kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] Co sądzicie o tej A4000 z PPA
Witam wszystkich , chciałem zaczerpnąć waszej opinii czy warta jest zakupu A4000 która jest wystawiona na PPA giełda za 1200zł , jest po wylaniu baterii ,jestem nią zainteresowany ale jaką cenę jest warta by nie przepłacić ?
[#2] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@perkos7, post #1

Jest dokładnie tyle warta, ile za nią zapłacisz
[#3] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Skiba, post #2

to znaczy ?
[#4] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@perkos7, post #1

Jest spokojnie warta tych pieniędzy. Sama karta A3630 to min 200pln, płyty w takim stanie chodzą po około 800pln, ja za obudowę bez zasilacza zapłaciłem 300pln + (taki zasilacz jak tam jest to pewnie koło 50-100pln, oryginał od 150pln - 200pln), a zostaje jeszcze stacja i pierdoły. Całe szczęście, że mamy Alta, któremu chce się ratować te sprzęty. A A4000D jest super komputerem i dziwię się, że tak tanio chodzą, bo stosunek cena/jakość jest bardzo dobry. Dla porównania za sprawną A4000T bez karty procesorowej trzeba zapłacić 4000-5000pln, za sensowną A1200 z 68030 też w okolicy 1000pln, a nie ma startu taka Ami do A4000.
[#5] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@perkos7, post #3

To znaczy od Alta kupuj śmiało...
[#6] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Skiba, post #5

ok :)) dzięki.
[#7] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@perkos7, post #6

Pomarudził bym na brak oryginalnej (gęstej) stacji dysków i przemyślał sprawę karty procesorowej. W tej Amidze jest karta z procesorem 030/25MHz co oznacza że będziesz miał najwolniejszą czterotysiączkę. Jeśli planujesz z marszu dokupić któryś z oferowanych tutaj CSMKx to nie ma problemu ale jeśli cię nie stać to może warto dopłacić do karty z 040. No i mam nadzieję że zauważyłeś brak w ofercie klawiatury.


Pozdrawiam
[#8] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #7

Co do CSMKIII to cena jest trochę wygórowana. Można trafić na lepsze okazje. Ja swoją kupiłem za 675 euro.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 15:52:05 przez glichtanski
[#9] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #7

Jest jeszcze jedna A4000 na giełdzie, ta od lekarza, droższa ale kompletna. I kto wie, może w lepszym stanie.



Ups, już po ptokach, była za 1600pln, ale ogłoszenie zostało sciągnięte.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 16:26:30 przez waldiamiga
[#10] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@waldiamiga, post #9

Fakt, bardzo ładna, ale nie wiem, czy nie jest już sprzedana, bo ogłoszenia nie ma.
[#11] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Ender, post #10

Jest już kupiona
[#12] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@glichtanski, post #8

U tego sprzedawcy ceny zawsze były wygórowane. Z CSMK2 przesadził o pół tysiąca a z CSMK3 co najmniej o tysiąc.


Pozdrawiam
[#13] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #12

No cóż. Ma prawo wystawić za ile chce. My mamy prawo nie kupić
[#14] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #12

W ogóle pewnie powinienem je wystawić za piwo z przesyłką gratis.
MK2 niekompletna bez gwarancji, że w ogóle działa, z niesprawdzonym SCSI poszła na allegro za grubo ponad 2tys. ale swoje karty powinienem dać za browca.
Jak to łatwo się dyktuje ceny dla nie swojego towaru.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 17:19:38 przez lekarz_med
[#15] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@glichtanski, post #13

Nie poruszyłeś równie ciekawego tematu czy mamy jeszcze prawo o tych cenach rozmawiać na tym forum ?


Pozdrawiam
[#16] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #15

Nie, nie masz prawa.
[#17] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Skiba, post #11

Kupiłeś? pomysł

Edit:
Co do ceny CS MK II to jak najbardziej normalna cena, więc nie wiem po co to bicie piany?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 17:24:36 przez Tom Rain
[#18] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Tom Rain, post #17

To dlaczego bijesz ? My tylko grzecznie i spokojnie rozmawiamy. Jeszcze chyba wolno wbrew temu co sprzedający napisał.


Pozdrawiam
[#19] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Tom Rain, post #17

Dogadywałem się, ale ktoś mnie uprzedził.
[#20] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #18

Cena jest zawsze wysoka lub za wysoka. Ale jeśli się towar sprzedał, to okazało się że cena była za niska. Nie ma granic, dla jednego za wysoko dla innego w sam raz...
[#21] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@glichtanski, post #8

ale 1 i 2 ma kontroler scsi więc cena jest ok
[#22] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@Dorian3d, post #21

Wszystkie maja kontrolery co nie oznacza że cena jest ok, zresztą przy dobrej cenie towar schodzi, przy za dużej nie schodzi. CSy nie zeszły a czterotysiączka prawie od ręki.


Pozdrawiam
[#23] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #22

Cena jest adekwatna a wręcz okazyjna.
Widzę masz najwięcej w tej sprawie do powiedzenia a nikt ci nie dał prawa tego komentować.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 11:14:24 przez lekarz_med
[#24] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@lekarz_med, post #23

Cena jest adekwatna a wręcz okazyjna.


Cena jest okazyjna dla sprzedającego. A adekwatna do jego chęci zarobienia.

Widzę masz najwięcej w tej sprawie do powiedzenia a nikt ci nie dał prawa tego komentować.


Forum powstało aby każdy mógł wypowiadać się, dyskutować oraz komentować a nie dla ułatwienia biznesu kilku handlarzy. Nie wiedziałeś o tym ?


Pozdrawiam
[#25] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@perkos7, post #1

Ale może czas wprowadzić nową Innowacje na Forum tzn. jak by dodać opcję komentowania ogłoszeń w dziale Giełda i tam sprzedający mógłby wklejać zdjęcia a potencjalni nabywcy zadawać pytania.

Pewnie dało by się to zrobić kosztem dwóch Pizza i zgrzewki soku Tymbark
[#26] Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA

@RadoslawF, post #24

Cena jest okazyjna jeżeli chodzi o taki sprzęt i adekwatna do wartości sprzętu.

Forum nie powstało aby jakiś zakompleksiony szczeniak ujadał z zazdrości. Nie wiedziałeś o tym
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co sądzicie o tej A4000 z PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem