #16

Najlepiej to poczekaj, aż wszystko do Ciebie dotrze, przetestuj interesujące Cię tytuły i dopiero wtedy zadawaj pytania.
[#18] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@Norbert, post #17

Moze racja, najpierw wb, magicwb, i moze classicwb :) no to odpalam winuae i instaluje.. hmm, zgram plik hdf programem dd na cf?
[#19] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #18

hdf mozesz podmontowac pod Amigą
[#20] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@Norbert, post #19

How? Bo mógłbym wyciągnąć karte cf z ami juz dzis, ale w takim ukladzie odpada wb na jakies 2 dni.a, i mam 2 party: game i prog. Nie wywalalbym ich normalnie, ale jak sie podmontuje hdf.. czy z tym montowaniem hdf'a, to chodzi o wgranie go na parta programem(np. Tsgui)?
[#21] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #20

Witojcie! Doszedł ram i kick. Jeszcze na stsrym kicku sprawdzam backbone, i lufa. Nie odpala. Jest tam jeszcze pliczek install... ale do niego nie mam wszystkich bibliotek. Ciekawe co bedzie po installu wb3.1,betterwb i mui( no classic to nic z libsami nie robi). Jakies inne gm moze?(nóż może chociaz kurs amosa? Choc nie lubie
[#22] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #21

Backbone nie odpala, bo wymaga to sporo czasu i troche wiedzy (sciezki, pliki i odpowiednie biblioteki).
Gdzies na PPA byl watek co nalezy zrobic zeby odpalic Backbona, sprobuj tego poszukac. W ogole w tym temacie zapytaj Leona on juz dzialal sporo w Backbonie ewentualnie szukaj watku na EABie w dziale "Amiga Game Factory". Amos nie jest Game Makerem - to jezyk programowania i obowiazuja takie zasady jak w Blitz Basicu, GFA Basicu czy innych prostszych jezykow. Jak chcesz programowac, to musisz wpierw sie nauczyc podstaw danego jezyka.
[#23] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #13

[#24] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@QkiZ, post #23

Witam. Po włożeniu do ami kicka 3.1 backbone sie włączył. Jest bardzo pamięciozerny. Nie wiem jak bedzie na wb 3.1
[#25] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #24

No raczej mniej pamięci nie zużyje.
[#26] Re: GameMaker dla ami. Czy jest jakis?

@redstonecraftpl, post #24

No ja też miałem ten problem jak nie miałem turbo. W 3.1 dochodzą Ci datatypy i inne pierdoły i pamięci zje więcej w stosunku do 2.1.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem