[#1] 1MB rom na A1200
Witam chciałbym zrobić sobie custom kickstart 3.9 z najnowszymi bibliotekami,driverami itp. Oczywiście wszystko co bym chciał nie mieści sie w 512kb więc skorzystam z extended rom. Teraz mam pytanie gdy zamontuje takie kosci w amidze 1200 to czy funkcja maprom na kartach blizard załaduje mi taki wielki kickstart do fast ramu czy będą problemy ?
[#2] Re: 1MB rom na A1200

@HanSolo, post #1

Nie załaduje. W dokumentacji BlizKicka jest chyba nawet napisane, że karty mają na sztywno ustawione 512kB na MapROM.
[#3] Re: 1MB rom na A1200

@alt_, post #2

Aha. Czy wogle warto sie w to bawic i miec w romie najnowsze reczy czy lepiej miec 3.1 w fast ramie i łatać za pomocą setpatch i loadmodule ?
[#4] Re: 1MB rom na A1200

@HanSolo, post #3

Zależy co kto woli, ja twierdzę że przy dzisiejszych cenach pamięci może sobie zajmować RAM.


Pozdrawiam
[#5] Re: 1MB rom na A1200

@RadoslawF, post #4

ale 1mb rom nie zalduje sie do fast ramu przez co odczyt poszczegolnych bibliotek jest wolniejszy
[#6] Re: 1MB rom na A1200

@HanSolo, post #5

Ale do Fastu załadują ci się najnowsze dodatki np. z WB3.9. Fakt że dodatkowy reset wydłuża czas startu, ale jak ktoś nie resetuje Amigi co kilka minut to nie ma to większego znaczenia.


Pozdrawiam
[#7] Re: 1MB rom na A1200

@RadoslawF, post #6

czyli nie ma sensu pakowac sie 1mb rom na plycie bo tak jest wolniej dla systemu? Jesli tak to wolniej do samego załadowania sie amigaos czy też także podczas jego pracy ?
[#8] Re: 1MB rom na A1200

@HanSolo, post #7

Przy 1MB kicku na płycie system wystartuje szybciej ale pracować będzie odrobinę wolniej.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem