[#1] Amiga 500 PLUS
2 pytanka odnośnie tego modelu, bo właśnie sobie taki ustrzeliłem na allegro:

1. Jakie rozszerzenie pamięci? Czy będzie pasować to z A600?

2. Czy zadziała ACA 500?
[#2] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #1

ad1. rozszerzenie od A600 nie podejdzie
ad2. zadziala
[#3] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #1

1. Jakie rozszerzenie pamięci? Czy będzie pasować to z A600?
Nie będzie pasować z 600-ki, jeżeli chodzi o samo rozszerzenie to np dobre będzie takie link

2. Czy zadziała ACA 500?
Tak

Pozdrawiam
[#4] Re: Amiga 500 PLUS

@thomek, post #3

Dzięki Panowie za odpowiedź. To rozszerzenie ma taką cenę, że wolę już dołożyć i strzelić se Akę.
[#5] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #4

Kolego, i Panie, jestem kobietą:)
a co do rozszerzenia proponuje 1mb pod klapke mam takie w swojej ami.
[#6] Re: Amiga 500 PLUS

@bacus10, post #5

LOL, no to dowaliłem, a wiedziałem i nie zwróciłem po prostu uwagi. Przepraszam Szanowną Panią, trzeba ksywę na bardziej damską zmienić szeroki uśmiech
[#7] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #1

To już wiem kto mnie przelicytował w ostatniej minucie aukcji.
Chciałem dać więcej, ale sprzedający nie podesłał zdjęć że amiga działa choć pisał że to zrobi.

Pozdrawiam.
[#8] Re: Amiga 500 PLUS

@robertos231, post #7

No zauważyłem, że było ostro pod koniec, szczerze powiedziawszy to kończę dzisiaj 40 i postanowiłem se koło 12 dzisiaj, prezent amigowy zrobić - wlazłem na allegro i popatrzyłem co jest, wypatrzyłem i zaczekałem do "mniej niż minuta" i walnąłem 154 no i się udało jak widać. Ale jak chcesz to ona pewnie wróci na allegro za parę miechów, ot mam radochę ze starych kompów ale tylko przy "odrestaurowaniu" - pierwsze uruchomienie, dołożenie nowych gratów, postawienie systemu itp. Potem mnie to nudzi i odsprzedaję kolejnemu fascynatowi, starając się na tym za dużo nie stracić. Tak było z C64, Spectrumem, Amstradem i Atari. Ale czego nigdy nie sprzedam to moja A1200 :-]

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:10:28 przez lysyzastary
[#9] Re: Amiga 500 PLUS

@bacus10, post #5

Momento... A500+ ma już 1MB "in design" (w przeciwieństwie do A500). I KS2.0 jak A600 (a nie 1.3 jak A500).

Chyba, że koleżanka mówi o jeszcze jednym megabajcie pod klapą. Kiedyś miałem A500+ z 2MB Chip RAM. I bardzo się ten extra megas przydał! :)
[#10] Re: Amiga 500 PLUS

@quantor, post #9

Ja myślałem właśnie o 2MB Chip, czasami się przydaje, w Mortalu 2 nie doczytuje fatality z dyskietki :-]
[#11] Re: Amiga 500 PLUS

@quantor, post #9

Pod klapka mam dodatkowe 1mb, jak co mam jedno w zapasie, wiec można sie dogadac:)
[#12] Re: Amiga 500 PLUS

@bacus10, post #11

Ile?
[#13] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #12

poszło PW
[#14] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #8

szczerze powiedziawszy to kończę dzisiaj 40


No to Wszystkiego Najlepszego!!!

torcik piwo torcik
[#15] Re: Amiga 500 PLUS

@zmiennik, post #14

thx
[#16] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #8

zczerze powiedziawszy to kończę dzisiaj 40

A ja dziś 32. ;) Tak wiem, młoda d**a ze mnie! A przynajmniej tak się pocieszam... :P
[#17] Re: Amiga 500 PLUS

@quantor, post #16

No to sto lat. Uważaj żebyś nie skończył jak ja - jak walnąłem orła wczoraj przy wychodzeniu spod prysznica, centralnie wywaliłem się na łeb, we krwi cała łazienka, żona cała w szoku, potężne limo nad okiem Coś mam pecha ostatnio, 2 tygodnie byłem na basenie i tak przywaliłem nogą w dno basenu, że mi "wyskoczył" paznokieć z największego palucha...
[#18] Re: Amiga 500 PLUS

@lysyzastary, post #17

Panowie wszystkiego Naj..... a impreza to kiedy?:)
[#19] Re: Amiga 500 PLUS

@bacus10, post #18

Ja co prawda nie mam dziś urodzin,ale za to dziś ślubuję :)
[#20] Re: Amiga 500 PLUS

@Pokemon, post #19

Witam w gronie szczęśliwców inaczej;).
[#21] Re: Amiga 500 PLUS

@Pokemon, post #19

No to GRATULUJĘ! :) Ja mam niebawem piątą rocznicę! :)
[#22] Re: Amiga 500 PLUS

@quantor, post #21

Dziękuję.Już po imprezie.Myślę że teraz jest odpowiedni moment,żeby powiedzieć "zamieszka z nami moja Przyjaciółka" :)
[#23] Re: Amiga 500 PLUS

@robertos231, post #7

Możesz się w sumie cieszyć, Amiga jest zwalona. Po włączeniu czarny ekran. Rozebrałem - 1 spojrzenie, górny ekran płyty pogięty i zwarty! do złącza rozszerzenia pamięci. Dalej - rozlana bateria. Zasilacz (sprawny z A1200) po podłączeniu do tej Ami syczy dość głośno. Na reset klawiszami Ami reaguje, ale czarnego ekranu nie przechodzi. Zacznę od baterii i czyszczenia płyty, a co potem to się zobaczy, ale pewnie tez coś z zasilaniem będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem