kategoria: A500
[#1] Nie działa "programowy" restet amigi :(
Co może być przyczyną że ni z gruchy ni z pietruchy przestał działać"programowy" reset" w mojej A500 z ACA500 ?? Chodzi mi konkretnie o "wymuszanie" resetu przez niektóre programy po instalacji (np. betterwb)a także np. programik rebooter. Ami ne uruchamia się także poprawnie po wprowadzeniu zmian w "bootmenu" (przy pracy z kickstartem 3.1) - dopiero po resecie z "palca" moge np. włączyć rozruch bez s-s czy zmienić kolejność bootowania :( Klawisze "ctr A-A" spełniają swoją role ale troche mnie to niepokoi.. Jakiś czas temu wszystko działało ale zmieniłem karte cf na szybszą i reinstalowałem wb 3.1 - lecz wątpię by to miało coś wspólnego (w międzyczasie reinstalowałem wb już 3 razy z innych powodów :P )
AAA dla ścisłości -gdy resetuję amige "programowo" wygląda to tak jakby reset "poszedł" - diody migną ale ami zatrzymuje się na szarym ekranie :(

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 08:13:41 przez sunater
[#2] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #1

A kickstart nie doczytujesz z pliku?
[#3] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@QkiZ, post #2

Szczerzę nie wiem dokładnie jak ACA500 wczytuje kikstart 3.1 :( Wiem że rezerwuje na niego 0,5 MB i jest on "mappowany" w pamięci ale nic więcej.. W opisie na retroami czytam że jest on ładowany z pamięci Flash karty . Ale po "zamapowaniu" powinien cały czas siedzieć w tej pamięci o ile nie dostanie "hard reset" - tak sądzę...





Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 22:24:43 przez sunater
[#4] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #3

Programowy reset może robić twardy restart. Ja na przykład używam LoadModule scsi.device na początku sekwencji startowej, przez co podczas ładowania systemu na samym początku po wczytaniu scsi.device Amiga resetuje się. Potem leci już normalnie bo scsi.device jest w pamięci. Używam też programowego resetu z dyskietki instalacyjnej Workbench'a 3.1 (zamuje ono 80B) to polecenie wywala mi z pamięci scsi.device. Dlatego po użyciu tego polecenia Amiga mi zachowuje się tak jakbym ją włączył. Być może ten program którego używasz robi to samo z kickiem w pamięci ACA500.
[#5] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #1

na dyskietce install w c jest komenda reboot (iirc). jak instalujesz WB to ona nei jest kopiowana do C: bo ktos kiedys uznal ze nie potrzeba. obadaj czy za jej pomoca nie uda ci sie zrestartowac
[#6] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@QkiZ, post #4

Dzięki wielkie za sugestie - dziś to sprawdzę "na spokojnie" o ile burze nie dadzą mi popalić :P pozdrawiam
[#7] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #1

ciekawe, że działało i przestało... mam tak od zawsze z Mega Ramem HD, programowy reset zawisa na szarym ekranie, nawet sprawdzałem swego czasu z kilkoma A500 i kilkoma Mega Ramami, efekt zawsze ten sam więc uznałem, że ten typ tak ma...
[#8] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@Valwit, post #5

Niestety "reset" z dyskietki install ma taki sam efekt jak pozostałe - szary ekran :( nie mam pomysłu już...
@Kilos - no własnie też mnie dziwi że działało. Znaczy nie używałem tego resetu strasznie często ale jestem przekonany że zarówno po instalacji betterwb jak i po uruchomieniu "reseter"a wszystko szło ładnie - chyba że mam omamy i mi się wydaje :( Jedyne co zmieniłem to karte CF na szybszą ale nie wierze ze to ma znaczenie. Sprawdzałem to zarówno z rozszerzeniem pamięci "pod klapką" jak i bez niego :(
Nic to - dopóki nic sięnie dzieje to chyba szkoda czasu na takie dywagacje.. Martwiłem się tylko że mi albo ACA albo amiga siada :P
[#9] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #8

Zasembluj sobie ten kod:

move.l 4.W,A6
 jsr -$96(A6)
 reset
 jmp $00FC0002

Jak nie zadziala to jest to raczej problem karty.
[#10] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@Don_Adan, post #9

Nie działa - czyli wszystko jasne :( cholera...
[#11] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #10

A próbowałeś z wyłączonym mapromem?
[#12] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@QkiZ, post #11

przy kiku 3.1 (z acy) nie da się wyłączyć mappowania :( ... przy 1.3 muszę sprawdzić - dzięki za sugestie :)
[#13] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #12

Nie moge edytować poprzedniego postu... Niech mi ktoś do jasnej (wybielonej :P) amigi wytłumaczy dlaczego model i rodzaj karty cf ma wpływ na działanie lub nie "programowego resetu" ??? Na kingstonie z kwiatkiem wszystko ładnie działa... Jak rozumiem takie są uroki amigowania ???
[#14] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #12

przy kiku 3.1 (z acy) nie da się wyłączyć mappowania :( ... przy 1.3 muszę sprawdzić - dzięki za sugestie :)

U mnie mapowanie domyślnie jest wyłączone. Muszę sobie je włączyć z poziomu sekwencji startowej
Nie moge edytować poprzedniego postu... Niech mi ktoś do jasnej (wybielonej :P) amigi wytłumaczy dlaczego model i rodzaj karty cf ma wpływ na działanie lub nie "programowego resetu" ??? Na kingstonie z kwiatkiem wszystko ładnie działa... Jak rozumiem takie są uroki amigowania ???

W instrukcji acatune jest zapis, że przy zmapowaniu kicka Amiga może tak przyspieszyć że chipset Gary nie zdąży się zainicjować. Może to jest przyczyną, wraz z połączeniem z tą kartą.
[#15] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@QkiZ, post #14

U mnie mapowanie domyślnie jest wyłączone. Muszę sobie je włączyć z poziomu sekwencji startowej
Mea culpa - zagapiłem siei nie zauważyłem że mam starą wersje firmware - w mojej nie dało się wyłączyć mappowania - dopiero po aktualizacji pojawiła się ta opcja :) I bez mappowania faktycznie reset działa na obu kartach.. dziękuję za sugestie :)
[#16] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@sunater, post #15

Czy w ACA500 update firmware robi się z poziomu Amigi
[#17] Re: Nie działa "programowy" restet amigi :(

@QkiZ, post #16

ja robiłem tak - wgrałem nowy firmwere do głównego katalogu karty cf którą mam w slocie aux, w menu startowym acy wybrałem f10 i opcje ładowania nowego firmware (nie pamiętam jaki klawisz ale jest ładnie opisany :P) - amiga się "zbootowała" pojawił sie shell i komunikat o upgarde firmware...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem