kategoria: Sprzęt
[#91] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@BULI, post #90

Mam dwa pytania dotyczące suma (wersja CDTV). Czy możliwe są zmiany w oprogramowaniu, tak, żeby można było mapować dowolny klawisz (lub chociaż klawisz menu) za R-amiga w przypadku gdy nie ma R-win? A drugie pytanie, czy można będzie zwiększyć powtarzalność klawisza backspace?
[#92] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@km-l, post #91

Można w opcjach konfiguracyjnych zamienić na R-ALT.
[#93] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@spidi, post #92

spidi - co do powtórzeń wciśnięcia klawiszy to ogólnie dla całej klawiatury jakoś wolno to chodzi. Poza tym nie wiem czy to tylko ja tak mam ale:
- nie działają kombinacje z klawiszem Ramiga - nic się nie dzieje,
- przy próbie resetu (Ctrl-A-A) nic się nie dzieje nie licząc tego, że część klawiszy przestaje działać (to znaczy Sum nie przesyła ich z klawiatury do Amigi bo nawet po wywołaniu setupu te litery które nie działają z klawiatury nie pojawiają się w komunikatach Suma). Próbowałem zamieniać w konfiguracji Ramiga na Alt, zmieniać konfigurację resetu...
Mam Suma do A4000, sprawdzałem dwie klawiatury USB, jutro postaram się nakręcić filmik jak to działa. Poza tym nie wiem jaka jest wersja FW a na razie nie mam jak zaktualizować (tylko Linux i OSX, windy brak).
[#94] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@Jenot, post #93

Sprawdź w konfiguracji Suma jaki typ resetu jest ustawiony. Dla A4000 powinien być ustawiony na software. Co do powtórzeń, to w dużej mierze zależy też od klawiatury.
No i przydałoby się wgrać najnowszy wsad.

Jutro postaram się wrzucić na stronę program pod OSX do aktualizacji.
[#95] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@spidi, post #94

Zmieniałem typ resetu - bez powodzenia. Firmware zaktualizuję jak tylko pojawi się flasher do OSX. Odpowiedni kabel już mam.
[#96] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@Jenot, post #95

Jeszcze nie będzie flashera na OSX. Niestety mphidflash nie współpracuje dobrze z Sumem.
Będziesz musiał z windy zrobić aktualizację.
[#97] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@spidi, post #96

Witam, dopiero dzisiaj dałem radę podłączyć te wspaniałe urządzonko (SumCDTV), ale już znalazłem błąd, choć nie wiem, być może problem dotyczy tylko mnie.

Podłączyłem, patrzę działa, niby wszystko ok, ale po wyłączeniu CDTV i ponownym włączeniu, przestaje działać klawiatura całkowicie, mimo że dioda na Sumie nadal świeci. Dopiero trzeba odłączyć Suma od CDTV i podłączyć na włączonym komputerze jeszcze raz, to wtedy znowu klawiatura zaczyna działać... trochę to upierdliwe. Nawet nie wystarczy odłączenie samej klawiatury z USB, tylko całego Suma od CDTV...

Dasz radę napisać jakoś do tego jakiegoś fixa?
[#98] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@zmiennik, post #97

Jeszcze mam u siebie CDTV to spróbuję to odtworzyć. Spróbujemy coś zrobić.
[#99] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@zmiennik, post #97

zmiennik a sprawdzałeś na innej klawiaturze? Podłączałem dwie klawiatury do Suma CDTV (Genius LuxMate i200 i Tracer Patriot Black TRK-115 USB) i nie miałem takich objawów. Obie działały bez problemów po wyłączeniu i włączeniu CDTV.

A ja jeszcze raz zapytam o możliwość mapowania prawego klawisza Amiga do klawisza menu (w klawiaturach które nie mają prawego Win). Wiem, że można mapować prawy alt, ale alt to alt, przyda się
A jeszcze, gdyby się dało, żeby program konfiguracyjny pokazywał swoją wersję.
I kolejna prośba, powtarzalność klawiszy ustawiana w programie konfiguracyjnym.
[#100] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@km-l, post #99

A ja jeszcze raz zapytam o możliwość mapowania prawego klawisza Amiga do klawisza menu (w klawiaturach które nie mają prawego Win). Wiem, że można mapować prawy alt, ale alt to alt, przyda się
A jeszcze, gdyby się dało, żeby program konfiguracyjny pokazywał swoją wersję.
I kolejna prośba, powtarzalność klawiszy ustawiana w programie konfiguracyjnym.


Co do klawisza menu, to poproszę o wejście do konfiguracji i włączenie trybu wyświetlania kodów klawiszy F10 oraz naciśnięcie tego klawisza. Niestety nie mam klawiatury z tym klawiszem.
Resztę zmian postaram się dorzucić w najbliższych aktualizacjach.
[#101] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@spidi, post #100

code0=0x65
[#102] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@km-l, post #101

Dobra, dzięki. Jak wrócę z Decruncha, to postaram się nanieść poprawkę i podesłać wsad do przetestowania.
[#103] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@spidi, post #102

Dobrej zabawy.
[#104] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@km-l, post #99

zmiennik a sprawdzałeś na innej klawiaturze?

niestety nie mam innej klawy pod ręką, ale nie bardzo rozumiem dlaczego miałaby to być jej wina? Ona działa z tym Sumem, ale tylko do wyłączenia... później jak pisałem trzeba wyciągnąć Sumka i włożyć jeszcze raz i wtedy znów działa. Przydałby się jakiś wymuszony reset po paru sek po otrzymaniu zasilania - to by załatwiło sprawę... OK
[#105] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@zmiennik, post #104

A ja mam pytanie, czy któryś z was testował w CDTV emulacje wciśnięcia klawisza myszy lewego i prawego za pomocą A+LALT i A+RALT? U mnie to nie działa z jakiegoś powodu. Może mi coś psuje adapter PS/2 na USB, bo ta sama klawiatura z interfejsem MMkeyboard zachowuje się poprawnie.
[#106] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@sanjyuubi, post #105

Tak, działa.
[#107] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@spidi, post #1

Dla 500setki też jest wersja?
[#108] Re: Sum - interfejs klawiatur USB

@bilbo, post #107

Czy jest gdzieś sum dostępny jeszcze dla cd32?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem